January 27-28, 2017
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kristen Linzmeier JR-3 Wis.-Oshkosh 2:17.33 2:50.29 2:35.19 10
2 Joanna Podosek JR-3 Monmouth (Ill.) 2:18.60 2:07.52 2:43.55 8
3 Kathy Derks SR-4 Wis.-Stevens Point 2:19.04 2:32.95 2:39.90 6
4 Haley Joosten SR-4 St. Norbert 2:19.19 2:55.38 2:41.46 5
5 Emily Schlebecker JR-3 Wis.-Stevens Point 2:20.94 1:38.66 2:57.59 4
6 Jenna McKinney SO-2 U. of Chicago 2:21.72 1:53.38 2:21.72 3
7 Ellie Waddle SR-4 Beloit 2:22.93 1:41.48 2:51.52 2
8 Valeria Melo JR-3 Augustana (Ill.) 2:23.83 2:06.57 1:59.38 1
9 Monica Sweet JR-3 Wis.-Whitewater 2:27.15 2:19.80 2:00.67 -
10 Jill Humecke FR-1 Augustana (Ill.) 2:27.53 2:46.71 1:58.03 -
11 Michelle Petkovsek FR-1 Wis.-Stevens Point 2:27.54 2:11.31 2:12.79 -
12 Melissa Pelkey SO-2 Beloit 2:27.58 2:11.35 2:08.40 -
13 Emily Trent SR-4 North Central (Ill.) 2:27.79 1:49.37 1:56.76 -
14 Anastasia Bernat SO-2 U. of Chicago 2:27.90 1:59.80 2:53.05 -
15 Hailey Ruplinger FR-1 St. Norbert 2:28.29 3:11.30 1:52.70 -
16 Sara Fuller JR-3 Wis.-Whitewater 2:31.27 3:03.04 3:13.63 -
17 Emma Knudtson JR-3 Wis.-Whitewater 2:32.50 2:21.83 3:10.63 -
18 Emma Roberts FR-1 Benedictine (Ill.) 2:32.54 2:40.17 1:51.36 -
19 Jayne Peters FR-1 North Central (Ill.) 2:34.29 3:17.50 2:37.38 -
20 Kelley Gardipee FR-1 St. Norbert 2:34.30 3:20.59 2:21.96 -
21 Shelby Smith FR-1 U. of Chicago 2:35.23 2:05.74 2:55.41 -
22 Abby Ferguson FR-1 Wis.-Whitewater 2:37.86 2:17.34 1:53.66 -
23 Tatiana Johnson FR-1 St. Norbert 2:37.87 2:11.04 3:04.71 -
24 Brianna Alexander SR-4 St. Norbert 2:38.11 2:11.24 3:19.22 -
25 Libby Feuker FR-1 Wis.-Stevens Point 2:38.38 3:25.90 3:11.64 -
26 Kiersten Williams FR-1 Wis.-Stevens Point 2:39.40 3:27.22 2:13.90 -
27 Mckenna Egnarski SO-2 St. Norbert 2:40.06 2:25.66 2:38.46 -
28 Lizzie Deely SR-4 Benedictine (Ill.) 2:40.44 2:48.47 2:06.75 -
29 Kaitlyn Stanley SO-2 Augustana (Ill.) 2:43.59 2:33.78 3:13.04 -
30 Amy Haderspeck FR-1 Benedictine (Ill.) 2:43.80 2:58.55 2:33.98 -
31 Kelsey Schwuchow SO-2 Wis.-Whitewater 2:44.34 3:07.35 3:17.21 -
32 Isabella Hartman SO-2 Augustana (Ill.) 2:46.72 2:06.71 2:13.38 -
33 Maureen Gillespie FR-1 St. Norbert 2:49.19 3:17.96 3:28.11 -
34 Lauren Oleniczak FR-1 Wis.-Whitewater 2:50.27 2:28.14 2:07.71 -
35 Sabina Bukowska JR-3 Benedictine (Ill.) 2:52.13 2:09.10 2:40.08 -
36 Britta Johnson FR-1 Beloit 2:55.38 2:53.63 3:05.91 -
37 Abby Bauer SO-2 St. Norbert 2:56.02 2:40.18 2:54.26 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Lizzie Deely SR-4 Benedictine (Ill.) 3:20.55 2:40.44 2:16.38 3:20.55 1:53.92 -
