March 17-18, 2017
|
Emory - Atlanta, GA

Women 1500m Run Subseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Blystone SO-2 Trine 6:06.88 5:49.13 6:12.80 6:15.76 4:55.87
2 Channelle Wong FR-1 Albany State 5:16.12 6:04.29 6:13.32 3:51.82 5:01.06
3 Maddy Howe   Georgia College 5:50.57 4:31.31 5:38.38 6:27.15 5:04.84
4 Lindsey Fratzke SR-4 Concordia (Wis.) 3:42.71 4:46.78 5:08.13 3:33.56 5:05.08
5 Madison Hodges FR-1 Lee (Tenn.) 4:17.64 5:15.92 5:25.12 5:31.25 5:06.71
6 Ileana Zeissner FR-1 Emory 4:51.60 6:02.19 4:45.46 3:47.14 5:06.94
7 Erica VanHoose FR-1 Ohio Wesleyan 4:49.54 3:57.18 6:12.71 6:21.95 5:08.02
8 Paige Lesslauer SO-2 Emory 3:54.61 5:45.74 6:22.78 3:42.26 5:08.69
9 Tatiana Gonzalez FR-1 Life 6:04.18 5:17.49 6:16.63 5:39.28 5:11.26
10 Aaliyah Howard SR-4 Albany State 5:58.71 4:34.49 4:34.49 6:26.78 5:11.92
11 dianne ferraro FR-1 Rowan 6:05.23 5:30.89 5:30.89 5:46.50 5:12.16
12 Ellie Best SO-2 Hope 5:03.35 6:30.92 4:50.84 5:28.37 5:12.73
13 Shelby Rensel FR-1 Reinhardt 4:32.52 4:16.86 5:25.77 6:37.82 5:13.24
14 Kalie Demerjian SO-2 SCAD Atlanta 4:35.86 5:54.23 6:22.44 4:32.72 5:13.47
15 Maggie Lucas FR-1 Birmingham-Southern 6:38.85 6:41.99 5:10.91 5:36.04 5:14.05
16 Curshonne Johnson SR-4 Clark Atlanta 6:13.96 4:30.26 4:05.12 5:33.11 5:14.25
17 Carla Catala SO-2 Clayton State 4:58.76 4:55.62 3:40.14 4:52.47 5:14.48
18 Grace Lynch   Georgia College 4:06.42 5:25.40 6:34.90 4:25.38 5:15.92
19 Analee Bradach FR-1 Piedmont 6:10.23 5:38.58 5:41.75 3:47.83 5:16.43
20 Sophia Vander Kooy FR-1 Hope 5:20.28 4:29.54 6:23.70 4:48.57 5:17.10
21 Erica Fischer JR-3 Emory 4:01.35 5:08.04 5:01.69 4:45.81 5:17.56
22 Taylor Price FR-1 Xavier-Louisiana 6:31.08 3:58.47 5:33.85 5:52.93 5:17.95
23 Morel Malcolm JR-3 NYU 5:14.91 6:12.17 5:40.36 3:45.85 5:18.09
24 Amber Braswell JR-3 Columbus St. 4:30.84 5:53.68 5:25.01 6:15.99 5:18.63
25 Harley Berlesky SR-4 Heidelberg 5:19.19 4:02.59 5:31.96 5:35.15 5:19.19
26 Isabella Steains FR-1 NYU 5:35.35 6:07.29 5:44.93 6:45.62 5:19.38
27 Samantha Koester SO-2 Capital 3:50.02 4:02.79 5:13.07 4:25.16 5:19.46
28 Tatiana Forester FR-1 Columbus St. 3:43.78 6:10.83 6:30.01 6:42.80 5:19.68
29 Eva Salazar-Torres FR-1 Columbus St. 4:57.58 5:03.98 6:36.77 6:46.37 5:19.97
29 Victoria Favela-Parra SR-4 Life 6:27.17 5:16.77 4:44.78 5:03.98 5:19.97
31 Tessa Allen FR-1 Georgia College 4:54.60 6:30.66 6:05.04 5:26.62 5:20.21
32 Joy Hearn SR-4 Kentucky State 4:00.23 4:54.68 4:29.06 5:07.49 5:20.30
