February 11, 2017
|
Taylor-Kelser FH - Upland, IN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
  Joseph Beamish JR-3 Taylor 4:50.42 4:47.77 3:12.73 5:14.18 4:24.01
  Jake Mccullough   IUPUI T&F Club 5:32.55 4:29.48 6:06.95 4:00.82 4:46.68
  Vilis Vuskalns FR-1 Trine 3:35.32 5:51.31 3:57.98 5:20.14 4:43.31
  Jesus Castillo SR-4 Trine 3:34.28 3:40.24 4:15.95 5:36.30 4:57.61
  Jonathan Phillips SO-2 Trine 3:32.44 4:04.71 4:10.09 4:28.91 4:28.91
  Jacob Leopold SR-4 Trine 3:56.62 4:24.46 5:06.21 4:38.37 4:38.37
  Jacob Fletcher FR-1 Spring Arbor 5:55.27 3:47.50 5:55.27 5:14.76 5:11.64
  Logan Boote SR-4 Spring Arbor 5:52.07 6:30.03 4:43.04 4:39.58 5:45.16
  Ben Byrd SO-2 Taylor 5:04.10 4:03.28 3:10.39 5:43.76 4:24.43
  Tanner Dye SR-4 Taylor 4:43.66 4:17.15 5:31.38 4:38.36 4:25.10
  Micah Bragg SO-2 Taylor 5:06.40 3:53.98 3:42.84 4:10.69 4:38.54
  Adrien Howard FR-1 Trine 5:41.92 5:50.06 5:33.78 5:14.78 4:31.36
  Daniel Zawlocki SO-2 Grace 6:28.24 5:47.53 4:57.44 5:28.75 5:13.09
  Timothy Drew JR-3 Grace 5:07.18 6:10.42 4:31.04 4:25.02 5:01.15
  Hunter Reed SR-4 Grace 3:52.97 5:45.34 3:31.05 3:31.05 4:34.08
  Alex Steiner SO-2 Goshen 5:42.04 5:42.04 3:51.11 4:15.76 5:08.14
  Max Burkholder FR-1 Goshen 5:39.64 4:17.11 4:10.77 4:10.77 5:17.42
  Jose Ortiz SO-2 Goshen 3:54.00 5:32.02 6:35.27 5:28.86 5:16.21
  Ryan Haggerty FR-1 Goshen 5:34.00 4:22.02 3:33.07 5:05.21 4:47.93
  Max Runningen Senior Unattached 5:32.95 5:15.88 3:22.05 5:47.18 4:44.57
  Cody Dyer   IT unattached 3:46.11 4:27.98 4:55.89 5:01.48 4:39.14
  Jared Wamsley Freshman Unattached 5:09.42 3:54.23 5:15.20 5:26.77 4:49.17
  Justin Shim   Illinois Track Club 3:41.48 5:37.89 3:21.60 5:23.70 4:43.94
  Salvador Campos FR-1 Indiana East 4:54.09 4:14.68 4:02.55 3:32.23 5:03.18
  Brian Griffin   Illinois Track Club 3:51.16 6:06.47 5:35.46 5:35.46 4:41.90
  Quinn Tozdo   Illinois Track Club 3:27.84 4:15.35 4:56.91 5:11.76 4:56.91
  Alex Lindsay   Illinois Track Club 5:47.53 5:25.64 5:25.64 5:53.00 4:33.64
  Blake Brooks SO-2 Indiana East 4:53.02 6:36.80 5:51.02 5:35.76 5:05.23
  Blaine Harvey FR-1 Trine 4:12.56 3:45.82 5:59.52 3:48.79 4:57.12
  Michael Frintner   Illinois Track Club 4:46.99 5:01.06 4:46.99 5:40.45 4:41.36
  Eli Walker   Illinois Track Club 4:30.92 4:47.34 4:00.82 3:52.61 4:33.65
  Josh Hannon FR-1 Thomas More 4:49.52 5:48.54 4:38.27 5:03.57 4:41.08
  Jared Reckard   Indiana University Run Club 5:46.00 3:47.06 5:24.38 3:38.96 4:30.31
  Matthew Fischer FR-1 Campbellsville 6:14.16 3:29.18 6:17.10 3:52.75 4:54.61
  Valentin Emmanuel   Indiana University Run Club 5:33.16 4:33.57 4:38.99 5:41.29 4:30.86
  Jordan Zamarron SO-2 Trine 5:25.94 5:14.89 4:22.41 4:16.89 4:36.22
  Tommy Sawyer   IUPUI T&F Club 6:39.38 6:39.38 5:27.79 5:46.63 6:16.77
  Alex Niksch Senior IUPUI T&F Club 5:00.54 4:10.45 6:21.94 6:37.59 5:13.06
  Zach Mesplay   Illinois Track Club DNS DNS DNS DNS DNS
