January 20, 2017
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anna Shields SO-2 Point Park 18:04.01 16:08.24 17:32.43 15:57.72 18:25.06
2 Michelle Klim JR-3 Youngstown St. 20:40.22 21:12.29 17:49.15 18:53.30 18:21.23
3 Alaina Spears JR-3 Cedarville 19:00.11 13:42.20 18:16.26 22:39.37 15:42.79
4 Christy Jesson JR-3 Cedarville 21:02.58 17:23.00 18:17.89 23:36.28 16:28.11
5 Katie Guarnaccia JR-3 Point Park 19:16.94 22:13.23 18:21.84 22:57.30 23:19.34
6 Hannah Thompson SO-2 Malone 14:47.60 23:40.15 18:29.49 23:40.15 16:05.26
7 McKinsie Klim JR-3 Youngstown St. 15:58.95 17:28.15 18:35.05 17:28.15 14:40.89
8 Jade Smith JR-3 Malone 18:03.16 22:42.33 18:36.66 14:42.17 18:47.83
9 Emily Phillips SO-2 Pittsburgh 20:37.20 19:29.71 18:44.72 21:22.18 20:59.69
10 Laura Tweedie JR-3 Malone 20:11.03 17:09.94 18:51.80 19:14.44 16:58.62
11 Katlyne Lutz FR-1 Pittsburgh 19:26.14 20:00.10 18:52.17 19:03.50 13:46.49
12 Emily Loeffelholz JR-3 Pittsburgh 14:07.91 20:03.11 19:05.82 16:13.95 24:03.74
13 Kayce Bobnar SO-2 Clarion 20:04.05 22:33.12 19:06.71 16:03.24 19:29.65
14 Sarah Frick FR-1 Pittsburgh 17:05.36 19:58.18 19:12.09 15:56.24 23:14.03
15 Jenny Murtha FR-1 Point Park 13:42.95 23:57.26 19:19.08 20:51.81 23:22.49
16 Suzanne Koziol SO-2 Youngstown St. 23:31.81 19:38.45 19:26.78 16:08.43 16:20.10
17 Kelly Burrows SR-4 Northern Kentucky 24:01.61 17:11.40 19:32.04 20:18.93 18:10.00
18 Stephanie Lednak SO-2 Pittsburgh 13:43.46 23:19.87 19:36.36 25:05.74 18:49.31
19 Taylor Donia SR-4 Clarion 22:39.71 17:55.94 19:42.35 19:54.18 15:22.24
20 Nicole Perez SR-4 Cedarville 14:55.05 18:29.86 19:53.39 17:30.19 25:15.61
21 Erin Pavick JR-3 Youngstown St. 21:43.79 15:29.56 20:07.21 25:45.23 24:44.87
22 Mary Kearney SR-4 Cedarville 20:33.08 21:45.62 20:08.90 24:10.68 25:59.49
23 Matti Dunham SR-4 Slippery Rock 16:21.99 15:57.74 20:12.33 17:22.61 17:22.61
24 Danielle Vensel SR-4 Clarion 20:49.25 17:35.19 20:12.86 25:03.95 15:21.78
25 Rebecca Miller SR-4 Geneva 15:34.23 25:48.85 20:29.24 20:41.54 17:24.86
26 Paige Logan JR-3 Cedarville 14:47.50 18:17.05 20:32.64 14:22.85 25:53.13
27 Elizabeth Rogenski SR-4 Youngstown St. 18:23.30 14:27.77 20:39.66 22:18.84 16:19.34
28 Gabby Johnson SO-2 Cedarville 15:03.01 23:12.13 20:54.17 17:33.51 16:18.26
29 Kaylee Haberkam SR-4 Slippery Rock 22:28.46 15:32.58 21:00.24 23:31.47 18:41.62
30 Maria Snyder SO-2 Clarion 25:12.74 25:00.13 21:00.61 23:31.89 27:18.80
31 Sabrina Palmieri SO-2 Slippery Rock 15:46.61 18:32.91 21:19.20 19:24.08 21:57.58
32 Lindsee Zimmer FR-1 Slippery Rock 17:36.44 15:01.84 21:28.34 16:32.03 18:15.09
