January 28, 2017
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)

Men 800m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Camden Barrett SO-2 Harding 1:54.23 1:55.38 1:48.46 1:31.15 2:24.23
2 Ilijah Coleman FR-1 Bacone 2:22.11 1:56.48 2:22.11 1:59.98 2:10.46
3 Meshach Adams SR-4 St. Mary (Kan.) 1:50.74 1:56.56 1:32.09 1:22.76 2:22.21
4 Tommy Uglean SR-4 Oklahoma Baptist 2:17.77 1:56.75 1:24.06 1:49.75 1:35.74
5 Jakob Porter FR-1 Angelo State 1:40.49 1:56.84 1:52.17 2:15.54 1:32.31
6 Mark Finley FR-1 Dallas Baptist 1:30.15 1:57.07 1:21.95 1:33.66 1:26.64
7 Matthew Brown FR-1 TAMU-Commerce 2:08.07 1:57.49 1:22.25 2:25.69 1:52.79
8 Tucker Windley SO-2 Harding 1:58.21 1:58.21 1:27.48 1:42.85 2:11.22
9 Jacob Anders JR-3 Southwestern (Kan.) 1:57.22 1:58.40 2:25.64 1:41.83 1:39.46
10 Josh Ybarra FR-1 Lubbock Christian 2:19.74 1:58.42 2:12.63 1:53.69 1:28.82
11 Robert Torres SR-4 St. Gregory's 1:52.86 1:58.80 1:48.11 1:23.16 1:44.55
12 Tegan Michael JR-3 St. Mary (Kan.) 2:02.38 1:58.81 1:52.87 2:28.52 1:23.17
13 Jacob Dahlohoff SO-2 Northwestern St. 2:19.34 1:59.09 1:37.66 1:30.51 1:32.89
14 Joel Santiago FR-1 Butler CC 2:02.86 1:59.28 1:49.74 1:59.28 2:32.68
15 Ryan Yarde FR-1 Allen County CC 1:54.53 1:59.30 1:37.83 1:25.90 2:01.69
16 Nathan Crowson SO-2 Oklahoma Baptist 2:18.60 1:59.48 2:06.65 1:36.78 2:34.13
17 Eliud Koech FR-1 Butler CC 2:20.09 1:59.73 2:08.12 1:54.94 2:04.52
18 Frank Bearden SO-2 Garden City CC 2:20.60 2:00.17 2:03.78 2:36.23 2:30.22
19 TJ Mapp   Unattached 1:32.60 2:00.25 1:41.01 1:41.01 2:12.28
20 Colby Sutton FR-1 Southwest Baptist 1:29.00 2:00.26 2:35.14 1:59.06 2:24.32
21 Luis Osornio JR-3 TAMU-Commerce 2:32.30 2:00.87 1:39.12 2:10.54 1:42.74
22 Josh Branch FR-1 Coffeyville CC 2:02.80 2:01.58 2:00.37 1:44.56 2:11.31
23 Craig Luby FR-1 Pittsburg St. 1:36.61 2:02.29 1:52.51 2:30.42 2:38.98
24 Drew Keller   Unattached 2:03.07 2:03.07 2:21.53 1:54.46 2:32.61
25 Ryan Nielsen SO-2 Oklahoma City 2:35.08 2:03.08 2:21.55 1:54.47 2:40.01
26 Steeven Martinez SO-2 TAMU-Commerce 1:58.63 2:03.57 1:48.75 1:58.63 2:13.46
27 Eduardo Ortiz   Garden City CC 2:11.64 2:07.80 2:02.69 1:56.30 2:44.87
Men 800m Run Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Ilijah Coleman FR-1 Bacone 1:56.48 2:15.12 1:33.19 2:04.64 1:56.48 1:52.99
6 Mark Finley FR-1 Dallas Baptist 2:09.95 1:34.83 1:39.51 1:39.51 1:57.07 1:46.54
8 Tucker Windley SO-2 Harding 1:40.48 2:12.40 1:25.12 1:23.93 1:58.21 1:46.39
9 Jacob Anders JR-3 Southwestern (Kan.) 2:25.64 1:31.17 1:53.67 2:17.35 1:58.40 1:59.59
12 Tegan Michael JR-3 St. Mary (Kan.) 1:23.17 2:00.00 2:09.51 2:00.00 1:58.81 1:33.86
13 Jacob Dahlohoff SO-2 Northwestern St. 1:51.95 2:12.19 2:26.48 2:14.58 1:59.09 2:20.53
14 Joel Santiago FR-1 Butler CC 1:41.39 2:20.75 1:42.58 1:47.36 1:59.28 2:31.49
16 Nathan Crowson SO-2 Oklahoma Baptist 2:10.24 1:46.34 2:28.16 1:37.98 1:59.48 2:25.77
19 TJ Mapp   Unattached 2:02.66 1:26.58 2:09.87 2:20.70 2:00.25 2:26.71
20 Colby Sutton FR-1 Southwest Baptist 2:02.67 1:26.59 1:24.19 2:19.51 2:00.26 2:23.11
23 Craig Luby FR-1 Pittsburg St. 2:05.96 2:10.85 1:47.62 1:35.39 2:02.29 1:37.84
25 Ryan Nielsen SO-2 Oklahoma City 1:49.55 1:27.39 1:50.78 1:58.16 2:03.08 2:32.62
27 Eduardo Ortiz   Garden City CC 2:02.69 2:30.81 2:44.87 1:42.24 2:07.80 2:41.03
Men 800m Run Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Camden Barrett SO-2 Harding 1:55.38 2:23.08
3 Meshach Adams SR-4 St. Mary (Kan.) 1:56.56 2:30.37
4 Tommy Uglean SR-4 Oklahoma Baptist 1:56.75 2:00.26
5 Jakob Porter FR-1 Angelo State 1:56.84 1:38.15
7 Matthew Brown FR-1 TAMU-Commerce 1:57.49 2:11.59
10 Josh Ybarra FR-1 Lubbock Christian 1:58.42 1:50.13
11 Robert Torres SR-4 St. Gregory's 1:58.80 2:03.56
15 Ryan Yarde FR-1 Allen County CC 1:59.30 1:58.11
17 Eliud Koech FR-1 Butler CC 1:59.73 2:28.47
18 Frank Bearden SO-2 Garden City CC 2:00.17 1:24.12
21 Luis Osornio JR-3 TAMU-Commerce 2:00.87 2:16.59
22 Josh Branch FR-1 Coffeyville CC 2:01.58 1:45.78
24 Drew Keller   Unattached 2:03.07 2:14.15
26 Steeven Martinez SO-2 TAMU-Commerce 2:03.57 2:28.29