February 11, 2017
|
Taylor-Kelser FH - Upland, IN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Wagoner   Indiana University Run Club 8:57.15 10:13.89 10:39.46 9:48.31 8:50.76
2 Mae Elizabeth Gimre SO-2 Taylor 9:29.21 11:56.31 10:39.56 8:12.47 9:29.21
3 Kyla Binfet JR-3 Trine 8:47.64 10:13.38 10:59.54 9:14.02 14:04.22
4 Brittany Busse   Oiselle Volee 13:25.28 13:51.90 11:05.52 9:39.01 10:58.87
5 Danielle Snyder FR-1 Indiana Tech 13:29.81 7:48.49 11:09.26 10:55.88 8:08.56
6 Jamie Frederick   Indiana University Run Club 8:25.32 13:41.99 11:13.76 14:08.94 10:26.60
7 Hayley Newman FR-1 Indiana Tech 12:18.80 10:49.04 11:30.46 11:02.85 11:30.46
8 Brigit Nemitz FR-1 Grace 8:05.22 10:30.78 11:33.16 10:23.85 9:14.53
9 Jessica Zvers FR-1 Grace 12:49.60 11:12.53 11:33.33 9:56.27 10:30.93
10 Aleesha Goodwin SO-2 Indiana Tech 11:05.67 14:16.87 11:48.15 13:41.46 11:26.91
11 Miranda Rzendzian FR-1 Campbellsville 11:14.41 9:55.49 11:57.45 13:16.37 15:18.34
12 Natalie Kleier FR-1 Thomas More 8:43.79 14:56.89 11:57.51 13:16.44 10:45.76
13 Haley Heath SO-2 Taylor 8:50.27 12:31.21 12:16.48 14:51.14 9:05.00
14 Erika Beil FR-1 Indiana East 15:30.87 16:08.10 12:24.69 14:23.84 14:38.74
15 Michele Neiser FR-1 Thomas More 13:39.58 10:39.12 12:31.90 11:09.20 10:39.12
16 Ashley Toschlog FR-1 Indiana East 9:20.97 14:28.34 12:48.44 15:37.50 12:33.08
17 Maya Hauersperger   IUPUI T&F Club 10:41.12 10:33.30 13:01.85 9:07.30 12:22.76
18 Morgan Stanley SR-4 Indiana East 11:56.21 15:33.49 13:24.73 10:51.84 11:15.98
19 Kati Maugel   IT unattached 13:46.29 15:12.36 14:20.71 14:12.11 16:29.82
20 Grace Sallee SR-4 Spring Arbor 14:22.73 16:52.38 14:40.33 15:41.96 18:02.81
  Brooke Smith FR-1 Grace DNS DNS DNS DNS DNS
  Siana Emery FR-1 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS
  Jenae Stutzman FR-1 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS
  Lucy Hilarides Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Ashley Burnett FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS
  Tiffany Rauch   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Taryn Thor Junior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Brigit Nemitz FR-1 Grace 11:33.16
11 Miranda Rzendzian FR-1 Campbellsville 11:57.45
12 Natalie Kleier FR-1 Thomas More 11:57.51
13 Haley Heath SO-2 Taylor 12:16.48
14 Erika Beil FR-1 Indiana East 12:24.69
15 Michele Neiser FR-1 Thomas More 12:31.90
16 Ashley Toschlog FR-1 Indiana East 12:48.44
17 Maya Hauersperger   IUPUI T&F Club 13:01.85
18 Morgan Stanley SR-4 Indiana East 13:24.73
19 Kati Maugel   IT unattached 14:20.71
20 Grace Sallee SR-4 Spring Arbor 14:40.33
  Siana Emery FR-1 Goshen DNS
  Jenae Stutzman FR-1 Goshen DNS
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Wagoner   Indiana University Run Club 7:34.02 9:41.91 8:37.97 12:40.96 10:39.46
2 Mae Elizabeth Gimre SO-2 Taylor 9:03.63 9:16.42 7:59.67 7:46.88 10:39.56
3 Kyla Binfet JR-3 Trine 13:51.02 12:38.47 9:07.42 10:33.16 10:59.54
4 Brittany Busse   Oiselle Volee 12:18.73 8:45.76 9:25.70 10:05.63 11:05.52
5 Danielle Snyder FR-1 Indiana Tech 9:22.18 14:03.27 9:48.95 11:02.57 11:09.26
6 Jamie Frederick   Indiana University Run Club 9:52.91 9:59.65 9:05.75 9:59.65 11:13.76
7 Hayley Newman FR-1 Indiana Tech 10:28.32 11:37.37 13:00.22 11:51.18 11:30.46
9 Jessica Zvers FR-1 Grace 12:21.87 12:01.07 12:49.60 8:26.13 11:33.33
10 Aleesha Goodwin SO-2 Indiana Tech 12:16.48 10:51.50 9:47.77 9:40.69 11:48.15
  Ashley Burnett FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS
  Brooke Smith FR-1 Grace DNS DNS DNS DNS DNS
  Lucy Hilarides Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Tiffany Rauch   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Taryn Thor Junior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS