February 3, 2017
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emma Jones SR-4 RIT 2:22.28 3:00.70 2:45.05
2 Rachel Hutchinson SR-4 Roberts Wesleyan 2:23.59 1:46.26 2:19.29
3 Alice Freese SO-2 Rochester 2:26.40 2:52.76 2:52.76
4 Addison Sgroi SO-2 Roberts Wesleyan 2:26.59 3:04.71 2:28.06
5 Katherine McCormack JR-3 SUNY Geneseo 2:26.95 2:25.48 2:04.91
6 Annibel Coolican FR-1 SUNY Geneseo 2:28.04 2:35.45 2:51.73
7 Emily Betts JR-3 Roberts Wesleyan 2:29.04 1:59.24 2:20.10
8 Moriah Martone FR-1 Roberts Wesleyan 2:29.84 2:55.32 2:20.85
9 Katherine Nicastro SO-2 Roberts Wesleyan 2:30.77 1:51.57 2:05.14
10 McKayla Crawford FR-1 St. John Fisher 2:32.65 1:57.54 2:05.18
11 Sydney Saccone SR-4 St. John Fisher 2:33.16 2:16.32 2:02.53
12 Mckenzie Angus FR-1 SUNY Geneseo 2:33.64 3:16.66 2:29.03
13 Emily Strong SO-2 St. John Fisher 2:33.82 2:04.60 3:09.20
14 Sarah Cannon FR-1 RIT 2:34.01 3:06.36 3:09.44
15 Brenna Lyons SO-2 St. John Fisher 2:34.17 2:01.80 2:48.05
16 Cassidy McGinn FR-1 SUNY Geneseo 2:40.52 2:34.10 2:16.45
17 Olivia Donato SO-2 Houghton 2:42.99 2:12.03 3:05.81
18 Amanda Roberts FR-1 Alfred 2:43.65 2:24.02 3:21.29
19 Abbey Naylor FR-1 Houghton 2:46.34 3:26.27 3:09.63
20 Elizabeth Blake FR-1 RIT 2:47.73 3:09.54 3:33.02
21 Kathleen Gruber SO-2 St. John Fisher 2:54.31 2:56.06 3:06.52
22 Gabrielle Bonerb FR-1 Roberts Wesleyan 2:59.92 2:27.54 3:12.52
23 Stephanie Krusch   Unattached 4:03.99 4:45.47 3:56.67
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emma Jones SR-4 RIT 2:22.28 2:42.20 2:19.44 1:58.10 2:33.67
2 Rachel Hutchinson SR-4 Roberts Wesleyan 2:23.59 2:33.65 2:40.82 2:17.85 2:32.21
3 Alice Freese SO-2 Rochester 2:26.40 3:07.40 1:57.12 2:41.04 2:32.26
4 Addison Sgroi SO-2 Roberts Wesleyan 2:26.59 1:49.95 1:44.08 2:42.72 1:54.34
5 Katherine McCormack JR-3 SUNY Geneseo 2:26.95 1:56.09 1:56.09 2:18.14 1:57.56
7 Emily Betts JR-3 Roberts Wesleyan 2:29.04 2:49.91 3:09.28 2:27.55 2:36.50
8 Moriah Martone FR-1 Roberts Wesleyan 2:29.84 1:52.38 2:59.81 1:44.89 2:26.85
10 McKayla Crawford FR-1 St. John Fisher 2:32.65 3:18.45 1:49.91 3:13.87 3:13.87
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Annibel Coolican FR-1 SUNY Geneseo 2:05.84 2:28.04 2:33.97 2:59.13
9 Katherine Nicastro SO-2 Roberts Wesleyan 2:33.79 2:30.77 2:36.80 3:06.96
11 Sydney Saccone SR-4 St. John Fisher 1:57.94 2:33.16 1:51.81 2:33.16
12 Mckenzie Angus FR-1 SUNY Geneseo 3:01.30 2:33.64 3:02.84 2:56.69
13 Emily Strong SO-2 St. John Fisher 2:16.90 2:33.82 1:53.83 3:09.20
15 Brenna Lyons SO-2 St. John Fisher 3:00.38 2:34.17 2:20.30 2:12.59
16 Cassidy McGinn FR-1 SUNY Geneseo 2:40.52 2:40.52 3:19.05 3:12.63
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 Sarah Cannon FR-1 RIT 2:34.01 2:41.71
17 Olivia Donato SO-2 Houghton 2:42.99 2:54.40
18 Amanda Roberts FR-1 Alfred 2:43.65 3:11.47
19 Abbey Naylor FR-1 Houghton 2:46.34 3:17.95
20 Elizabeth Blake FR-1 RIT 2:47.73 3:36.38
21 Kathleen Gruber SO-2 St. John Fisher 2:54.31 3:44.86
22 Gabrielle Bonerb FR-1 Roberts Wesleyan 2:59.92 2:34.74
23 Stephanie Krusch   Unattached 4:03.99 3:54.23