February 3, 2017
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Erik Diehl JR-3 Alfred 1:55.32 1:44.95
2 Aaron Bellomo SR-4 Roberts Wesleyan 1:57.60 1:30.56
3 Wesley Clayton JR-3 Rochester 1:58.36 2:20.85
4 Christopher Dalke SO-2 Rochester 1:59.24 1:37.78
5 James Felice JR-3 St. John Fisher 1:59.47 1:29.61
6 Leo Orsini FR-1 Rochester 1:59.61 2:19.95
7 Cory McCarty SR-4 Houghton 1:59.79 2:04.59
8 Adrian Mazur FR-1 Roberts Wesleyan 2:00.06 1:33.65
9 Sam Napoli FR-1 SUNY Geneseo 2:00.96 2:00.96
10 Chris Cook SR-4 Rochester 2:01.36 1:28.60
11 Nathan Cannon FR-1 Roberts Wesleyan 2:01.71 2:00.50
12 Bailey Plummer SO-2 SUNY Geneseo 2:01.74 1:59.31
13 Dan Burdo FR-1 Houghton 2:01.95 2:17.81
14 Eric Franklin JR-3 Rochester 2:02.69 2:08.83
15 Ivan Frantz FR-1 Rochester 2:03.07 2:17.84
16 Matt Watson SR-4 Roberts Wesleyan 2:03.49 2:18.31
17 Brian Windisch SR-4 SUNY Geneseo 2:03.95 2:11.39
18 Chris Odin SR-4 SUNY Geneseo 2:04.26 1:53.08
19 Collin Gwilt FR-1 Rochester 2:06.11 2:01.07
20 Luke Dunkelberg JR-3 St. John Fisher 2:06.61 1:34.96
21 Erik Johnson JR-3 Roberts Wesleyan 2:06.72 2:33.34
22 Michael Bastedo SR-4 Rochester 2:07.31 2:35.32
23 Jordan Schools SO-2 Alfred 2:08.51 2:04.66
24 John Stewart SO-2 Roberts Wesleyan 2:09.04 2:12.92
25 Andrew Gutierrez SO-2 Rochester 2:09.18 1:58.85
26 Bernard Daoust FR-1 St. John Fisher 2:10.80 1:31.56
27 Matthew Wallace FR-1 Houghton 2:12.17 2:37.29
28 Josh Roselund FR-1 Roberts Wesleyan 2:14.78 2:45.78
29 Aaron Eisenhardt SR-4 Houghton 2:15.71 1:56.71
30 Kyle Gallo JR-3 Alfred 2:17.94 2:44.15
31 Brian Anderson FR-1 Alfred 2:31.24 2:26.71
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Erik Diehl JR-3 Alfred 1:32.26 1:55.32 1:59.94 2:17.23
2 Aaron Bellomo SR-4 Roberts Wesleyan 1:36.44 1:57.60 2:14.07 2:10.54
3 Wesley Clayton JR-3 Rochester 1:57.18 1:58.36 1:26.41 1:40.61
4 Christopher Dalke SO-2 Rochester 2:25.48 1:59.24 2:30.25 2:07.59
5 James Felice JR-3 St. John Fisher 2:29.34 1:59.47 2:15.01 2:32.93
7 Cory McCarty SR-4 Houghton 1:56.20 1:59.79 2:35.73 2:15.37
18 Chris Odin SR-4 SUNY Geneseo 2:32.84 2:04.26 2:40.30 1:36.93
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Leo Orsini FR-1 Rochester 1:44.06 2:00.81 1:40.48 1:59.61
8 Adrian Mazur FR-1 Roberts Wesleyan 1:50.46 1:34.85 1:51.66 2:00.06
10 Chris Cook SR-4 Rochester 2:07.43 2:18.35 2:23.21 2:01.36
11 Nathan Cannon FR-1 Roberts Wesleyan 1:33.72 1:53.19 1:27.64 2:01.71
13 Dan Burdo FR-1 Houghton 1:37.56 1:52.20 1:25.37 2:01.95
14 Eric Franklin JR-3 Rochester 2:39.50 1:59.01 2:32.14 2:02.69
17 Brian Windisch SR-4 SUNY Geneseo 2:12.63 1:31.73 2:21.31 2:03.95
19 Collin Gwilt FR-1 Rochester 2:14.94 1:33.33 2:35.12 2:06.11
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Sam Napoli FR-1 SUNY Geneseo 2:00.96
12 Bailey Plummer SO-2 SUNY Geneseo 2:01.74
15 Ivan Frantz FR-1 Rochester 2:03.07
16 Matt Watson SR-4 Roberts Wesleyan 2:03.49
20 Luke Dunkelberg JR-3 St. John Fisher 2:06.61
22 Michael Bastedo SR-4 Rochester 2:07.31
24 John Stewart SO-2 Roberts Wesleyan 2:09.04
25 Andrew Gutierrez SO-2 Rochester 2:09.18
26 Bernard Daoust FR-1 St. John Fisher 2:10.80
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Erik Johnson JR-3 Roberts Wesleyan 2:06.72
23 Jordan Schools SO-2 Alfred 2:08.51
27 Matthew Wallace FR-1 Houghton 2:12.17
28 Josh Roselund FR-1 Roberts Wesleyan 2:14.78
29 Aaron Eisenhardt SR-4 Houghton 2:15.71
30 Kyle Gallo JR-3 Alfred 2:17.94
31 Brian Anderson FR-1 Alfred 2:31.24