33 Cassidy Long FR-1 Ohio Dominican 25:32.05 23:22.21 21:38.34 18:10.61 22:43.26
34 Katie Profitt FR-1 Slippery Rock 18:48.07 15:57.55 21:51.71 27:45.88 24:42.24
35 Michelle Pompa FR-1 Slippery Rock 26:14.42 24:09.03 23:13.29 22:17.56 25:18.69
36 Mackenzie Clemens SO-2 Cedarville 16:36.40 27:50.03 23:23.38 17:04.47 22:13.22
37 Rachel Sollars FR-1 Slippery Rock 30:11.10 17:29.29 23:57.38 17:29.29 23:57.38
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Anna Shields SO-2 Point Park 14:01.95 13:09.33 17:32.43
2 Michelle Klim JR-3 Youngstown St. 16:34.31 14:15.32 17:49.15
3 Alaina Spears JR-3 Cedarville 15:42.79 12:47.39 18:16.26
4 Christy Jesson JR-3 Cedarville 21:13.56 17:55.94 18:17.89
5 Katie Guarnaccia JR-3 Point Park 14:19.44 14:52.49 18:21.84
6 Hannah Thompson SO-2 Malone 19:02.78 14:25.41 18:29.49
7 McKinsie Klim JR-3 Youngstown St. 20:04.26 18:01.60 18:35.05
8 Jade Smith JR-3 Malone 24:11.66 21:46.50 18:36.66
9 Emily Phillips SO-2 Pittsburgh 24:10.89 14:26.04 18:44.72
10 Laura Tweedie JR-3 Malone 15:39.40 24:20.03 18:51.80
11 Katlyne Lutz FR-1 Pittsburgh 22:38.61 15:39.71 18:52.17
12 Emily Loeffelholz JR-3 Pittsburgh 17:45.62 20:03.11 19:05.82
15 Jenny Murtha FR-1 Point Park 20:05.45 15:15.68 19:19.08
17 Kelly Burrows SR-4 Northern Kentucky 16:36.24 24:01.61 19:32.04
18 Stephanie Lednak SO-2 Pittsburgh 21:45.76 25:29.27 19:36.36
20 Nicole Perez SR-4 Cedarville 20:17.26 23:40.14 19:53.39
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Kayce Bobnar SO-2 Clarion 22:33.12 19:06.71
14 Sarah Frick FR-1 Pittsburgh 13:37.99 19:12.09
16 Suzanne Koziol SO-2 Youngstown St. 19:50.12 19:26.78
19 Taylor Donia SR-4 Clarion 18:19.59 19:42.35
21 Erin Pavick JR-3 Youngstown St. 20:31.36 20:07.21
22 Mary Kearney SR-4 Cedarville 15:18.77 20:08.90
23 Matti Dunham SR-4 Slippery Rock 16:58.36 20:12.33
24 Danielle Vensel SR-4 Clarion 15:09.65 20:12.86
25 Rebecca Miller SR-4 Geneva 19:15.49 20:29.24
26 Paige Logan JR-3 Cedarville 14:47.50 20:32.64
27 Elizabeth Rogenski SR-4 Youngstown St. 18:48.09 20:39.66
28 Gabby Johnson SO-2 Cedarville 26:20.26 20:54.17
29 Kaylee Haberkam SR-4 Slippery Rock 21:12.85 21:00.24
30 Maria Snyder SO-2 Clarion 23:57.10 21:00.61
31 Sabrina Palmieri SO-2 Slippery Rock 22:35.96 21:19.20
32 Lindsee Zimmer FR-1 Slippery Rock 15:14.73 21:28.34
33 Cassidy Long FR-1 Ohio Dominican 20:46.41 21:38.34
34 Katie Profitt FR-1 Slippery Rock 26:27.17 21:51.71
35 Michelle Pompa FR-1 Slippery Rock 24:09.03 23:13.29
36 Mackenzie Clemens SO-2 Cedarville 21:03.05 23:23.38
37 Rachel Sollars FR-1 Slippery Rock 24:54.88 23:57.38