31 Kelsey Schwuchow SO-2 Wis.-Whitewater 2:29.55 2:44.34 3:23.79 2:57.49 3:04.06 -
33 Maureen Gillespie FR-1 St. Norbert 2:54.27 2:49.19 2:52.58 2:18.74 3:26.42 -
34 Lauren Oleniczak FR-1 Wis.-Whitewater 3:39.65 2:50.27 2:02.60 3:27.73 2:12.81 -
35 Sabina Bukowska JR-3 Benedictine (Ill.) 2:28.04 2:52.13 3:07.63 3:30.00 2:55.58 -
36 Britta Johnson FR-1 Beloit 2:09.79 2:55.38 3:46.24 2:53.63 2:04.52 -
37 Abby Bauer SO-2 St. Norbert 3:43.55 2:56.02 2:04.98 3:15.39 2:20.82 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Jayne Peters FR-1 North Central (Ill.) 3:00.52 1:57.26 1:49.55 2:32.75 2:14.24 2:01.89 2:34.29 -
22 Abby Ferguson FR-1 Wis.-Whitewater 2:47.34 2:12.61 2:14.19 2:58.39 2:31.55 3:23.64 2:37.86 -
24 Brianna Alexander SR-4 St. Norbert 2:08.07 2:17.56 1:50.68 2:22.30 3:23.97 2:46.02 2:38.11 -
27 Mckenna Egnarski SO-2 St. Norbert 2:19.26 2:51.27 2:16.06 2:20.86 2:46.47 3:00.87 2:40.06 -
29 Kaitlyn Stanley SO-2 Augustana (Ill.) 2:05.97 2:02.70 3:17.95 2:58.32 2:25.60 2:09.24 2:43.59 -
30 Amy Haderspeck FR-1 Benedictine (Ill.) 1:54.66 3:23.12 1:56.30 2:04.49 2:17.60 2:53.63 2:43.80 -
32 Isabella Hartman SO-2 Augustana (Ill.) 2:35.05 2:58.39 3:10.06 3:10.06 3:25.07 2:53.39 2:46.72 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Sara Fuller JR-3 Wis.-Whitewater 1:57.99 2:31.27 -
17 Emma Knudtson JR-3 Wis.-Whitewater 2:52.33 2:32.50 -
18 Emma Roberts FR-1 Benedictine (Ill.) 2:55.42 2:32.54 -
20 Kelley Gardipee FR-1 St. Norbert 2:15.79 2:34.30 -
23 Tatiana Johnson FR-1 St. Norbert 2:15.77 2:37.87 -
25 Libby Feuker FR-1 Wis.-Stevens Point 3:25.90 2:38.38 -
26 Kiersten Williams FR-1 Wis.-Stevens Point 1:51.58 2:39.40 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Valeria Melo JR-3 Augustana (Ill.) 2:23.83 1
9 Monica Sweet JR-3 Wis.-Whitewater 2:27.15 -
10 Jill Humecke FR-1 Augustana (Ill.) 2:27.53 -
11 Michelle Petkovsek FR-1 Wis.-Stevens Point 2:27.54 -
13 Emily Trent SR-4 North Central (Ill.) 2:27.79 -
14 Anastasia Bernat SO-2 U. of Chicago 2:27.90 -
21 Shelby Smith FR-1 U. of Chicago 2:35.23 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kristen Linzmeier JR-3 Wis.-Oshkosh 2:17.33 10
2 Joanna Podosek JR-3 Monmouth (Ill.) 2:18.60 8
3 Kathy Derks SR-4 Wis.-Stevens Point 2:19.04 6
4 Haley Joosten SR-4 St. Norbert 2:19.19 5
5 Emily Schlebecker JR-3 Wis.-Stevens Point 2:20.94 4
6 Jenna McKinney SO-2 U. of Chicago 2:21.72 3
7 Ellie Waddle SR-4 Beloit 2:22.93 2
12 Melissa Pelkey SO-2 Beloit 2:27.58 -
15 Hailey Ruplinger FR-1 St. Norbert 2:28.29 -