January 27-28, 2017
|
SPIRE Institute Indoor Track & Field Facility - Geneva, OH
|
300m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sarah Berger JR-3 Walsh 5:42.96 4:59.36 4:50.64 4:36.11
2 Anna Shields SO-2 Point Park 5:56.59 4:25.98 4:52.28 3:53.83
3 Andra Lehotay FR-1 Walsh 4:15.71 5:46.82 4:53.91 4:59.79
4 Liz Weiler Senior Cleveland Elite Developme 3:37.55 4:01.39 4:58.01 3:37.55
5 Sylvia Russell FR-1 Buffalo 4:17.09 4:35.46 5:06.06 6:01.15
6 Tori Reeves JR-3 Walsh 5:55.16 5:45.98 5:06.17 4:26.37
7 Jenny Picot Senior Unattached 3:44.69 5:18.31 5:12.06 6:17.60
8 Melissa Rains SR-4 Slippery Rock 3:48.33 4:19.60 5:12.77 6:05.94
9 Deanna Godby   Cleveland Elite Developme 4:54.70 6:38.16 5:13.51 5:35.46
10 Rachel Crane JR-3 Robert Morris 4:34.97 4:47.76 5:19.73 3:50.21
11 Cassandra Frantz   Unattached 3:56.72 4:54.29 5:19.88 4:38.30
12 Kathryn Tall   Unattached 3:53.81 4:09.82 5:20.28 5:52.31
13 Rachel Koons JR-3 Malone 5:19.56 6:07.97 5:22.78 5:42.15
14 Emily Betts JR-3 Roberts Wesleyan 4:06.26 4:35.42 5:24.02 4:09.50
15 Addison Sgroi SO-2 Roberts Wesleyan 5:19.39 4:59.83 5:25.90 4:33.76
16 Angela Barber SO-2 Saint Francis (Pa.) 6:24.60 6:47.42 5:25.93 3:48.15
17 Rachel Hutchinson SR-4 Roberts Wesleyan 6:53.95 5:09.65 5:25.94 5:16.17
18 Ariane Abadi   Penn State T&F Club 5:22.78 4:40.40 5:26.04 6:37.77
19 Rachell Resnik JR-3 Ohio Wesleyan 4:43.81 5:49.05 5:26.21 6:34.72
20 Jamie Amoroso FR-1 John Carroll 4:19.08 4:58.43 5:27.94 4:55.15
21 Sydney Bova SO-2 Buffalo 3:53.59 4:23.20 5:29.00 6:31.51
22 Kaylee Haberkam SR-4 Slippery Rock 3:57.34 5:09.86 5:29.63 4:33.60
23 Madison Przicina SO-2 Slippery Rock 5:00.56 4:11.02 5:30.28 3:57.81
24 Makaila Banka FR-1 Slippery Rock 6:35.50 3:55.97 5:32.35 6:35.50
25 Sana Qamar FR-1 Ohio Wesleyan 7:01.05 5:44.19 5:34.16 5:47.53
26 Katherine Burgess JR-3 California (Pa.) 6:01.08 6:01.08 5:34.33 6:37.86
27 Jessica Uhrin   Pitt Club XC 6:34.55 4:17.46 5:34.36 6:21.17
28 Alison Shapic FR-1 Madonna 4:20.88 4:17.54 5:34.46 7:11.46
29 Alexis Swiergol SR-4 Slippery Rock 6:12.61 6:26.04 5:35.68 4:05.05
30 Rachael Englund FR-1 West Virginia Wesleyan 5:29.99 4:42.85 5:36.72 4:56.32
31 Moriah Martone FR-1 Roberts Wesleyan 5:52.64 7:07.23 5:39.07 4:51.60
32 Madison Thrasher SO-2 California (Pa.) 6:43.57 6:26.61 5:39.13 5:25.57
33 Zoey Vilasuso JR-3 West Virginia Wesleyan 4:41.99 4:41.99 5:39.74 5:02.37
34 Laura Roth FR-1 Saint Francis (Pa.) 6:50.93 4:47.65 5:42.44 5:39.02
35 Madelyn Blosser JR-3 Geneva 5:15.36 4:06.81 5:42.78 5:32.50
36 Jenny Orie   Pitt Club XC 5:08.55 5:05.12 5:42.83 7:05.11
37 Alyson Pierce SO-2 California (Pa.) 4:08.14 7:14.24 5:44.63 7:21.13
38 Nicole Laskowski FR-1 Mount Union 5:24.17 6:36.59 5:44.86 6:26.25
39 Amanda Choma SR-4 Robert Morris 6:14.32 5:56.99 5:46.59 5:43.13
40 Jasmin Reyes FR-1 Buffalo 4:44.38 4:27.04 5:46.80 7:23.91
41 Shae Grinnell FR-1 California (Pa.) 6:29.58 6:05.24 5:47.84 6:36.54
42 Kayla Jones SO-2 Robert Morris 4:18.45 4:28.93 5:49.25 5:28.30
43 Erica VanHoose FR-1 Ohio Wesleyan 4:25.73 4:18.74 5:49.64 6:17.62
44 Maura Glennon SO-2 California (Pa.) 7:19.57 6:33.85 5:51.65 6:19.79
