April 8, 2017
|
Taylor - Upland, IN

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kendra Frieden FR-1 Indiana Wesleyan 45.75 43.37 1:12.48 1:14.86 59.41 1:00.60
2 Makayla Clum SO-2 Cornerstone 1:08.01 1:12.22 1:06.80 54.17 1:00.18 1:07.41
3 Taylor Ward SO-2 Aquinas 1:13.44 1:18.90 1:04.34 55.23 1:00.69 1:15.87
4 Alexandria Fortenberry FR-1 Aquinas 1:02.25 48.08 1:06.56 1:15.81 1:01.63 52.39
5 Sierra Cruz   Indiana Tech Developmental 56.96 1:11.36 58.84 43.82 1:02.59 1:09.48
6 Meagan Fisher SR-4 Bethel (Ind.) 53.26 45.75 1:20.21 1:10.18 1:02.66 1:08.30
7 Jacqueline Pruitt FR-1 Madonna 1:05.53 1:15.62 57.34 49.15 1:03.01 1:09.95
8 Lyvia Deaver JR-3 Indiana Wesleyan 1:14.03 1:08.97 47.46 1:17.83 1:03.27 1:01.38
9 Allison Hoefle JR-3 Bethel (Ind.) 52.01 48.80 57.15 50.73 1:04.21 1:11.28
10 Kierra Cooper FR-1 Madonna 1:16.48 1:11.94 1:08.05 1:15.83 1:04.81 1:23.61
11 Leah Gouwens FR-1 Bethel (Ind.) 1:12.48 1:00.72 1:14.43 1:01.38 1:05.29 48.32
12 Marissa Browning FR-1 Bethel (Ind.) 1:09.25 1:20.79 52.28 1:06.54 1:07.89 1:12.65
13 Alana Moore FR-1 Anderson (Ind.) 1:22.35 1:10.68 1:12.74 50.78 1:08.62 55.59
14 Anu Adeboje FR-1 Indiana Wesleyan 59.80 1:24.14 51.46 1:10.23 1:09.53 1:06.06
15 Raven Lee   Indiana Tech Developmental 1:00.32 1:17.85 1:24.16 1:11.54 1:10.13 1:16.45
16 Victoria Carrasco   Indiana Tech Developmental 1:30.24 1:23.90 1:25.31 50.06 1:10.50 1:12.62
17 Kourtney True SO-2 Bethel (Ind.) 1:22.87 1:12.32 1:19.10 1:13.83 1:15.33 1:18.35
  Mara VanOrder FR-1 Cornerstone DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Bailey Hervey FR-1 Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kendra Frieden FR-1 Indiana Wesleyan 1:11.30 1:14.27 55.26 59.41 55.26
2 Makayla Clum SO-2 Cornerstone 45.14 1:06.20 1:01.99 1:00.18 1:02.59
3 Taylor Ward SO-2 Aquinas 1:09.80 1:17.69 51.59 1:00.69 1:06.16
4 Alexandria Fortenberry FR-1 Aquinas 1:05.33 1:19.51 1:15.81 1:01.63 1:18.89
6 Meagan Fisher SR-4 Bethel (Ind.) 46.37 1:10.81 1:15.20 1:02.66 53.26
8 Lyvia Deaver JR-3 Indiana Wesleyan 1:11.50 1:13.40 1:08.97 1:03.27 1:06.44
  Bailey Hervey FR-1 Madonna DNS DNS DNS DNS DNS
  Mara VanOrder FR-1 Cornerstone DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Sierra Cruz   Indiana Tech Developmental 1:08.23 57.59 1:02.59 1:14.49 50.08
7 Jacqueline Pruitt FR-1 Madonna 54.82 44.11 1:03.01 1:12.47 50.41
9 Allison Hoefle JR-3 Bethel (Ind.) 50.73 57.79 1:04.21 1:22.19 46.24
10 Kierra Cooper FR-1 Madonna 57.68 1:13.24 1:04.81 1:08.05 1:04.17
11 Leah Gouwens FR-1 Bethel (Ind.) 1:00.07 56.15 1:05.29 1:16.39 47.01
12 Marissa Browning FR-1 Bethel (Ind.) 1:05.18 1:06.54 1:07.89 1:07.22 1:01.11
13 Alana Moore FR-1 Anderson (Ind.) 50.10 50.10 1:08.62 1:15.49 50.10
15 Raven Lee   Indiana Tech Developmental 1:08.73 1:30.47 1:10.13 1:15.04 50.50
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Anu Adeboje FR-1 Indiana Wesleyan 1:09.53
16 Victoria Carrasco   Indiana Tech Developmental 1:10.50
17 Kourtney True SO-2 Bethel (Ind.) 1:15.33