February 25, 2017
|
DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
|
200m (Flat)

Boys 1600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 William Powell Senior Danville 4:02.66 4:38.91
2 Ninadh Ivaturi Senior Terre Haute South Vigo 4:34.21 4:39.80
3 Will Reid V   Kyle Harris TC 3:30.22 4:40.29
4 Ben Payton   Unattached 4:52.49 4:43.97
5 Ben Grese   Kyle Harris TC 4:22.60 4:45.43
6 Carson Kline Junior Terre Haute South Vigo 4:45.47 4:45.47
7 Mitchell Hopf Sophomore Heritage Hills 4:11.67 4:45.98
8 Ben Nagel Junior Unattached 4:23.21 4:46.09
9 Nick Perkins Sophomore Rebel track club 3:29.12 4:46.46
10 Chris Brake Junior Castle 5:23.75 4:46.50
11 Sean Carroll Senior Ballard 5:41.27 4:46.78
12 Ethan Jones Junior Castle 5:19.34 4:47.69
13 Gabe Carter Junior Ballard 5:34.20 4:48.10
14 Tyler Bowling Senior Indianapolis Arsenal Technical 4:28.50 4:48.71
15 Andrew Stuff Sophomore Zionsville 4:16.96 4:48.72
16 Tyler Huckelberry Senior Danville 4:31.92 4:49.27
17 Michael Moreman Freshman Danville 4:03.51 4:49.89
18 Jacob Mears Junior Westfield 6:05.33 4:54.62
19 Jackson Krieg Sophomore Princeton Community 6:23.05 4:54.65
20 Borru Kishpaugh Freshman Liberty Christian 4:31.94 4:55.58
21 Clayton Wilson Senior Greencastle 3:54.40 4:56.70
22 Zach Kirchoff Junior South Knox 5:52.29 4:58.55
23 Michael Heading   Northview 5:13.86 4:58.91
24 Justin Curtis Sophomore Springs Valley 5:11.31 4:59.33
25 Alex May Senior Scottsburg 4:05.74 4:59.68
26 Ethan Maharas   NOVA TC 4:53.89 4:59.88
27 Ben Gellman Junior Greencastle 5:30.44 5:00.40
28 Jeff Buckley   Rebel track club 6:09.53 5:00.43
29 Zech Johnson Freshman Warren Central 4:06.76 5:04.64
30 Luke Balciunas   Noblesville Distance Project 5:56.68 5:04.85
31 Robby Bogdajewicz Freshman Westfield 6:25.92 5:06.28
32 Cole Whitesell Junior Zionsville 5:11.72 5:08.63
33 Nick Dombroski Senior Noblesville Distance Project 5:18.74 5:09.45
34 Brandon Lampe Senior Marshall 6:14.74 5:12.28
35 Max Morales Freshman North Hardin 5:53.50 5:12.83
36 Alec Means 7 Unattached 5:24.02 5:14.58
37 Ian Salmon   Indiana Storm Track Club 5:39.84 5:14.66
38 Chris Stephens Junior Warren Central 6:08.20 5:14.70
39 Damien Coalter Sophomore Heritage Hills 4:12.51 5:15.63
40 Nathan More Sophomore Palestine 3:57.24 5:16.32
41 Keith Bye Freshman Warren Central 3:54.36 5:16.70
42 Jordan Way 8 Indiana State Athletic Club 6:26.96 5:17.18
43 Justin Johnson Freshman Warren Central 5:26.26 5:19.86
44 Cort Ross Freshman Casey-Westfield 5:58.27 5:19.88
45 Asa Koch Sophomore Westfield 6:21.24 5:20.37
46 Daishawn Dennis-Williams Senior Warren Central 6:25.19 5:20.99
47 Ian Gadberry   Unattached 5:43.60 5:21.12
48 Daniel Herrada Junior North Hardin 5:08.82 5:21.68
49 Carter Mullenix 8 North Clay Middle School 4:37.85 5:23.08
50 Michael Runholt   Rebel track club 5:11.40 5:24.37
51 Joseph Light Junior Scottsburg 6:11.88 5:26.21
52 Ethan Barnes Sophomore Danville 4:04.71 5:26.27
53 Josiah Webb 8 Indiana State Athletic Club 4:18.15 5:26.77
54 Alex Shively Junior North Hardin 3:55.29 5:26.79
55 Thomas May Sophomore Westfield 5:40.05 5:26.97
56 Ryan Flick   Rebel track club 6:34.14 5:28.45
57 Austin Wick Junior North Hardin 7:00.75 5:28.71
