April 13-14, 2017
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women 5000m Run Friday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sydney Prestifilippo FR-1 Wis.-Whitewater 23:04.96 19:23.83 15:54.34 20:45.30
2 Katie Carlino SO-2 Wis.-Eau Claire 20:21.70 19:34.71 16:26.76 22:54.41
3 Bailey Boudreau SO-2 Wis.-Stevens Point 16:07.64 19:40.04 15:32.24 15:20.44
4 Samantha Bemke SO-2 Wis.-Stevens Point 19:05.29 19:40.71 20:39.75 13:46.50
5 Kara Hoier JR-3 Wis.-Stevens Point 17:45.92 19:44.35 15:11.95 15:47.48
6 Mekendra Manders FR-1 Wis.-Eau Claire 18:10.31 19:45.11 22:42.88 22:19.18
7 Kylie Kelchen FR-1 Wartburg 16:15.46 19:49.58 19:02.00 14:52.19
8 AJ Conant SR-4 Edgewood 24:15.70 19:53.19 22:28.31 19:17.40
9 Maddie Kemp JR-3 Wartburg 16:19.97 19:55.08 16:31.92 16:31.92
10 Kimberly Gutierrez JR-3 Wis.-Platteville 23:04.35 20:03.78 14:38.76 24:28.62
11 Haley Harms SO-2 Wartburg 25:38.74 20:11.60 26:15.08 18:58.91
12 Alison Rusch SO-2 Wartburg 21:12.89 20:12.27 21:00.76 18:59.54
13 Taylor Mair FR-1 Edgewood 19:01.40 20:14.25 25:17.82 16:47.83
14 Alyse Peters JR-3 Edgewood 23:35.88 20:20.58 22:34.85 20:45.00
15 Mara Wiebke JR-3 Wis.-Whitewater 16:17.50 20:21.87 14:39.75 21:47.40
16 Tara Lang SO-2 Edgewood 22:51.66 20:24.69 21:13.68 23:28.40
17 Jessi Stamn JR-3 Wis.-Oshkosh 18:37.64 20:28.17 21:05.02 18:13.08
18 Mary Holterman FR-1 Wis.-Eau Claire 20:18.36 20:30.66 23:47.57 25:38.33
19 Megan Ely FR-1 Dubuque 22:05.98 20:39.23 23:07.94 16:56.17
20 Lindsay Steig JR-3 Wis.-Stevens Point 18:50.16 20:55.73 16:06.92 14:51.57
21 Ashley Paulick JR-3 Wis.-Whitewater 20:03.40 21:06.73 21:44.74 16:53.39
22 Amanda Cieslinski FR-1 Wis.-Stevens Point 19:45.42 21:14.64 21:40.14 18:03.45
23 Elizabeth Considine SO-2 Wis.-Whitewater 16:13.74 21:21.23 27:32.79 16:13.74
24 Allison Cox SO-2 Wis.-Stout 20:10.32 21:27.57 25:19.34 27:40.97
25 Kendra Jaenke FR-1 Wis.-Stevens Point 21:29.15 21:29.15 22:20.72 23:50.96
26 Mariah Brown SO-2 Wis.-Platteville 25:44.87 21:49.21 23:20.86 19:38.29
27 Alyssa Ducharme FR-1 Wis.-Stevens Point 25:46.10 21:50.25 21:37.15 15:17.18
28 Taylor Lindblad SR-4 Wis.-Oshkosh 17:10.56 22:35.99 23:43.79 24:24.47
29 Annika McGill SO-2 Wis.-Stevens Point 20:52.40 22:41.30 20:11.56 17:00.98
30 Grace Kosmatka SO-2 Edgewood 24:10.82 23:42.37 22:17.03 27:58.40
  Caity Lucas FR-1 Wis.-Stevens Point DNF DNF DNF DNF
Women 5000m Run Friday Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Haley Harms SO-2 Wartburg 23:49.69 22:37.00 23:49.69 19:35.26 20:11.60 25:14.50
12 Alison Rusch SO-2 Wartburg 14:20.72 17:22.56 24:26.85 25:15.34 20:12.27 16:21.94
