February 11, 2017
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Lynna Irby   Indiana Storm Track Club 5.52 6.58 7.56 8.47 10
2 Mufaro Hungwe SO-2 Truman 6.63 6.23 8.08 8.65 8
3 Chelsea Yeadon JR-3 Indianapolis 7.88 8.21 8.12 6.09 6
4 Alex Ezell   Indiana Storm Track Club 9.83 6.15 8.19 9.18 5
5 Kirsti Reed SO-2 Indianapolis 8.70 7.71 8.20 9.84 4
6 Arliana Davis   Unattached 5.93 6.01 8.23 9.72   
7 Amber McGee SO-2 Indianapolis 9.87 8.54 8.29 10.20 3
8 Kaylee Robinson FR-1 Berea 7.31 8.80 8.30 10.30 2

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Lynna Irby   Indiana Storm Track Club 7.54 5.43 7.24
2 Mufaro Hungwe SO-2 Truman 8.05 6.52 7.33
3 Chelsea Yeadon JR-3 Indianapolis 8.13 8.78 9.27
4 Alex Ezell   Indiana Storm Track Club 8.15 8.48 5.95
5 Kaylee Robinson FR-1 Berea 8.18 8.18 7.20
6 Kirsti Reed SO-2 Indianapolis 8.20 8.37 7.47
7 Arliana Davis   Unattached 8.24 9.81 8.82
8 Amber McGee SO-2 Indianapolis 8.25 9.66 9.82
9 Salynda Berndt SO-2 Indianapolis 8.30 7.64 7.64
10 Lindsey Foster JR-3 Indianapolis 8.33 7.33 6.33
11 Destiny Patterson JR-3 Marian (Ind.) 8.35 10.52 7.77
12 Kamilah Williams Freshman Unattached 8.37 7.70 5.86
13 Chandler Cain JR-3 Bellarmine 8.40 9.75 9.50
14 Caitlin Cheeseboro JR-3 Washington U. 8.51 9.11 8.51
14 Rebecca Dixon SO-2 Berea 8.51 8.43 10.81
16 Anika Boyd FR-1 Washington U. 8.54 10.68 7.43
17 Kinsley Duncan SO-2 Indianapolis 8.55 8.81 6.76
18 Ella Scally   Indiana Storm Track Club 8.56 7.96 10.45
19 Alli Silas FR-1 Berea 8.60 10.07 10.58
19 Kierra Moore JR-3 Berea 8.60 7.74 6.28
21 Briana Belfiore JR-3 Washington U. 8.61 7.41 9.73
22 Makala Pfefferleorn   K-Town Elite Track Club 8.77 8.34 11.32
23 April Fellows FR-1 Berea 9.17 7.71 8.62
24 Chase Hayes Senior K-Town Elite Track Club 9.29 10.32 7.81
25 Brooklyn Chestnut   Indiana Storm Track Club 9.99 8.50 9.39
  Kate Zander FR-1 Lincoln Memorial DNS DNS DNS
  Renesha Todd SO-2 Berea DNS DNS DNS
  Chris Davis   Unattached DNS DNS DNS
  Natalia Salsbery   K-Town Elite Track Club DNS DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Lynna Irby   Indiana Storm Track Club 7.54 6.34 8.07 8.07
6 Kirsti Reed SO-2 Indianapolis 8.20 7.14 9.76 10.66
9 Salynda Berndt SO-2 Indianapolis 8.30 10.71 6.81 7.56
10 Lindsey Foster JR-3 Indianapolis 8.33 9.42 6.75 8.83
12 Kamilah Williams Freshman Unattached 8.37 9.80 7.12 7.70
14 Rebecca Dixon SO-2 Berea 8.51 7.75 7.66 10.64
16 Anika Boyd FR-1 Washington U. 8.54 10.59 7.95 11.02
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Mufaro Hungwe SO-2 Truman 6.69 10.23 8.05 8.70
8 Amber McGee SO-2 Indianapolis 10.32 7.43 8.25 6.77
11 Destiny Patterson JR-3 Marian (Ind.) 7.27 9.27 8.35 6.18
18 Ella Scally   Indiana Storm Track Club 6.85 9.25 8.56 6.51
22 Makala Pfefferleorn   K-Town Elite Track Club 10.53 9.30 8.77 8.51
23 April Fellows FR-1 Berea 6.51 8.62 9.17 10.46
  Chris Davis   Unattached DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Chelsea Yeadon JR-3 Indianapolis 8.13
4 Alex Ezell   Indiana Storm Track Club 8.15
7 Arliana Davis   Unattached 8.24
19 Alli Silas FR-1 Berea 8.60
21 Briana Belfiore JR-3 Washington U. 8.61
  Natalia Salsbery   K-Town Elite Track Club DNS
  Kate Zander FR-1 Lincoln Memorial DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Kaylee Robinson FR-1 Berea 6.47 9.17 8.18 8.84
13 Chandler Cain JR-3 Bellarmine 8.32 8.15 8.40 9.24
14 Caitlin Cheeseboro JR-3 Washington U. 9.45 6.13 8.51 9.45
17 Kinsley Duncan SO-2 Indianapolis 10.78 6.67 8.55 8.04
19 Kierra Moore JR-3 Berea 9.21 9.12 8.60 7.66
24 Chase Hayes Senior K-Town Elite Track Club 7.06 10.69 9.29 10.87
25 Brooklyn Chestnut   Indiana Storm Track Club 9.29 8.90 9.99 11.29
  Renesha Todd SO-2 Berea DNS DNS DNS DNS