33 Glenda Tutt FR-1 Oglethorpe 4:51.60 5:30.05 5:01.21 6:02.09 5:20.43
34 Margot Woolverton SO-2 Birmingham-Southern 4:22.76 4:58.01 4:16.36 5:07.63 5:20.44
35 Jo Carter FR-1 Rowan 5:23.79 4:10.06 6:40.73 6:08.67 5:20.58
36 Malia Skidmore SO-2 Montevallo 6:49.62 3:58.68 6:56.07 6:04.46 5:22.53
37 Adira Jarman JR-3 Ohio Wesleyan 6:36.55 4:05.79 4:18.90 6:36.55 5:27.72
38 Alexandra Chakov SO-2 Heidelberg 4:03.99 6:38.95 5:42.90 4:40.26 5:29.71
39 Tamera Julkes JR-3 Clark Atlanta 4:11.86 5:08.20 4:11.86 4:31.74 5:31.39
40 alexis smith FR-1 West Georgia 5:35.15 5:05.29 6:38.20 5:01.97 5:31.83
41 Caroline Pepper FR-1 Covenant 6:07.81 5:04.28 6:11.15 5:24.34 5:34.37
42 Hannah Samuels SO-2 Covenant 4:44.53 7:01.78 6:58.43 6:01.52 5:34.74
43 Raelyn Brown SO-2 Albany State 4:25.00 6:08.99 6:45.89 7:09.37 5:35.44
44 Hailey Budd JR-3 Clayton State 5:42.46 4:31.95 6:49.61 7:16.47 5:35.74
45 Gabbrielle Robinson FR-1 SCAD Atlanta 6:55.89 4:50.79 4:27.12 6:28.84 5:38.12
46 Charissa Richardson JR-3 Kentucky State 4:36.08 6:49.00 6:52.41 4:05.40 5:40.83
47 Caroline Cravens JR-3 Lincoln Memorial 5:47.56 5:44.11 6:59.82 5:26.91 5:44.11
48 Margaret Fitch JR-3 Covenant 6:48.74 6:56.04 5:39.40 6:23.19 6:04.94
Women 1500m Run Subseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Channelle Wong FR-1 Albany State 5:01.06 3:48.81 4:58.05 5:22.14 3:33.76
4 Lindsey Fratzke SR-4 Concordia (Wis.) 5:05.08 4:19.32 4:40.68 6:03.05 5:11.19
5 Madison Hodges FR-1 Lee (Tenn.) 5:06.71 6:20.32 6:23.39 4:39.11 5:12.85
9 Tatiana Gonzalez FR-1 Life 5:11.26 4:52.59 6:16.63 6:35.30 5:23.71
11 dianne ferraro FR-1 Rowan 5:12.16 4:03.49 5:24.65 5:18.41 4:31.58
20 Sophia Vander Kooy FR-1 Hope 5:17.10 5:17.10 5:20.28 4:48.57 4:07.34
21 Erica Fischer JR-3 Emory 5:17.56 4:04.53 5:27.09 4:14.05 6:24.25
22 Taylor Price FR-1 Xavier-Louisiana 5:17.95 5:02.06 6:12.01 5:43.39 5:24.31
Women 1500m Run Subseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Blystone SO-2 Trine 4:47.00 4:55.87 6:18.72 3:47.82 3:33.03
3 Maddy Howe   Georgia College 4:00.83 5:04.84 6:14.96 4:16.07 3:33.39
6 Ileana Zeissner FR-1 Emory 3:44.07 5:06.94 3:34.86 4:42.39 3:59.42
12 Ellie Best SO-2 Hope 4:28.95 5:12.73 6:34.04 5:56.52 4:10.19
14 Kalie Demerjian SO-2 SCAD Atlanta 3:48.84 5:13.47 4:35.86 5:35.42 5:00.94
16 Curshonne Johnson SR-4 Clark Atlanta 3:55.69 5:14.25 5:11.11 5:26.82 5:11.11
18 Grace Lynch   Georgia College 5:12.76 5:15.92 6:25.43 6:28.59 4:06.42
