February 11, 2017
|
Taylor-Kelser FH - Upland, IN
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Adam Sandidge JR-3 Campbellsville 11:20.75 8:56.02
2 Matthew Sraders   Unattached 6:39.37 9:07.07
3 Hunter Smith FR-1 Taylor 9:09.79 9:09.79
4 Nathan Lane JR-3 Grace 7:36.40 9:09.88
5 Ross Klocke SO-2 Thomas More 10:34.07 9:11.36
6 Kody Snyder SO-2 Trine 7:42.13 9:30.53
7 Michael Campbell SO-2 Thomas More 11:45.26 9:33.38
8 Stephen Cho JR-3 Taylor 11:12.22 9:34.54
9 Zac Leinheiser   Indiana University Run Club 11:41.78 9:35.23
10 Camryn Snapp FR-1 Campbellsville 7:18.00 9:36.31
11 Oscar Ramirez FR-1 Thomas More 8:16.27 9:37.05
12 Ian Fulton SO-2 Spring Arbor 9:03.16 9:37.83
13 Ben Porter Sophomore Unattached 7:49.93 9:40.15
14 Brandon Smith SR-4 Grace 9:54.02 9:42.37
15 Sam Comden SR-4 Spring Arbor 11:29.16 9:44.03
16 Josh Hannon FR-1 Thomas More 12:04.37 9:44.17
17 Jordan Florian JR-3 Taylor 8:40.67 9:45.02
18 Jared Wamsley Freshman Unattached 9:46.90 9:46.90
19 Leonel Rodriguez   Illinois Track Club 11:06.16 9:49.52
20 Arturo Woodward-Montes   Illinois Track Club 10:26.16 9:50.71
21 JR Edmondson Freshman Unattached 11:55.66 9:51.45
22 Ronny Smith SO-2 Thomas More 9:48.49 9:54.43
23 Kristopher Wickens   IT unattached 10:18.67 9:54.87
24 Ben Willey FR-1 Indiana East 10:25.92 9:56.11
25 Dylan Hamilton SO-2 Spring Arbor 11:08.06 9:56.48
26 Cole Dudley SO-2 Indiana East 10:05.91 9:59.91
27 Casey Hardin FR-1 Trine 11:39.29 10:02.83
28 Jake Mccullough   IUPUI T&F Club 12:40.06 10:03.22
29 Jarod Meyer   Illinois Track Club 7:41.26 10:06.91
30 Reid Otto FR-1 Taylor 12:02.76 10:07.36
31 Joshua Norton JR-3 Spring Arbor 9:51.99 10:23.14
  JR Edmondson Freshman Unattached NT NT
  Anthony Frank JR-3 Indiana Tech DNS DNS
  Alex Niksch Senior IUPUI T&F Club DNS DNS
  JR Edmondson Freshman Unattached DNS DNS
  Zach Phillips SR-4 Trine DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Michael Campbell SO-2 Thomas More 9:50.59 10:30.72 8:58.98 11:39.53 8:58.98 9:33.38 11:39.53
11 Oscar Ramirez FR-1 Thomas More 11:26.69 11:49.78 11:20.92 10:40.53 11:49.78 9:37.05 10:23.22
12 Ian Fulton SO-2 Spring Arbor 10:35.62 11:21.84 12:13.85 10:24.06 7:24.93 9:37.83 7:53.82
15 Sam Comden SR-4 Spring Arbor 11:58.36 7:12.19 6:54.67 6:54.67 7:29.71 9:44.03 8:45.63
16 Josh Hannon FR-1 Thomas More 9:44.17 12:04.37 9:03.28 10:30.91 8:04.87 9:44.17 8:10.71
18 Jared Wamsley Freshman Unattached 7:37.79 9:58.64 8:59.95 9:17.56 9:23.43 9:46.90 7:02.57
21 JR Edmondson Freshman Unattached 11:32.00 12:48.89 7:47.25 12:13.40 8:04.99 9:51.45 10:03.28
22 Ronny Smith SO-2 Thomas More 7:37.72 9:12.82 11:29.54 7:37.72 9:06.88 9:54.43 7:49.60
23 Kristopher Wickens   IT unattached 11:41.95 7:20.21 12:17.64 7:08.31 10:54.36 9:54.87 8:01.85
24 Ben Willey FR-1 Indiana East 12:48.99 10:02.08 7:21.13 10:14.00 7:39.01 9:56.11 9:26.31
25 Dylan Hamilton SO-2 Spring Arbor 11:25.96 12:43.50 12:19.64 9:20.70 11:25.96 9:56.48 12:19.64
27 Casey Hardin FR-1 Trine 11:21.20 7:50.21 10:08.86 12:15.46 7:26.10 10:02.83 11:45.32
30 Reid Otto FR-1 Taylor 7:05.16 12:14.91 9:49.14 10:25.58 9:06.63 10:07.36 12:57.42
31 Joshua Norton JR-3 Spring Arbor 9:02.14 10:29.38 8:43.44 7:41.13 10:23.14 10:23.14 11:50.38
  JR Edmondson Freshman Unattached NT NT NT NT NT NT NT
  Zach Phillips SR-4 Trine DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  JR Edmondson Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Adam Sandidge JR-3 Campbellsville 6:36.66 10:05.71 8:56.02 8:18.50 9:12.10
2 Matthew Sraders   Unattached 8:45.19 9:39.90 9:07.07 11:40.25 10:45.55
3 Hunter Smith FR-1 Taylor 11:05.25 9:31.79 9:09.79 7:47.33 11:38.24
4 Nathan Lane JR-3 Grace 11:38.35 11:21.86 9:09.88 10:43.36 6:24.92
5 Ross Klocke SO-2 Thomas More 7:10.06 8:49.31 9:11.36 10:34.07 11:18.18
6 Kody Snyder SO-2 Trine 10:50.41 11:07.52 9:30.53 7:30.72 9:02.01
8 Stephen Cho JR-3 Taylor 8:48.58 11:00.72 9:34.54 10:03.27 8:08.36
9 Zac Leinheiser   Indiana University Run Club 9:00.72 11:30.28 9:35.23 9:46.74 12:04.79
10 Camryn Snapp FR-1 Campbellsville 7:23.76 7:52.58 9:36.31 9:24.79 6:49.18
13 Ben Porter Sophomore Unattached 8:07.33 9:45.96 9:40.15 10:03.36 8:18.93
14 Brandon Smith SR-4 Grace 9:54.02 7:05.13 9:42.37 7:28.43 11:56.32
17 Jordan Florian JR-3 Taylor 8:17.27 11:36.18 9:45.02 6:55.37 10:08.42
19 Leonel Rodriguez   Illinois Track Club 11:23.85 11:12.06 9:49.52 8:26.99 12:28.69
20 Arturo Woodward-Montes   Illinois Track Club 9:09.36 10:43.88 9:50.71 10:37.97 12:00.67
26 Cole Dudley SO-2 Indiana East 11:11.90 8:53.92 9:59.91 7:17.94 7:05.94
28 Jake Mccullough   IUPUI T&F Club 11:15.61 12:58.16 10:03.22 13:04.19 12:46.09
29 Jarod Meyer   Illinois Track Club 11:31.88 8:54.08 10:06.91 8:54.08 7:59.46
  Alex Niksch Senior IUPUI T&F Club DNS DNS DNS DNS DNS
  Anthony Frank JR-3 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS