April 13-14, 2017
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sam Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 1:44.84 1:51.53 1:53.76
2 Joe Zack JR-3 Wis.-Oshkosh 1:41.87 1:51.94 1:58.66
3 Kyler Lueck FR-1 Wis.-Eau Claire 2:09.15 1:52.30 1:59.04
4 Justin Skinkis JR-3 Wis.-Oshkosh 2:15.14 1:52.61 1:35.72
5 Matt Cooper SR-4 Wis.-Eau Claire 1:38.16 1:52.82 1:31.39
6 Cody Snider JR-3 Wartburg 1:27.07 1:53.07 1:46.29
7 Alec Meixelsperger JR-3 Wis.-Whitewater 1:27.58 1:53.73 2:26.72
8 Zach Lee SO-2 Wis.-Platteville 2:06.70 1:55.18 2:06.70
9 Roberto Lara JR-3 Wis.-Oshkosh 1:52.38 1:55.85 1:58.17
10 Sam McMichael SO-2 Wartburg 2:26.30 1:56.11 1:39.86
11 Nick Lawson FR-1 Wis.-Stevens Point 2:21.71 1:56.15 1:45.70
12 Ryan Graham SR-4 Wis.-Eau Claire 2:04.84 1:56.67 2:01.34
13 Casey Roberts SO-2 Wartburg 1:56.95 1:56.95 2:30.87
14 Mitchell Maegaard SO-2 Wis.-La Crosse 1:26.57 1:56.98 1:53.47
15 Brian Hansford FR-1 Wis.-La Crosse 2:19.98 1:57.63 2:02.34
16 Andrew Gilles SO-2 Wis.-Stout 2:27.08 1:57.66 1:40.02
17 Nico LaBracke FR-1 Wis.-Stevens Point 2:15.35 1:57.69 2:14.17
18 Clinten Woerishofer FR-1 Wis.-Whitewater 1:46.09 1:57.87 2:33.24
19 Nolan Wallenkamp SO-2 Wis.-Platteville 2:06.25 1:57.99 2:00.35
20 Benjamin Rhode JR-3 Wis.-Platteville 1:50.93 1:58.01 1:58.01
21 TJ Pitcock JR-3 Wis.-Platteville 2:09.88 1:58.07 2:09.88
22 Ryan Mindham SO-2 Wis.-Whitewater 2:27.60 1:58.08 2:05.17
23 Benjamin Nemec JR-3 Wis.-Platteville 1:28.62 1:58.16 2:17.07
24 Mark Schulz SO-2 Wartburg 1:45.18 1:58.18 2:26.55
25 Hunter Klose SO-2 Dubuque 2:01.44 1:59.05 1:54.29
26 Travis Wollenberg SO-2 Wis.-Stevens Point 2:04.12 1:59.34 1:52.18
27 Ethan Kern FR-1 Wis.-Whitewater 1:51.01 1:59.36 2:24.43
28 Colton Schnetzer SR-4 Wartburg 1:41.49 1:59.39 1:30.74
29 Jack Sauer SO-2 Wis.-Whitewater 1:33.22 1:59.51 1:33.22
30 Kiley Lofy FR-1 Wis.-Whitewater 1:34.68 1:59.84 2:10.63
31 Bailey Zdroik FR-1 Wis.-La Crosse 1:25.14 1:59.91 1:59.91
32 Nick Freitag SO-2 Wis.-Oshkosh 2:10.08 2:00.44 1:50.81
33 Josh Schaefer FR-1 Wis.-Stevens Point 1:28.12 2:00.70 1:25.70
34 Zach Wawrzyniakowski SR-4 Wis.-Eau Claire 2:06.96 2:00.91 2:02.12
35 Brandon Richter SO-2 Wis.-Eau Claire 1:28.60 2:01.37 2:32.93
36 Kody Radtke FR-1 Wis.-Stout 1:48.18 2:01.55 1:44.54
37 Logan Zeien JR-3 Wis.-Whitewater 2:10.17 2:01.65 2:13.82
38 Caleb Anderson FR-1 Wis.-Platteville 1:50.98 2:01.95 2:05.61
39 Patrick Treacy SO-2 Wis.-Eau Claire 2:30.97 2:03.74 1:47.66
40 Guenter Schwoerer FR-1 Wis.-Eau Claire 2:11.22 2:03.79 2:06.27
41 Easton Cook FR-1 Dubuque 1:28.17 2:04.18 1:51.77
42 Mark Schmitz JR-3 Wis.-Platteville 2:31.65 2:04.30 1:36.96
43 Sean Murphy FR-1 Wis.-Oshkosh 1:58.30 2:04.52 2:24.45
44 Trey Hess SO-2 Wis.-Stevens Point 2:12.32 2:04.83 1:49.85
45 Andrew Klavekoske FR-1 Wis.-Stout 2:37.86 2:05.28 2:19.06
46 Chad Couser FR-1 Wis.-Eau Claire 2:31.60 2:05.29 2:15.32
47 Bailey Wilson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:39.10 2:05.44 1:59.17
48 Aaron Ofosu SR-4 Dubuque 1:42.58 2:06.64 1:34.98
49 Famiek Cook SO-2 Wartburg 1:50.35 2:06.83 2:18.25
50 Jon Fuentes FR-1 Wartburg 2:22.15 2:06.92 2:12.00
51 Shane McNealy SO-2 Wis.-Stevens Point 1:46.65 2:06.96 2:17.12
52 Chris Geurts SO-2 Wis.-Stevens Point 2:20.22 2:11.04 2:42.49
53 Samuel Brooks JR-3 Wartburg 2:29.89 2:11.48 1:46.50
54 Chris Williams JR-3 Edgewood 2:44.83 2:20.88 2:20.88
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