23 Morel Malcolm JR-3 NYU 4:27.20 5:18.09 5:08.55 6:08.99 4:36.74
24 Amber Braswell JR-3 Columbus St. 5:21.82 5:18.63 4:56.33 6:09.61 6:00.06
26 Isabella Steains FR-1 NYU 5:35.35 5:19.38 5:44.93 5:19.38 6:20.07
28 Tatiana Forester FR-1 Columbus St. 6:52.39 5:19.68 5:51.65 6:52.39 4:57.31
29 Eva Salazar-Torres FR-1 Columbus St. 4:22.38 5:19.97 6:49.57 6:43.17 5:51.97
34 Margot Woolverton SO-2 Birmingham-Southern 5:01.22 5:20.44 6:50.17 5:55.69 4:00.33
Women 1500m Run Subseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Erica VanHoose FR-1 Ohio Wesleyan 5:44.99 4:43.38 5:08.02 4:03.34 5:01.86 6:25.03 4:24.90
8 Paige Lesslauer SO-2 Emory 3:57.70 5:36.48 5:08.69 5:21.04 5:39.56 5:58.08 4:28.56
10 Aaliyah Howard SR-4 Albany State 4:56.33 6:14.31 5:11.92 5:30.64 4:22.02 6:26.78 5:49.35
13 Shelby Rensel FR-1 Reinhardt 4:32.52 4:32.52 5:13.24 6:37.82 6:06.49 5:03.85 5:25.77
17 Carla Catala SO-2 Clayton State 3:46.43 3:43.28 5:14.48 4:33.60 3:59.01 4:52.47 6:14.24
19 Analee Bradach FR-1 Piedmont 4:32.13 6:10.23 5:16.43 4:47.96 4:51.12 4:13.15 6:32.38
25 Harley Berlesky SR-4 Heidelberg 6:19.84 5:47.92 5:19.19 3:59.40 5:12.81 5:31.96 4:56.85
27 Samantha Koester SO-2 Capital 6:07.38 5:29.05 5:19.46 4:31.55 6:23.36 4:37.93 6:52.11
29 Victoria Favela-Parra SR-4 Life 4:03.18 4:06.38 5:19.97 4:57.58 5:42.37 4:28.78 5:19.97
32 Joy Hearn SR-4 Kentucky State 5:04.29 5:13.90 5:20.30 5:23.51 5:39.52 5:36.32 4:00.23
35 Jo Carter FR-1 Rowan 5:33.41 5:10.97 5:20.58 4:13.26 5:49.44 5:59.05 5:43.02
36 Malia Skidmore SO-2 Montevallo 5:06.41 5:12.86 5:22.53 6:14.14 5:45.11 5:48.34 3:49.00
37 Adira Jarman JR-3 Ohio Wesleyan 6:16.88 4:28.73 5:27.72 6:29.99 6:33.27 4:48.40 3:49.41
Women 1500m Run Subseeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Maggie Lucas FR-1 Birmingham-Southern 5:14.05 4:45.79
31 Tessa Allen FR-1 Georgia College 5:20.21 3:56.96
33 Glenda Tutt FR-1 Oglethorpe 5:20.43 5:23.64
38 Alexandra Chakov SO-2 Heidelberg 5:29.71 5:09.93
39 Tamera Julkes JR-3 Clark Atlanta 5:31.39 5:08.20
40 alexis smith FR-1 West Georgia 5:31.83 4:08.88
41 Caroline Pepper FR-1 Covenant 5:34.37 7:11.34
42 Hannah Samuels SO-2 Covenant 5:34.74 7:01.78
43 Raelyn Brown SO-2 Albany State 5:35.44 5:55.57
44 Hailey Budd JR-3 Clayton State 5:35.74 5:15.60
45 Gabbrielle Robinson FR-1 SCAD Atlanta 5:38.12 6:55.89
46 Charissa Richardson JR-3 Kentucky State 5:40.83 4:56.53
47 Caroline Cravens JR-3 Lincoln Memorial 5:44.11 5:26.91
48 Margaret Fitch JR-3 Covenant 6:04.94 6:56.04