45 McKenzie Wilson JR-3 Point Park 5:14.59 7:39.52 5:53.47 5:53.47
46 Korey Szymaniak FR-1 Madonna 6:43.37 7:22.63 5:56.96 6:29.09
47 Lindsay Scheffel FR-1 Wheeling Jesuit 4:27.83 7:40.66 5:57.10 5:24.97
48 Cassandra Whitmoyer SO-2 Edinboro 7:24.32 7:38.65 5:58.32 5:33.24
49 MacKenzie McDonald SO-2 Cardinal Stritch 6:43.54 7:19.57 6:00.30 5:24.27
50 Madeline Menzie JR-3 Robert Morris 7:32.13 4:27.66 6:01.70 4:45.75
51 Mikayla Psenick SO-2 Chatham 5:29.40 5:51.11 6:01.97 6:34.55
52 Delaney Graham   Pitt Club XC 6:35.05 6:20.56 6:02.43 4:46.32
53 Cami Mossor JR-3 Charleston (W.V.) 4:32.79 5:41.89 6:03.71 5:09.16
54 Mackenzie Smith   Pitt Club XC 6:11.23 5:13.00 6:03.95 4:47.52
55 Challis Roberts JR-3 Slippery Rock 6:44.50 5:35.26 6:04.41 5:49.84
56 Saydi Lappe FR-1 Point Park 6:51.85 5:53.02 6:07.72 4:17.41
57 Hannah Beck   Pitt Club XC 6:49.94 6:57.32 6:09.31 7:41.64
58 Kelsey Swantek SO-2 Robert Morris 6:05.72 5:02.92 6:09.41 5:10.31
59 Amanda Richards SR-4 Charleston (W.V.) 5:48.12 7:29.19 6:14.32 5:36.89
60 Sydney Vanhoy FR-1 Malone 7:35.88 6:13.00 6:16.76 6:46.90
61 Anna Gorbunova FR-1 Point Park 6:51.04 7:17.68 6:20.59 8:07.16
62 Megan Dixon JR-3 Marietta 6:40.52 5:58.56 6:21.44 6:29.07
63 Monica Rossi SO-2 Charleston (W.V.) 8:13.23 8:01.67 6:25.33 6:17.63
64 Lauren Beck   Penn State T&F Club 6:59.79 7:46.43 6:28.69 6:59.79
65 Alexis Sherman JR-3 Point Park 6:27.62 7:57.67 6:31.53 8:05.50
66 Stacie Hall JR-3 Charleston (W.V.) 4:49.52 8:15.75 6:36.60 5:01.42
67 Asha Caldwell FR-1 Central State 8:56.75 8:10.62 6:59.33 6:04.82
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sarah Berger JR-3 Walsh 4:50.64 3:43.80 5:51.68 3:29.26 4:47.74
2 Anna Shields SO-2 Point Park 4:52.28 3:56.75 4:23.06 4:08.44 6:14.12
3 Andra Lehotay FR-1 Walsh 4:53.91 5:52.70 4:12.77 5:55.64 5:05.67
4 Liz Weiler Senior Cleveland Elite Developme 4:58.01 6:15.50 3:52.45 5:33.78 5:54.64
5 Sylvia Russell FR-1 Buffalo 5:06.06 4:41.58 5:12.19 5:45.85 4:44.64
6 Tori Reeves JR-3 Walsh 5:06.17 4:29.43 5:58.22 3:40.45 3:52.69
7 Jenny Picot Senior Unattached 5:12.06 6:33.20 4:31.50 4:12.77 5:15.18
8 Melissa Rains SR-4 Slippery Rock 5:12.77 6:24.71 5:47.18 5:59.69 5:12.77
17 Rachel Hutchinson SR-4 Roberts Wesleyan 5:25.94 5:52.02 6:14.83 6:31.13 4:20.76
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Deanna Godby   Cleveland Elite Developme 5:13.51 3:48.87 3:48.87
10 Rachel Crane JR-3 Robert Morris 5:19.73 3:59.80 6:20.48
12 Kathryn Tall   Unattached 5:20.28 4:06.62 5:39.50
13 Rachel Koons JR-3 Malone 5:22.78 4:27.91 5:22.78
16 Angela Barber SO-2 Saint Francis (Pa.) 5:25.93 6:01.79 5:35.71
20 Jamie Amoroso FR-1 John Carroll 5:27.94 6:20.41 5:50.90
21 Sydney Bova SO-2 Buffalo 5:29.00 4:16.62 6:38.09
23 Madison Przicina SO-2 Slippery Rock 5:30.28 5:20.38 4:14.32
24 Makaila Banka FR-1 Slippery Rock 5:32.35 4:39.18 5:12.41
29 Alexis Swiergol SR-4 Slippery Rock 5:35.68 5:52.47 6:42.82
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Cassandra Frantz   Unattached 6:11.06 5:19.88 6:17.46
14 Emily Betts JR-3 Roberts Wesleyan 6:38.55 5:24.02 6:25.59
15 Addison Sgroi SO-2 Roberts Wesleyan 4:43.54 5:25.90 6:40.86
