April 13-14, 2017
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men 5000m Run Friday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lee Scott SR-4 Wartburg 15:38.05 18:45.66
2 Cole Shurbert-Hetzel SO-2 Wis.-Platteville 15:48.68 19:55.34
3 Anthony Dupont SO-2 Wis.-Eau Claire 15:49.02 12:10.75
4 Kevin Reiter FR-1 Wis.-La Crosse 15:51.67 16:29.74
5 Andrew Fink FR-1 Wis.-Eau Claire 15:54.36 18:46.15
6 Aaron O'Leary JR-3 Wartburg 15:55.21 20:32.22
7 Hunter Salmon SR-4 Edgewood 15:56.30 13:23.30
8 Joel Toppin JR-3 Wartburg 15:56.95 11:38.58
9 Nathan Dorn FR-1 Wis.-Stevens Point 15:57.57 17:52.48
10 Hunter Styka SO-2 Wis.-Stevens Point 15:58.43 20:26.79
11 Kyle Read SR-4 Wartburg 15:58.62 13:34.83
12 Mitchell Frager JR-3 Wis.-Platteville 16:00.19 19:12.23
13 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 16:09.58 13:34.45
14 Ben Carmichael SO-2 Wis.-Eau Claire 16:10.39 18:35.95
15 Alex Winn FR-1 Wis.-Eau Claire 16:11.50 11:20.05
16 Noah Schulze FR-1 Wis.-Stevens Point 16:14.56 20:57.19
17 Seth Zimdars FR-1 Wis.-Whitewater 16:15.92 17:53.52
18 Devin Johnson FR-1 Wis.-Platteville 16:19.56 20:04.86
19 Matthew Smith SR-4 Wis.-Platteville 16:22.44 17:21.39
20 Todd Noreen SO-2 Wis.-Whitewater 16:23.81 20:49.44
21 Isaac Schuetz JR-3 Wis.-Platteville 16:24.30 13:27.13
22 Braeden Michael SO-2 Wis.-Whitewater 16:27.10 12:00.59
23 Kyle Herbrand JR-3 Wis.-Platteville 16:30.25 18:09.28
24 Alex Clark SO-2 Wis.-Platteville 16:31.76 18:01.02
25 Tyler Kobilarczik SO-2 Wis.-Eau Claire 16:32.00 20:49.92
26 Noah Miller SO-2 Edgewood 16:36.44 12:57.23
27 Nathan Nozzi JR-3 Wis.-Oshkosh 16:45.47 20:36.73
28 Lars Hay FR-1 Wis.-Platteville 16:47.97 11:55.66
29 Jack Rindahl FR-1 Wis.-Oshkosh 16:49.74 18:50.91
30 Andrew Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 16:50.19 12:07.34
31 Collin Borazo FR-1 Wis.-Oshkosh 16:58.10 12:13.04
32 Robert Szymanski FR-1 Wis.-Oshkosh 16:58.14 14:05.06
33 Henry Laste FR-1 Wis.-Oshkosh 17:12.59 13:35.75
34 Kent Miehe SR-4 Wis.-Whitewater 17:19.04 15:35.14
35 Jack Howell SO-2 Edgewood 17:24.12 18:05.89
36 Alex Wittmerhaus FR-1 Wis.-Platteville 17:28.17 16:46.25
37 Adian Welsch FR-1 Wis.-Oshkosh 17:58.89 14:33.90
Men 5000m Run Friday Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Joel Toppin JR-3 Wartburg 15:56.95 13:04.70
16 Noah Schulze FR-1 Wis.-Stevens Point 16:14.56 11:22.20
17 Seth Zimdars FR-1 Wis.-Whitewater 16:15.92 12:41.22
18 Devin Johnson FR-1 Wis.-Platteville 16:19.56 14:12.22
19 Matthew Smith SR-4 Wis.-Platteville 16:22.44 13:15.78
20 Todd Noreen SO-2 Wis.-Whitewater 16:23.81 17:42.52
21 Isaac Schuetz JR-3 Wis.-Platteville 16:24.30 16:43.99
22 Braeden Michael SO-2 Wis.-Whitewater 16:27.10 18:55.17
24 Alex Clark SO-2 Wis.-Platteville 16:31.76 16:31.76
26 Noah Miller SO-2 Edgewood 16:36.44 14:46.84
27 Nathan Nozzi JR-3 Wis.-Oshkosh 16:45.47 13:14.33
28 Lars Hay FR-1 Wis.-Platteville 16:47.97 12:46.06
29 Jack Rindahl FR-1 Wis.-Oshkosh 16:49.74 20:01.59
31 Collin Borazo FR-1 Wis.-Oshkosh 16:58.10 13:14.12
32 Robert Szymanski FR-1 Wis.-Oshkosh 16:58.14 21:53.40
33 Henry Laste FR-1 Wis.-Oshkosh 17:12.59 19:47.48
35 Jack Howell SO-2 Edgewood 17:24.12 13:55.30
36 Alex Wittmerhaus FR-1 Wis.-Platteville 17:28.17 22:42.63
37 Adian Welsch FR-1 Wis.-Oshkosh 17:58.89 23:22.56
Men 5000m Run Friday Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lee Scott SR-4 Wartburg 15:38.05
2 Cole Shurbert-Hetzel SO-2 Wis.-Platteville 15:48.68
3 Anthony Dupont SO-2 Wis.-Eau Claire 15:49.02
4 Kevin Reiter FR-1 Wis.-La Crosse 15:51.67
5 Andrew Fink FR-1 Wis.-Eau Claire 15:54.36
6 Aaron O'Leary JR-3 Wartburg 15:55.21
7 Hunter Salmon SR-4 Edgewood 15:56.30
9 Nathan Dorn FR-1 Wis.-Stevens Point 15:57.57
10 Hunter Styka SO-2 Wis.-Stevens Point 15:58.43
11 Kyle Read SR-4 Wartburg 15:58.62
12 Mitchell Frager JR-3 Wis.-Platteville 16:00.19
13 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 16:09.58
14 Ben Carmichael SO-2 Wis.-Eau Claire 16:10.39
15 Alex Winn FR-1 Wis.-Eau Claire 16:11.50
23 Kyle Herbrand JR-3 Wis.-Platteville 16:30.25
25 Tyler Kobilarczik SO-2 Wis.-Eau Claire 16:32.00
30 Andrew Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 16:50.19
34 Kent Miehe SR-4 Wis.-Whitewater 17:19.04