January 27-28, 2017
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kyler Lueck FR-1 Wis.-Eau Claire 2:31.14 2:29.98 1:51.61 1:50.45 2:16.03 1:22.55 1:56.26
2 Ryan Graham SR-4 Wis.-Eau Claire 1:33.38 2:31.74 2:22.40 2:08.40 2:03.73 2:06.06 1:56.72
3 Zach Wawrzyniakowski JR-3 Wis.-Eau Claire 1:55.89 1:52.34 1:49.98 2:30.18 2:11.26 2:15.99 1:58.25
4 Ben Hanson SR-4 Minnesota-Duluth 2:19.98 2:02.18 2:17.60 2:18.79 2:27.09 1:51.51 1:58.62
5 Nathan Comer JR-3 Minnesota-Duluth 1:39.51 2:35.86 1:37.11 2:14.28 1:35.92 1:38.31 1:59.89
6 Wyatt Midtvedt FR-1 Minnesota-Duluth 1:42.39 2:12.51 1:41.19 1:58.05 1:39.99 1:46.01 2:00.46
7 Matt Swanson SO-2 Wis.-Superior 1:50.04 2:05.76 2:06.97 2:33.57 1:35.53 1:30.69 2:00.92
8 Jake Houghton SO-2 Wis.-Stout 1:45.60 1:49.25 2:29.30 2:28.09 2:34.16 2:26.87 2:01.38
9 Evan Walpole Junior Unattached 1:41.09 2:05.45 1:38.65 2:29.81 1:25.26 2:26.15 2:01.79
10 Bailey Wilson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:43.18 1:56.69 1:48.09 1:45.64 2:11.43 1:35.81 2:02.83
11 Garrett Benz JR-3 Minnesota-Duluth 1:46.57 2:21.67 2:19.16 2:20.42 1:40.30 2:14.15 2:05.37
12 Guenter Schwoerer FR-1 Wis.-Eau Claire 2:26.37 1:33.38 1:56.09 1:53.57 1:40.95 2:42.78 2:06.18
13 Rand Bieri SO-2 Wis.-Superior 2:31.12 2:17.15 1:49.22 1:30.17 1:53.03 1:37.79 2:06.99
14 David Keller   Minnesota Running Club 2:26.53 2:25.25 2:44.36 1:58.50 1:52.12 1:49.58 2:07.41
15 Tyler Anderson   Minnesota Running Club 2:06.33 2:24.19 2:28.02 2:25.47 2:43.33 2:17.81 2:07.60
16 Scott Berens   Minnesota Running Club 1:44.95 1:38.55 1:56.47 1:52.63 2:42.54 2:15.66 2:07.98
17 Ernesto Polania-Gonzalez SR-4 Carleton 1:53.20 1:55.77 1:51.91 1:41.62 2:31.79 1:46.77 2:08.63
18 Ben Behling SO-2 St. Norbert 2:17.67 2:43.40 2:02.23 1:42.93 2:29.25 1:30.07 2:08.66
19 Matt Holloway FR-1 St. Norbert 1:32.93 2:27.14 1:49.71 2:21.98 2:15.53 2:23.27 2:09.07
20 Isaac Staat SO-2 Wis.-Superior 1:53.79 2:15.77 1:58.96 2:37.75 2:31.29 1:31.81 2:09.30
21 Adam Armbruster SO-2 Minnesota-Duluth 2:43.30 2:43.30 1:48.44 2:34.16 2:02.81 1:31.45 2:10.64
22 Ben Lattimore   Minnesota Running Club 2:45.12 2:33.23 1:39.07 2:10.77 1:54.92 1:50.96 2:12.09
23 Ryan Hanselman SO-2 Carleton 2:00.80 2:20.71 2:49.91 2:43.27 1:42.21 1:56.82 2:12.74
24 Lake La Chapelle SO-2 St. Norbert 1:38.64 2:51.61 1:56.21 2:00.26 2:21.88 2:02.96 2:15.12
25 Sam Holt SR-4 St. Norbert 2:56.53 2:36.00 1:35.79 2:15.48 2:49.69 2:34.63 2:16.84
26 William Jeffries SR-4 Viterbo 1:58.67 1:53.15 2:37.30 2:37.30 2:08.33 1:57.29 2:17.98
27 Matthew McKendry FR-1 St. Norbert 1:49.41 2:08.80 2:21.26 2:33.73 2:26.80 2:24.03 2:18.49
28 Alec Lorimer   Minnesota Running Club 2:08.64 2:31.26 2:53.88 2:04.40 2:38.33 1:57.33 2:21.36
