April 15, 2017
|
DePauw - Greencastle, IN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mason McKinney SR-4 Wabash 4:06.22 3:04.67 5:15.17 4:08.69 3:44.06 4:45.62 10
2 Hayden Baehl JR-3 Wabash 4:08.07 2:58.61 4:18.00 4:22.96 4:22.96 5:05.13 8
3 Zach Batt SO-2 DePauw 4:10.21 4:00.21 5:25.28 4:25.23 4:32.73 4:32.73 6
4 Walt Dearing JR-3 Rose-Hulman 4:13.11 3:19.96 3:25.02 3:57.93 3:19.96 4:10.58 5
5 Cole Martin FR-1 DePauw 4:13.71 4:31.47 3:02.68 3:15.36 3:22.97 3:50.88 4
6 Hayden Veach FR-1 Hanover 4:14.31 2:58.02 3:03.11 5:12.81 5:17.89 4:19.40 3
7 Chris Lowry JR-3 DePauw 4:14.97 4:50.67 3:16.33 5:31.47 3:01.03 3:57.13 2
8 Jack Simon SR-4 Hanover 4:15.82 4:20.94 2:59.08 5:17.22 5:06.99 3:16.99 1
9 Chandler Harkins JR-3 Rose-Hulman 4:16.78 4:57.87 4:06.51 5:10.71 4:19.35 3:51.11 -
10 Adrien Howard FR-1 Trine 4:16.87 3:17.79 3:33.21 3:28.07 3:56.32 5:03.11 -
11 Robbie Wunderlich JR-3 Wabash 4:20.63 5:31.00 3:02.44 4:59.73 5:10.15 3:38.93 -
12 Matthew Lawrence SO-2 Anderson (Ind.) 4:20.75 4:28.58 4:59.87 5:02.47 5:28.55 3:44.25 -
13 Calen Bruner JR-3 Anderson (Ind.) 4:20.80 5:02.53 3:54.72 4:05.16 4:15.59 3:15.60 -
14 Matthew Stevenot FR-1 Rose-Hulman 4:20.81 3:41.69 5:26.02 4:23.42 4:39.07 3:10.40 -
15 Ben Hall FR-1 Rose-Hulman 4:21.01 4:15.79 5:02.78 4:10.57 3:34.03 4:13.18 -
16 Kennedy Schnieders SO-2 Rose-Hulman 4:23.88 4:52.91 4:15.97 5:32.49 4:10.69 3:17.91 -
17 Ian Leatherman FR-1 Anderson (Ind.) 4:25.28 5:02.42 3:08.35 5:42.22 3:11.01 5:34.26 -
18 Will Klausler JR-3 Rose-Hulman 4:25.40 3:48.25 3:37.63 4:57.25 3:37.63 3:40.29 -
19 Spencer Golde FR-1 DePauw 4:35.67 3:37.78 3:46.05 4:05.35 4:27.40 5:41.83 -
20 Steve Reidell FR-1 Wabash 4:45.46 4:05.50 4:48.32 3:51.23 3:48.37 6:02.54 -
21 Riley Green FR-1 Earlham 4:57.55 4:57.55 6:05.99 4:18.87 6:03.02 6:00.04 -
22 Brad Burch SR-4 DePauw 5:06.70 3:34.69 4:08.43 6:08.04 4:39.10 3:34.69 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Mason McKinney SR-4 Wabash 4:43.16 3:21.90 4:06.22 3:36.68 10
2 Hayden Baehl JR-3 Wabash 5:22.50 4:37.84 4:08.07 3:45.75 8
3 Zach Batt SO-2 DePauw 4:57.75 5:10.26 4:10.21 4:02.71 6
4 Walt Dearing JR-3 Rose-Hulman 2:57.18 4:46.02 4:13.11 4:05.52 5
5 Cole Martin FR-1 DePauw 5:04.46 4:36.55 4:13.71 3:05.21 4
6 Hayden Veach FR-1 Hanover 4:14.31 4:32.12 4:14.31 3:53.97 3
7 Chris Lowry JR-3 DePauw 3:13.78 4:04.78 4:14.97 4:02.23 2
9 Chandler Harkins JR-3 Rose-Hulman 4:52.73 4:52.73 4:16.78 5:26.11 -
10 Adrien Howard FR-1 Trine 3:40.91 4:50.27 4:16.87 4:11.74 -
14 Matthew Stevenot FR-1 Rose-Hulman 3:41.69 5:18.19 4:20.81 4:18.21 -
15 Ben Hall FR-1 Rose-Hulman 3:23.59 3:10.54 4:21.01 3:34.03 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Jack Simon SR-4 Hanover 3:45.13 5:30.01 4:18.38 4:15.82 3:09.31 1
11 Robbie Wunderlich JR-3 Wabash 5:23.19 3:54.57 3:05.05 4:20.63 4:59.73 -
12 Matthew Lawrence SO-2 Anderson (Ind.) 5:33.76 5:25.94 3:02.53 4:20.75 4:39.01 -
13 Calen Bruner JR-3 Anderson (Ind.) 4:23.41 5:12.96 3:54.72 4:20.80 5:31.22 -
16 Kennedy Schnieders SO-2 Rose-Hulman 5:27.22 5:06.10 4:23.88 4:23.88 5:03.47 -
17 Ian Leatherman FR-1 Anderson (Ind.) 4:06.71 3:50.80 3:40.19 4:25.28 4:04.06 -
18 Will Klausler JR-3 Rose-Hulman 4:01.52 5:31.75 5:07.87 4:25.40 3:29.67 -
19 Spencer Golde FR-1 DePauw 3:43.30 5:17.02 3:57.08 4:35.67 5:25.29 -
20 Steve Reidell FR-1 Wabash 5:45.41 5:19.72 3:39.81 4:45.46 5:11.16 -
21 Riley Green FR-1 Earlham 4:51.60 4:48.63 5:09.46 4:57.55 3:37.22 -
22 Brad Burch SR-4 DePauw 4:51.37 5:34.31 5:15.91 5:06.70 6:04.98 -