58 Josh Starmer Freshman Christian Academy-Louisville 6:38.15 5:29.05
59 Devin Taylor Freshman Terre Haute South Vigo 3:53.65 5:29.08
60 Stuart Bennett 7 North Clay Middle School 5:21.01 5:34.38
61 Zach Harper Junior North Hardin 5:43.40 5:36.66
62 Christian Silva Junior Larue County 4:50.17 5:37.40
63 Joe Burns Senior Rebel track club 5:34.07 5:37.44
64 Max Peeples   Rebel track club 6:09.33 5:38.83
65 William Pearman Junior Larue County 5:02.11 5:39.44
66 Hayden McCarty 8 Indiana State Athletic Club 6:50.85 5:42.37
67 Kevin Schwecke Freshman Ballard 7:01.28 5:45.31
68 Liam Irwin   Rebel track club 4:24.70 5:48.29
69 Andrew Ames Sophomore North Hardin 4:40.48 5:55.03
70 Kedrick Lin Sophomore North Hardin 4:55.73 5:56.30
71 Luke Shorter Sophomore Franklin County 5:06.89 5:56.84
72 Anthony Ketchem Freshman South Knox 4:14.01 5:57.76
73 Neelix Hernandez Freshman North Hardin 4:36.77 5:59.43
74 Lucas Washington   Heritage Hills 6:17.46 5:59.48
75 Preston Dowell 8 Indiana State Athletic Club 5:52.31 5:59.50
76 Bryland Pape 5 Indiana State Athletic Club 5:56.31 5:59.90
77 Corey Grizzell Freshman North Hardin 4:52.04 6:00.54
78 Chance Martin Junior Larue County 5:31.65 6:08.49
79 Eli Adams 5 Indiana State Athletic Club 6:11.71 6:31.27
80 Xander Schillings 7 Indiana State Athletic Club 7:19.72 6:32.60
81 Maddox Dowell 5 Indiana State Athletic Club 7:22.37 7:05.35
  Kevin King Junior Warren Central DNF DNF
  Dawson Ridge Freshman Unattached DNF DNF
Boys 1600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 William Powell Senior Danville 3:29.19 6:02.59 4:30.55 5:12.38 4:11.02 4:38.91
2 Ninadh Ivaturi Senior Terre Haute South Vigo 4:39.80 5:52.55 3:15.86 3:55.04 4:23.02 4:39.80
3 Will Reid V   Kyle Harris TC 4:01.05 4:34.69 3:19.01 3:30.22 5:36.35 4:40.29
4 Ben Payton   Unattached 4:32.62 4:15.58 5:23.73 5:06.69 6:00.65 4:43.97
5 Ben Grese   Kyle Harris TC 5:08.27 5:33.96 3:45.49 5:33.96 3:54.06 4:45.43
6 Carson Kline Junior Terre Haute South Vigo 3:45.53 5:39.71 5:25.44 3:19.83 3:45.53 4:45.47
7 Mitchell Hopf Sophomore Heritage Hills 4:45.98 4:14.53 5:51.76 4:45.98 5:03.14 4:45.98
8 Ben Nagel Junior Unattached 4:31.79 4:06.04 3:40.29 5:40.45 6:03.34 4:46.09
9 Nick Perkins Sophomore Rebel track club 5:20.84 4:55.06 6:06.67 5:29.43 6:12.40 4:46.46
10 Chris Brake Junior Castle 3:34.88 5:12.29 4:37.91 4:20.72 5:20.88 4:46.50
11 Sean Carroll Senior Ballard 3:35.09 5:03.99 3:58.03 4:38.18 5:44.14 4:46.78
12 Ethan Jones Junior Castle 5:48.11 6:08.25 4:10.29 3:21.39 4:39.06 4:47.69
15 Andrew Stuff Sophomore Zionsville 4:05.42 3:25.00 4:08.30 4:51.61 4:51.61 4:48.72
16 Tyler Huckelberry Senior Danville 4:37.70 5:32.66 4:26.13 5:38.45 4:43.49 4:49.27
19 Jackson Krieg Sophomore Princeton Community 6:17.16 5:53.58 3:43.94 5:38.85 4:25.19 4:54.65
20 Borru Kishpaugh Freshman Liberty Christian 5:28.10 4:55.58 4:11.25 4:58.54 5:22.19 4:55.58
25 Alex May Senior Scottsburg 6:08.61 4:17.73 4:14.73 5:38.64 5:14.67 4:59.68
Boys 1600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Gabe Carter Junior Ballard 4:48.10 6:14.53 4:39.46
14 Tyler Bowling Senior Indianapolis Arsenal Technical 4:48.71 4:11.18 3:59.63
17 Michael Moreman Freshman Danville 4:49.89 5:21.78 4:52.79
