February 11, 2017
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chelsey Heiden   Wis.-Platteville 5:34.31 5:12.44 4:47.45 5:46.81 3:38.71 5:06.20
2 Ellie Waddle   Beloit 5:02.16 5:21.44 5:43.94 6:28.95 6:28.95 6:22.52
3 Kiersten Wenthold   Dubuque 5:42.19 5:22.82 5:38.97 5:22.82 5:03.45 4:47.31
4 Kayla Kinateder   Dubuque 6:51.10 5:28.88 4:13.24 5:09.15 6:51.10 4:32.97
5 Janelle Ferguson   Wis.-Platteville 5:17.60 5:30.83 3:51.58 5:01.06 6:46.92 4:54.44
6 Kat Hoffman   Luther 6:07.35 5:33.95 4:37.18 4:20.49 4:43.86 3:57.11
7 Jade Romagna   Dubuque 5:00.68 5:34.08 6:50.92 5:24.06 3:53.86 4:37.29
8 Hannah Weide   Wisconsin Lutheran 5:08.32 5:38.81 6:39.80 6:19.47 4:24.28 5:04.93
9 Hannah Erl   Concordia (Wis.) 4:21.27 5:39.31 6:50.57 6:03.07 7:21.11 5:59.67
10 Mallory Carr   Luther 5:59.97 5:39.59 4:38.47 4:48.66 7:14.68 6:33.93
11 Megan Ely   Dubuque 6:36.05 5:41.42 5:34.60 4:02.41 4:19.48 4:02.41
12 Martha Kulberg   Concordia (Wis.) 6:23.69 5:42.58 6:23.69 7:18.51 4:27.22 6:40.82
13 Becky Sondelski   Milwaukee Sch. of Eng. 5:19.71 5:43.77 6:49.09 4:17.83 5:12.83 5:40.34
14 Sarah Owens   Luther 4:30.98 5:47.40 4:10.13 4:10.13 5:30.03 6:01.30
15 Kaia Bierman   Luther 4:25.00 5:48.68 6:20.07 6:09.60 5:27.76 7:12.37
16 Emmy Buntrock   Luther 6:49.10 5:52.67 4:35.09 6:06.78 4:24.51 7:03.21
17 Anna Curtis   Wisconsin Lutheran 6:13.56 5:55.77 4:19.72 6:42.02 4:48.18 5:45.10
18 Danielle Nelson   Wis.-Platteville 4:31.35 5:57.03 7:44.14 4:09.92 7:04.87 4:56.34
19 Meredith Robinson   Luther 6:22.36 5:57.34 7:19.53 6:08.06 5:43.05 6:54.52
20 Katie Guinane   Coe 6:33.15 6:00.68 7:20.03 7:27.25 6:15.11 4:37.73
21 Carrie Piper   Loras 4:56.71 6:01.84 4:24.15 7:10.59 6:09.08 4:56.71
22 Alyssa Jansen   Carroll 4:14.19 6:03.12 7:37.54 6:32.17 4:57.76 7:26.64
23 Siobhan Heiss   Wisconsin Lutheran 5:20.54 6:04.24 4:36.83 6:18.81 6:40.67 6:04.24
24 Bethany Wagenknecht   Wisconsin Lutheran 6:34.03 6:04.84 4:29.99 7:50.65 7:03.22 6:48.62
25 Ilsa Knivsland   Luther 6:53.71 6:06.11 6:50.05 7:12.01 6:24.42 7:30.32
26 Brooke Debroux   Luther 5:59.61 6:06.94 6:43.64 7:57.03 6:32.63 7:20.33
27 Mariah Brown   Wis.-Platteville 4:48.53 6:09.91 6:50.60 7:49.79 6:24.71 4:30.04
28 Payton Knutson   Luther 6:26.86 6:11.98 6:38.02 5:08.75 6:00.82 5:45.95
29 Joanna Furlan   Beloit 6:19.61 6:12.16 5:49.83 7:52.65 7:48.93 6:12.16
30 RaeAnn Klimesh   Loras 5:50.15 6:12.50 5:50.15 7:12.10 7:38.18 4:46.83
31 Shannon Meehan   Luther 7:27.20 6:18.98 4:44.24 6:37.93 5:18.35 4:51.82
32 Megan Kuether   Wisconsin Lutheran 8:12.09 6:21.46 6:25.28 5:28.06 5:01.36 7:03.42
33 Sam Lahey   Luther 5:39.06 6:25.29 7:38.50 6:33.00 7:50.06 7:15.38
34 Erika Shaw   Wisconsin Lutheran 5:35.47 6:25.59 6:29.45 4:29.92 6:17.88 6:25.59
35 Kristina Schuette   Wisconsin Lutheran 8:11.20 6:29.84 5:04.08 7:08.83 5:23.57 6:18.15
36 Amanda Van Swol   Wisconsin Lutheran 7:10.05 6:30.95 7:33.51 8:24.33 6:27.04 7:49.14
37 Briana Wesclitz   Loras 5:12.92 6:41.18 6:05.08 4:52.87 7:09.27 5:49.03