19 Megan Ely FR-1 Dubuque 19:49.66 26:01.43 23:20.33 20:02.06 20:39.23 18:35.31
20 Lindsay Steig JR-3 Wis.-Stevens Point 19:15.28 19:52.95 15:54.36 24:41.77 20:55.73 25:31.99
21 Ashley Paulick JR-3 Wis.-Whitewater 22:48.07 17:56.72 21:57.40 19:12.73 21:06.73 18:47.39
22 Amanda Cieslinski FR-1 Wis.-Stevens Point 27:37.04 26:20.56 23:34.85 16:59.72 21:14.64 24:51.33
23 Elizabeth Considine SO-2 Wis.-Whitewater 24:33.42 19:25.92 17:17.80 18:21.86 21:21.23 20:17.17
24 Allison Cox SO-2 Wis.-Stout 24:27.83 18:01.56 17:35.81 16:05.68 21:27.57 15:52.81
25 Kendra Jaenke FR-1 Wis.-Stevens Point 25:34.09 16:58.43 18:54.46 18:15.78 21:29.15 27:55.90
26 Mariah Brown SO-2 Wis.-Platteville 20:17.57 18:32.83 25:57.96 16:21.91 21:49.21 23:33.95
27 Alyssa Ducharme FR-1 Wis.-Stevens Point 21:10.95 19:26.13 27:44.02 16:35.79 21:50.25 22:03.36
28 Taylor Lindblad SR-4 Wis.-Oshkosh 25:59.39 22:49.55 22:08.87 28:01.43 22:35.99 21:41.75
29 Annika McGill SO-2 Wis.-Stevens Point 22:14.08 22:41.30 17:41.82 26:19.11 22:41.30 28:21.63
30 Grace Kosmatka SO-2 Edgewood 20:37.47 24:39.27 22:59.70 27:58.40 23:42.37 19:54.79
  Caity Lucas FR-1 Wis.-Stevens Point DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women 5000m Run Friday Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sydney Prestifilippo FR-1 Wis.-Whitewater 15:42.71 19:58.75 15:31.07 24:26.43 19:23.83
2 Katie Carlino SO-2 Wis.-Eau Claire 18:24.23 19:22.97 14:41.04 22:30.92 19:34.71
3 Bailey Boudreau SO-2 Wis.-Stevens Point 20:39.05 15:08.63 24:11.45 25:22.26 19:40.04
4 Samantha Bemke SO-2 Wis.-Stevens Point 23:13.24 18:18.06 15:09.15 15:32.76 19:40.71
5 Kara Hoier JR-3 Wis.-Stevens Point 14:36.42 24:52.29 24:16.75 22:42.01 19:44.35
6 Mekendra Manders FR-1 Wis.-Eau Claire 15:36.24 20:32.52 15:00.69 25:40.65 19:45.11
7 Kylie Kelchen FR-1 Wartburg 17:14.94 17:38.73 20:01.48 17:03.04 19:49.58
8 AJ Conant SR-4 Edgewood 15:18.76 18:17.74 23:04.10 25:27.29 19:53.19
9 Maddie Kemp JR-3 Wartburg 19:19.23 19:19.23 18:55.33 24:53.85 19:55.08
10 Kimberly Gutierrez JR-3 Wis.-Platteville 17:15.25 17:15.25 16:39.14 15:38.95 20:03.78
13 Taylor Mair FR-1 Edgewood 23:28.53 23:04.25 25:05.67 25:29.96 20:14.25
14 Alyse Peters JR-3 Edgewood 25:13.52 18:30.73 16:04.26 15:39.85 20:20.58
15 Mara Wiebke JR-3 Wis.-Whitewater 14:51.97 14:51.97 26:28.43 24:14.03 20:21.87
16 Tara Lang SO-2 Edgewood 26:19.85 15:06.27 23:52.89 14:54.03 20:24.69
17 Jessi Stamn JR-3 Wis.-Oshkosh 26:12.06 22:43.27 24:46.09 16:47.10 20:28.17
18 Mary Holterman FR-1 Wis.-Eau Claire 19:41.44 21:07.58 24:36.80 22:21.42 20:30.66