18 Jacob Mears Junior Westfield 4:54.62 5:24.09 5:27.03
21 Clayton Wilson Senior Greencastle 4:56.70 6:19.78 3:42.53
22 Zach Kirchoff Junior South Knox 4:58.55 5:52.29 4:55.57
23 Michael Heading   Northview 4:58.91 5:49.73 4:55.92
24 Justin Curtis Sophomore Springs Valley 4:59.33 5:59.20 4:53.35
26 Ethan Maharas   NOVA TC 4:59.88 4:35.89 3:38.92
27 Ben Gellman Junior Greencastle 5:00.40 4:48.39 3:39.30
29 Zech Johnson Freshman Warren Central 5:04.64 3:57.62 3:45.44
30 Luke Balciunas   Noblesville Distance Project 5:04.85 6:30.21 4:55.71
31 Robby Bogdajewicz Freshman Westfield 5:06.28 4:20.34 3:43.59
32 Cole Whitesell Junior Zionsville 5:08.63 6:22.71 5:11.72
34 Brandon Lampe Senior Marshall 5:12.28 6:33.48 4:47.30
37 Ian Salmon   Indiana Storm Track Club 5:14.66 4:11.73 5:33.54
47 Ian Gadberry   Unattached 5:21.12 4:55.43 6:06.08
Boys 1600m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
28 Jeff Buckley   Rebel track club 6:06.53 4:54.43 5:00.43 6:00.52
33 Nick Dombroski Senior Noblesville Distance Project 5:55.87 5:37.30 5:09.45 5:34.21
35 Max Morales Freshman North Hardin 5:59.76 5:50.37 5:12.83 3:42.11
36 Alec Means 7 Unattached 4:39.98 4:36.83 5:14.58 4:39.98
38 Chris Stephens Junior Warren Central 6:42.82 5:43.03 5:14.70 5:17.85
40 Nathan More Sophomore Palestine 4:25.71 5:28.98 5:16.32 6:41.73
41 Keith Bye Freshman Warren Central 5:38.87 5:23.04 5:16.70 4:54.54
43 Justin Johnson Freshman Warren Central 6:01.45 5:10.27 5:19.86 5:07.07
45 Asa Koch Sophomore Westfield 6:18.04 6:14.84 5:20.37 6:56.49
46 Daishawn Dennis-Williams Senior Warren Central 6:18.77 6:57.29 5:20.99 6:34.82
48 Daniel Herrada Junior North Hardin 3:51.61 4:49.52 5:21.68 4:10.91
49 Carter Mullenix 8 North Clay Middle School 6:47.08 5:13.39 5:23.08 6:08.32
50 Michael Runholt   Rebel track club 5:34.11 6:51.95 5:24.37 4:25.99
55 Thomas May Sophomore Westfield 6:38.91 5:10.63 5:26.97 6:38.91
56 Ryan Flick   Rebel track club 5:08.75 5:28.45 5:28.45 6:14.44
57 Austin Wick Junior North Hardin 6:18.02 4:36.12 5:28.71 5:48.44
59 Devin Taylor Freshman Terre Haute South Vigo 4:59.47 4:03.52 5:29.08 5:15.92
64 Max Peeples   Rebel track club 5:49.00 6:43.21 5:38.83 6:05.94
Boys 1600m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
44 Cort Ross Freshman Casey-Westfield 5:19.88 5:16.69 5:16.69 3:59.91
51 Joseph Light Junior Scottsburg 5:26.21 4:40.54 6:37.98 6:11.88
52 Ethan Barnes Sophomore Danville 5:26.27 6:25.00 4:47.12 4:11.23
60 Stuart Bennett 7 North Clay Middle School 5:34.38 5:54.45 6:31.23 4:04.10
61 Zach Harper Junior North Hardin 5:36.66 4:59.63 6:47.36 6:57.46
63 Joe Burns Senior Rebel track club 5:37.44 5:23.95 5:23.95 5:00.33
68 Liam Irwin   Rebel track club 5:48.29 5:44.81 4:10.77 4:56.05
69 Andrew Ames Sophomore North Hardin 5:55.03 4:08.52 6:16.34 7:13.14
70 Kedrick Lin Sophomore North Hardin 5:56.30 5:59.87 5:49.18 4:09.41
73 Neelix Hernandez Freshman North Hardin 5:59.43 6:03.03 5:09.11 5:41.46
74 Lucas Washington   Heritage Hills 5:59.48 4:43.99 4:11.64 5:12.75
77 Corey Grizzell Freshman North Hardin 6:00.54 4:41.23 7:41.50 7:01.84
  Kevin King Junior Warren Central DNF DNF DNF DNF
  Dawson Ridge Freshman Unattached DNF DNF DNF DNF