38 Monica Schwartzhoff   Loras 8:33.19 6:47.29 5:01.40 6:43.22 6:51.37 6:55.44
39 Anna O'Hern   Wis.-Platteville 9:04.11 6:58.54 6:08.32 7:23.66 6:41.80 5:55.76
40 Mackenzie Helgemoe   Dubuque 7:21.09 7:04.12 7:38.05 5:13.85 7:46.54 7:59.26
41 Caitlyn Adams   Carroll 7:58.93 7:23.45 7:10.15 9:23.19 8:25.54 7:19.02
42 Jessica Zastrow   Wisconsin Lutheran 7:40.66 7:59.85 6:33.48 10:04.62 7:02.27 7:26.26
  Hannah Moffenbier   Wisconsin Lutheran DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Chelsey Heiden   Wis.-Platteville 4:25.58 5:34.31 4:53.70 5:12.44
2 Ellie Waddle   Beloit 4:10.73 3:57.87 3:45.01 5:21.44
3 Kiersten Wenthold   Dubuque 6:33.84 4:53.77 6:43.53 5:22.82
4 Kayla Kinateder   Dubuque 5:32.17 4:06.66 6:18.22 5:28.88
5 Janelle Ferguson   Wis.-Platteville 5:14.29 4:34.59 6:00.61 5:30.83
6 Kat Hoffman   Luther 4:10.47 5:20.60 6:47.42 5:33.95
7 Jade Romagna   Dubuque 4:17.25 5:34.08 6:40.90 5:34.08
8 Hannah Weide   Wisconsin Lutheran 6:12.70 7:06.90 5:08.32 5:38.81
9 Hannah Erl   Concordia (Wis.) 7:04.14 4:58.60 5:49.49 5:39.31
10 Mallory Carr   Luther 5:56.57 5:53.18 7:11.28 5:39.59
11 Megan Ely   Dubuque 6:08.74 4:19.48 4:12.65 5:41.42
12 Martha Kulberg   Concordia (Wis.) 4:27.22 5:04.90 5:22.03 5:42.58
13 Becky Sondelski   Milwaukee Sch. of Eng. 7:02.84 5:02.52 4:41.90 5:43.77
15 Kaia Bierman   Luther 6:13.09 4:45.92 4:35.46 5:48.68
21 Carrie Piper   Loras 5:18.42 7:35.92 7:06.98 6:01.84
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Sarah Owens   Luther 5:47.40
16 Emmy Buntrock   Luther 5:52.67
17 Anna Curtis   Wisconsin Lutheran 5:55.77
18 Danielle Nelson   Wis.-Platteville 5:57.03
19 Meredith Robinson   Luther 5:57.34
20 Katie Guinane   Coe 6:00.68
22 Alyssa Jansen   Carroll 6:03.12
23 Siobhan Heiss   Wisconsin Lutheran 6:04.24
25 Ilsa Knivsland   Luther 6:06.11
26 Brooke Debroux   Luther 6:06.94
30 RaeAnn Klimesh   Loras 6:12.50
32 Megan Kuether   Wisconsin Lutheran 6:21.46
33 Sam Lahey   Luther 6:25.29
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Bethany Wagenknecht   Wisconsin Lutheran 5:50.25 5:57.55 5:50.25 6:04.84
27 Mariah Brown   Wis.-Platteville 5:47.72 4:41.14 5:32.92 6:09.91
28 Payton Knutson   Luther 5:49.67 6:41.74 7:04.06 6:11.98
29 Joanna Furlan   Beloit 5:46.11 5:34.95 7:45.20 6:12.16
31 Shannon Meehan   Luther 7:38.57 7:49.94 6:15.19 6:18.98
34 Erika Shaw   Wisconsin Lutheran 4:33.77 7:08.01 6:56.44 6:25.59
35 Kristina Schuette   Wisconsin Lutheran 7:36.12 4:32.89 4:32.89 6:29.84
36 Amanda Van Swol   Wisconsin Lutheran 6:34.86 6:07.50 7:56.96 6:30.95
37 Briana Wesclitz   Loras 7:53.40 7:49.38 6:53.22 6:41.18
38 Monica Schwartzhoff   Loras 7:32.10 5:54.35 8:08.75 6:47.29
39 Anna O'Hern   Wis.-Platteville 7:11.10 5:26.47 8:43.18 6:58.54
40 Mackenzie Helgemoe   Dubuque 6:00.51 5:13.85 8:20.47 7:04.12
41 Caitlyn Adams   Carroll 6:30.24 9:32.05 6:52.41 7:23.45
42 Jessica Zastrow   Wisconsin Lutheran 8:43.04 7:02.27 7:45.46 7:59.85
  Hannah Moffenbier   Wisconsin Lutheran DNF DNF DNF DNF