18 Ariane Abadi   Penn State T&F Club 5:48.87 5:26.04 4:24.10
19 Rachell Resnik JR-3 Ohio Wesleyan 4:11.19 5:26.21 4:14.45
22 Kaylee Haberkam SR-4 Slippery Rock 4:43.49 5:29.63 4:23.71
27 Jessica Uhrin   Pitt Club XC 6:07.80 5:34.36 6:47.92
28 Alison Shapic FR-1 Madonna 4:30.92 5:34.46 4:10.85
30 Rachael Englund FR-1 West Virginia Wesleyan 5:16.52 5:36.72 4:26.01
35 Madelyn Blosser JR-3 Geneva 4:10.23 5:42.78 5:39.36
40 Jasmin Reyes FR-1 Buffalo 6:11.08 5:46.80 4:20.10
42 Kayla Jones SO-2 Robert Morris 4:04.48 5:49.25 6:17.19
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
25 Sana Qamar FR-1 Ohio Wesleyan 5:34.16 5:40.85 5:30.82 5:10.77
26 Katherine Burgess JR-3 California (Pa.) 5:34.33 4:24.12 6:21.14 4:27.47
31 Moriah Martone FR-1 Roberts Wesleyan 5:39.07 5:22.12 4:10.92 7:20.80
33 Zoey Vilasuso JR-3 West Virginia Wesleyan 5:39.74 6:47.69 4:55.58 4:18.21
37 Alyson Pierce SO-2 California (Pa.) 5:44.63 4:15.03 6:39.77 4:52.94
38 Nicole Laskowski FR-1 Mount Union 5:44.86 4:46.24 4:32.44 4:18.65
43 Erica VanHoose FR-1 Ohio Wesleyan 5:49.64 4:11.74 6:49.08 4:36.22
44 Maura Glennon SO-2 California (Pa.) 5:51.65 4:58.91 7:16.05 7:01.98
47 Lindsay Scheffel FR-1 Wheeling Jesuit 5:57.10 6:29.24 7:44.23 7:04.95
50 Madeline Menzie JR-3 Robert Morris 6:01.70 6:37.87 5:18.30 7:35.75
58 Kelsey Swantek SO-2 Robert Morris 6:09.41 5:17.70 6:27.88 6:24.19
62 Megan Dixon JR-3 Marietta 6:21.44 6:02.37 5:28.04 7:07.22
Women's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
34 Laura Roth FR-1 Saint Francis (Pa.) 5:25.32 5:42.44 7:11.48 4:47.65
36 Jenny Orie   Pitt Club XC 6:37.69 5:42.83 7:11.97 6:27.40
39 Amanda Choma SR-4 Robert Morris 4:47.67 5:46.59 6:07.39 5:18.87
45 McKenzie Wilson JR-3 Point Park 5:46.40 5:53.47 5:25.20 4:25.11
46 Korey Szymaniak FR-1 Madonna 4:38.43 5:56.96 6:32.66 5:31.98
49 MacKenzie McDonald SO-2 Cardinal Stritch 5:02.66 6:00.30 6:21.92 6:32.73
51 Mikayla Psenick SO-2 Chatham 7:14.37 6:01.97 6:52.65 7:32.47
52 Delaney Graham   Pitt Club XC 5:51.56 6:02.43 6:27.80 5:29.82
53 Cami Mossor JR-3 Charleston (W.V.) 6:14.63 6:03.71 4:40.06 6:36.45
55 Challis Roberts JR-3 Slippery Rock 7:17.30 6:04.41 4:47.89 5:49.84
56 Saydi Lappe FR-1 Point Park 7:28.62 6:07.72 4:24.76 6:18.76
59 Amanda Richards SR-4 Charleston (W.V.) 7:40.42 6:14.32 7:06.73 6:33.04
Women's Mile Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
32 Madison Thrasher SO-2 California (Pa.) 5:39.13 7:17.48 6:16.44
41 Shae Grinnell FR-1 California (Pa.) 5:47.84 4:48.71 6:12.19
48 Cassandra Whitmoyer SO-2 Edinboro 5:58.32 6:23.41 6:37.74
54 Mackenzie Smith   Pitt Club XC 6:03.95 6:07.59 5:34.84
57 Hannah Beck   Pitt Club XC 6:09.31 4:40.68 7:26.87
60 Sydney Vanhoy FR-1 Malone 6:16.76 4:50.11 8:09.79
61 Anna Gorbunova FR-1 Point Park 6:20.59 4:34.03 5:08.28
63 Monica Rossi SO-2 Charleston (W.V.) 6:25.33 7:11.57 5:00.56
64 Lauren Beck   Penn State T&F Club 6:28.69 6:20.92 5:42.05
65 Alexis Sherman JR-3 Point Park 6:31.53 7:53.76 5:09.31
66 Stacie Hall JR-3 Charleston (W.V.) 6:36.60 7:55.92 6:40.57
67 Asha Caldwell FR-1 Central State 6:59.33 8:48.36 6:00.63