  Breyden Wicker FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS
  Rohit Kumar   Illinois Track Club DNS DNS DNS DNS DNS
  Michael Campbell SO-2 Thomas More DNS DNS DNS DNS DNS
  Paul Baker JR-3 Trine DNS DNS DNS DNS DNS
  Stone Miguel SO-2 Trine DNS DNS DNS DNS DNS
  Scott Beckmann FR-1 Trine DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
  Tommy Sawyer   IUPUI T&F Club 5:12.72 6:16.77
  Salvador Campos FR-1 Indiana East 6:12.92 5:03.18
  Matthew Fischer FR-1 Campbellsville 4:54.61 4:54.61
  Blaine Harvey FR-1 Trine 5:50.61 4:57.12
  Jesus Castillo SR-4 Trine 3:28.33 4:57.61
  Jacob Fletcher FR-1 Spring Arbor 6:42.02 5:11.64
  Logan Boote SR-4 Spring Arbor 5:03.74 5:45.16
  Daniel Zawlocki SO-2 Grace 4:54.31 5:13.09
  Alex Steiner SO-2 Goshen 6:03.61 5:08.14
  Max Burkholder FR-1 Goshen 4:32.99 5:17.42
  Jose Ortiz SO-2 Goshen 5:19.38 5:16.21
  Rohit Kumar   Illinois Track Club DNS DNS
  Stone Miguel SO-2 Trine DNS DNS
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
  Jake Mccullough   IUPUI T&F Club 4:46.68 5:38.29 5:21.09 4:26.62
  Alex Niksch Senior IUPUI T&F Club 5:13.06 5:00.54 4:26.11 6:00.02
  Blake Brooks SO-2 Indiana East 5:05.23 6:15.44 4:01.14 3:33.67
  Brian Griffin   Illinois Track Club 4:41.90 6:00.84 5:24.19 5:58.02
  Quinn Tozdo   Illinois Track Club 4:56.91 3:42.69 5:44.42 6:02.23
  Josh Hannon FR-1 Thomas More 4:41.08 4:12.98 4:12.98 4:21.41
  Jordan Zamarron SO-2 Trine 4:36.22 3:16.12 5:42.52 4:11.36
  Vilis Vuskalns FR-1 Trine 4:43.31 4:34.81 3:40.99 5:20.14
  Timothy Drew JR-3 Grace 5:01.15 5:40.30 5:52.35 6:01.38
  Hunter Reed SR-4 Grace 4:34.08 4:36.82 4:12.16 4:03.94
  Cody Dyer   IT unattached 4:39.14 5:09.85 5:15.43 6:02.89
  Jared Wamsley Freshman Unattached 4:49.17 5:20.98 4:26.04 4:37.61
  Breyden Wicker FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS
  Michael Campbell SO-2 Thomas More DNS DNS DNS DNS
  Scott Beckmann FR-1 Trine DNS DNS DNS DNS
  Paul Baker JR-3 Trine DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
  Valentin Emmanuel   Indiana University Run Club 4:17.32 4:30.86 4:25.45
  Jared Reckard   Indiana University Run Club 3:49.77 4:30.31 5:18.97
  Alex Lindsay   Illinois Track Club 3:17.02 4:33.64 5:31.11
  Michael Frintner   Illinois Track Club 5:57.33 4:41.36 4:04.79
  Eli Walker   Illinois Track Club 4:14.50 4:33.65 4:33.65
  Justin Shim   Illinois Track Club 5:46.41 4:43.94 4:26.91
  Adrien Howard FR-1 Trine 5:33.78 4:31.36 5:41.92
  Jonathan Phillips SO-2 Trine 4:42.36 4:28.91 5:11.94
  Jacob Leopold SR-4 Trine 4:55.08 4:38.37 4:52.29
  Ben Byrd SO-2 Taylor 4:35.01 4:24.43 3:18.33
  Tanner Dye SR-4 Taylor 4:22.45 4:25.10 4:35.71
  Micah Bragg SO-2 Taylor 3:40.05 4:38.54 5:17.54
  Joseph Beamish JR-3 Taylor 3:04.81 4:24.01 4:53.06
  Ryan Haggerty FR-1 Goshen 3:38.83 4:47.93 3:38.83
  Max Runningen Senior Unattached 3:22.05 4:44.57 3:33.43
  Zach Mesplay   Illinois Track Club DNS DNS DNS