April 13-14, 2017
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Maddie Carlsen JR-3 Wartburg 5:30.45 4:55.04
2 Mallory Tharp JR-3 Wis.-La Crosse 4:51.19 4:57.13
3 Bailey Wolf FR-1 Wis.-Stevens Point 6:15.64 5:00.51
4 Michelle Draxler SO-2 Wis.-Oshkosh 4:58.46 5:01.47
5 Jade Romagna FR-1 Dubuque 5:24.39 5:03.16
6 Jenny Larson SR-4 Edgewood 5:51.59 5:05.73
7 Ashley Stevens SO-2 Wartburg 3:52.17 5:09.56
8 Georgia Harrison FR-1 Wis.-Stevens Point 4:27.81 5:11.40
9 Katie Wardinski SO-2 Wis.-Platteville 5:58.14 5:11.42
10 Natalie Fober FR-1 Wartburg 5:26.35 5:13.79
11 Monica Sweet JR-3 Wis.-Whitewater 6:30.46 5:14.88
12 Gabby Marchino JR-3 Wartburg 3:51.56 5:17.20
13 Alex Ploeger SO-2 Wis.-Stout 4:02.54 5:19.12
14 Abby Mokhtary JR-3 Wartburg 5:17.85 5:21.06
15 Erinn Olmsted FR-1 Wis.-Stevens Point 6:03.42 5:21.61
16 Katie Wood SR-4 Wis.-Eau Claire 4:28.28 5:27.17
17 Camille Felton SO-2 Wis.-Platteville 5:33.88 5:33.88
18 Madison Wargowsky SO-2 Wis.-Whitewater 5:25.17 5:35.22
19 Lauren Oleniczak FR-1 Wis.-Whitewater 6:07.00 5:42.99
20 Ashley Risley FR-1 Edgewood 4:38.10 5:52.02
21 Madi Hanseder FR-1 Edgewood 5:18.33 6:14.50
22 Anna O'Hern JR-3 Wis.-Platteville 7:14.05 6:17.43
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Maddie Carlsen JR-3 Wartburg 4:55.04 6:23.56 5:51.10
7 Ashley Stevens SO-2 Wartburg 5:09.56 6:23.86 6:30.05
9 Katie Wardinski SO-2 Wis.-Platteville 5:11.42 4:18.48 5:33.22
12 Gabby Marchino JR-3 Wartburg 5:17.20 4:07.42 5:58.44
13 Alex Ploeger SO-2 Wis.-Stout 5:19.12 6:45.29 5:44.65
14 Abby Mokhtary JR-3 Wartburg 5:21.06 5:30.70 6:38.12
17 Camille Felton SO-2 Wis.-Platteville 5:33.88 5:30.55 6:44.00
18 Madison Wargowsky SO-2 Wis.-Whitewater 5:35.22 6:02.04 5:45.28
19 Lauren Oleniczak FR-1 Wis.-Whitewater 5:42.99 7:15.60 5:01.84
20 Ashley Risley FR-1 Edgewood 5:52.02 7:09.47 5:16.82
21 Madi Hanseder FR-1 Edgewood 6:14.50 6:14.50 5:40.80
22 Anna O'Hern JR-3 Wis.-Platteville 6:17.43 7:25.37 5:39.69
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Mallory Tharp JR-3 Wis.-La Crosse 6:20.33 4:57.13 3:27.99 6:17.36
3 Bailey Wolf FR-1 Wis.-Stevens Point 5:33.57 5:00.51 4:51.50 3:57.41
4 Michelle Draxler SO-2 Wis.-Oshkosh 4:25.30 5:01.47 6:25.89 5:34.64
5 Jade Romagna FR-1 Dubuque 6:06.83 5:03.16 5:15.29 6:18.95
6 Jenny Larson SR-4 Edgewood 6:12.99 5:05.73 5:42.42 4:19.87
8 Georgia Harrison FR-1 Wis.-Stevens Point 5:42.54 5:11.40 3:53.55 4:06.01
10 Natalie Fober FR-1 Wartburg 5:13.79 5:13.79 3:58.48 3:39.66
11 Monica Sweet JR-3 Wis.-Whitewater 3:59.31 5:14.88 4:11.91 4:05.61
15 Erinn Olmsted FR-1 Wis.-Stevens Point 4:39.80 5:21.61 5:44.13 6:51.66
16 Katie Wood SR-4 Wis.-Eau Claire 6:45.69 5:27.17 4:44.64 4:41.37