29 Patrick Kramper SO-2 St. Norbert 2:47.67 1:56.08 2:29.04 2:46.23 1:57.51 2:49.10 2:23.30
30 Chrisean Upshaw FR-1 Wis.-Superior 3:08.95 2:10.36 2:01.57 2:39.66 1:42.53 2:20.62 2:26.47
31 Joshua Schill FR-1 St. Norbert 1:48.47 2:14.85 3:09.08 3:06.15 2:30.97 2:13.38 2:26.57
32 Rohith Kommera   Minnesota Running Club 2:21.03 2:07.81 2:34.25 2:53.35 3:10.97 1:48.71 2:26.90
33 James Scoles SO-2 Viterbo 2:02.21 3:10.30 2:10.94 3:31.25 2:02.21 2:54.58 2:54.58
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Matt Holloway FR-1 St. Norbert 1:47.13 2:09.07 2:09.07 2:19.40 1:57.46
25 Sam Holt SR-4 St. Norbert 1:39.90 2:07.27 2:16.84 2:29.16 1:46.74
26 William Jeffries SR-4 Viterbo 1:57.29 2:42.82 2:17.98 2:19.36 2:55.24
28 Alec Lorimer   Minnesota Running Club 2:46.81 1:44.61 2:21.36 2:25.60 2:41.15
29 Patrick Kramper SO-2 St. Norbert 2:11.84 2:33.34 2:23.30 2:41.93 2:30.47
30 Chrisean Upshaw FR-1 Wis.-Superior 2:07.43 1:52.79 2:26.47 2:27.94 2:01.57
31 Joshua Schill FR-1 St. Norbert 1:54.33 2:08.99 2:26.57 3:09.08 1:57.26
32 Rohith Kommera   Minnesota Running Club 1:53.12 2:34.25 2:26.90 2:22.50 2:09.28
33 James Scoles SO-2 Viterbo 3:43.47 3:05.06 2:54.58 3:15.53 3:15.53
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 David Keller   Minnesota Running Club 2:07.41 1:30.47
16 Scott Berens   Minnesota Running Club 2:07.98 1:57.75
18 Ben Behling SO-2 St. Norbert 2:08.66 1:59.66
20 Isaac Staat SO-2 Wis.-Superior 2:09.30 2:27.41
22 Ben Lattimore   Minnesota Running Club 2:12.09 1:50.96
23 Ryan Hanselman SO-2 Carleton 2:12.74 2:41.95
24 Lake La Chapelle SO-2 St. Norbert 2:15.12 2:20.53
27 Matthew McKendry FR-1 St. Norbert 2:18.49 2:30.96
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Wyatt Midtvedt FR-1 Minnesota-Duluth 2:00.46 2:28.17
7 Matt Swanson SO-2 Wis.-Superior 2:00.92 2:35.99
9 Evan Walpole Junior Unattached 2:01.79 1:45.96
12 Guenter Schwoerer FR-1 Wis.-Eau Claire 2:06.18 2:01.14
13 Rand Bieri SO-2 Wis.-Superior 2:06.99 2:27.31
15 Tyler Anderson   Minnesota Running Club 2:07.60 2:24.19
17 Ernesto Polania-Gonzalez SR-4 Carleton 2:08.63 1:51.91
21 Adam Armbruster SO-2 Minnesota-Duluth 2:10.64 2:04.11
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kyler Lueck FR-1 Wis.-Eau Claire 1:35.34 1:56.26 1:23.71
2 Ryan Graham SR-4 Wis.-Eau Claire 1:27.54 1:56.72 2:00.23
3 Zach Wawrzyniakowski JR-3 Wis.-Eau Claire 1:46.43 1:58.25 1:48.79
4 Ben Hanson SR-4 Minnesota-Duluth 1:53.88 1:58.62 1:24.22
5 Nathan Comer JR-3 Minnesota-Duluth 2:32.26 1:59.89 1:27.52
8 Jake Houghton SO-2 Wis.-Stout 2:03.81 2:01.38 2:31.73
10 Bailey Wilson FR-1 Wis.-Eau Claire 2:28.63 2:02.83 2:08.98
11 Garrett Benz JR-3 Minnesota-Duluth 2:42.99 2:05.37 2:42.99