27 Ethan Kern FR-1 Wis.-Whitewater 1:59.36 1:47.43 2:26.82 1:53.40
30 Kiley Lofy FR-1 Wis.-Whitewater 1:59.84 1:32.28 2:11.83 1:56.25
36 Kody Radtke FR-1 Wis.-Stout 2:01.55 1:44.54 1:57.91 2:02.77
37 Logan Zeien JR-3 Wis.-Whitewater 2:01.65 2:05.30 2:00.44 2:01.65
40 Guenter Schwoerer FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.79 1:35.32 1:56.37 2:31.03
41 Easton Cook FR-1 Dubuque 2:04.18 1:54.25 1:43.07 1:38.11
42 Mark Schmitz JR-3 Wis.-Platteville 2:04.30 2:03.06 2:29.16 1:29.50
43 Sean Murphy FR-1 Wis.-Oshkosh 2:04.52 1:33.39 1:37.13 2:33.16
44 Trey Hess SO-2 Wis.-Stevens Point 2:04.83 1:56.10 2:27.30 1:59.84
45 Andrew Klavekoske FR-1 Wis.-Stout 2:05.28 2:42.87 2:31.59 2:31.59
48 Aaron Ofosu SR-4 Dubuque 2:06.64 1:36.25 1:33.72 2:19.31
49 Famiek Cook SO-2 Wartburg 2:06.83 2:19.52 1:36.39 2:09.37
50 Jon Fuentes FR-1 Wartburg 2:06.92 2:01.85 1:55.50 1:46.62
52 Chris Geurts SO-2 Wis.-Stevens Point 2:11.04 1:55.32 2:16.29 1:31.73
53 Samuel Brooks JR-3 Wartburg 2:11.48 2:35.15 1:54.39 2:44.35
54 Chris Williams JR-3 Edgewood 2:20.88 2:46.24 2:13.84 2:02.57
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Brian Hansford FR-1 Wis.-La Crosse 1:54.11 2:03.52 1:30.58 1:57.63
16 Andrew Gilles SO-2 Wis.-Stout 1:24.72 2:08.25 2:02.37 1:57.66
18 Clinten Woerishofer FR-1 Wis.-Whitewater 1:33.12 1:40.19 2:32.06 1:57.87
19 Nolan Wallenkamp SO-2 Wis.-Platteville 1:39.12 1:40.30 2:31.03 1:57.99
20 Benjamin Rhode JR-3 Wis.-Platteville 1:33.23 2:00.37 2:05.09 1:58.01
21 TJ Pitcock JR-3 Wis.-Platteville 2:29.95 2:31.13 2:08.70 1:58.07
23 Benjamin Nemec JR-3 Wis.-Platteville 2:07.62 1:55.80 2:19.43 1:58.16
24 Mark Schulz SO-2 Wartburg 1:55.82 1:54.64 1:31.00 1:58.18
25 Hunter Klose SO-2 Dubuque 1:59.05 2:18.10 1:43.58 1:59.05
26 Travis Wollenberg SO-2 Wis.-Stevens Point 1:40.25 2:16.05 1:46.22 1:59.34
28 Colton Schnetzer SR-4 Wartburg 2:13.72 2:08.95 2:16.11 1:59.39
29 Jack Sauer SO-2 Wis.-Whitewater 2:00.71 1:24.86 1:59.51 1:59.51
31 Bailey Zdroik FR-1 Wis.-La Crosse 1:34.73 2:14.30 2:34.69 1:59.91
33 Josh Schaefer FR-1 Wis.-Stevens Point 1:52.26 1:54.67 2:10.36 2:00.70
34 Zach Wawrzyniakowski SR-4 Wis.-Eau Claire 2:11.80 2:29.93 2:34.77 2:00.91
35 Brandon Richter SO-2 Wis.-Eau Claire 2:28.08 1:54.09 1:33.46 2:01.37
38 Caleb Anderson FR-1 Wis.-Platteville 2:20.25 2:19.03 2:05.61 2:01.95
46 Chad Couser FR-1 Wis.-Eau Claire 2:07.80 2:26.59 2:15.32 2:05.29
47 Bailey Wilson FR-1 Wis.-Eau Claire 2:40.57 1:44.12 1:46.63 2:05.44
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sam Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 1:51.53
2 Joe Zack JR-3 Wis.-Oshkosh 1:51.94
3 Kyler Lueck FR-1 Wis.-Eau Claire 1:52.30
4 Justin Skinkis JR-3 Wis.-Oshkosh 1:52.61
5 Matt Cooper SR-4 Wis.-Eau Claire 1:52.82
6 Cody Snider JR-3 Wartburg 1:53.07
7 Alec Meixelsperger JR-3 Wis.-Whitewater 1:53.73
8 Zach Lee SO-2 Wis.-Platteville 1:55.18
9 Roberto Lara JR-3 Wis.-Oshkosh 1:55.85
10 Sam McMichael SO-2 Wartburg 1:56.11
11 Nick Lawson FR-1 Wis.-Stevens Point 1:56.15
12 Ryan Graham SR-4 Wis.-Eau Claire 1:56.67
13 Casey Roberts SO-2 Wartburg 1:56.95
14 Mitchell Maegaard SO-2 Wis.-La Crosse 1:56.98
17 Nico LaBracke FR-1 Wis.-Stevens Point 1:57.69
22 Ryan Mindham SO-2 Wis.-Whitewater 1:58.08
32 Nick Freitag SO-2 Wis.-Oshkosh 2:00.44
39 Patrick Treacy SO-2 Wis.-Eau Claire 2:03.74
51 Shane McNealy SO-2 Wis.-Stevens Point 2:06.96