February 11, 2017
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Martha Gottbrath JR-3 Washington U. 10:31.24 9:09.18 9:34.43 10
2 Michaela Hylen SO-2 Truman 10:45.59 12:22.43 8:23.56 8
3 Jasmine Al-Anzi SR-4 Indianapolis 10:48.38 13:11.03 11:07.84 6
4 Paige Lawler FR-1 Washington U. 10:49.97 10:23.98 8:52.98 5
5 Lea Viano Junior Unattached 10:58.89 9:26.65 7:47.82   
6 Shelbi Dishman JR-3 Bellarmine 11:12.06 12:32.71 11:12.06 4
7 Abby Fisher Sophomore Unattached 11:15.34 9:54.30 11:08.59   
8 Abby Pongracz JR-3 Bellarmine 11:17.52 13:19.48 9:29.12 3
9 Morgan Hayse SO-2 Marian (Ind.) 11:41.73 12:02.79 10:03.49 2
10 Victoria Soncasie JR-3 Truman 11:47.95 12:58.75 11:26.72 1
11 Audrey Sweetland FR-1 Bellarmine 11:49.83 9:49.16 13:50.51 -
12 Sydney Berger JR-3 IUPUI 11:50.24 14:33.60 12:04.45 -
13 Taylor Webb JR-3 Bellarmine 11:53.68 12:43.64 12:36.50 -
14 Nicole Hampshire SO-2 IUPUI 12:02.12 10:06.58 10:35.47 -
15 Mia Cornette JR-3 Lindsey Wilson 12:03.52 9:38.82 13:52.05 -
16 Rebecca Doyle FR-1 Marian (Ind.) 12:19.32 13:18.47 12:26.72 -
17 Sydney Kyker SR-4 Berea 12:23.02 10:53.86 15:28.78 -
18 Callie Tonnis SO-2 Indianapolis 12:26.12 11:56.28 14:10.58 -
19 Mandy Campbell SR-4 IUPUI 12:27.01 13:34.24 10:42.43 -
20 Abigale Chandler JR-3 Lindsey Wilson 12:57.38 9:35.27 12:18.52 -
21 Marie Didion FR-1 Marian (Ind.) 13:23.48 16:20.25 14:51.87 -
  Rachel Horn SO-2 IUPUI DNF DNF DNF   
  Hayley Clark FR-1 Berea DNS DNS DNS   
  Savannah Roy Senior Nova Track Club DNS DNS DNS   
  Taryn Thor Junior Unattached DNS DNS DNS   
  Anna Maurer JR-3 Washington U. DNS DNS DNS   
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Martha Gottbrath JR-3 Washington U. 10:31.24 11:34.37 10
2 Michaela Hylen SO-2 Truman 10:45.59 8:36.48 8
3 Jasmine Al-Anzi SR-4 Indianapolis 10:48.38 10:03.00 6
4 Paige Lawler FR-1 Washington U. 10:49.97 10:10.98 5
5 Lea Viano Junior Unattached 10:58.89 12:57.49   
7 Abby Fisher Sophomore Unattached 11:15.34 12:09.37   
14 Nicole Hampshire SO-2 IUPUI 12:02.12 11:18.80 -
19 Mandy Campbell SR-4 IUPUI 12:27.01 15:33.77 -
  Rachel Horn SO-2 IUPUI DNF DNF   
  Anna Maurer JR-3 Washington U. DNS DNS   
  Savannah Roy Senior Nova Track Club DNS DNS   
  Taryn Thor Junior Unattached DNS DNS   
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Shelbi Dishman JR-3 Bellarmine 14:13.52 14:26.96 9:51.42 13:46.64 11:12.06 4
8 Abby Pongracz JR-3 Bellarmine 8:55.24 8:01.04 12:18.50 13:12.70 11:17.52 3
9 Morgan Hayse SO-2 Marian (Ind.) 12:23.84 11:13.66 11:06.65 9:21.39 11:41.73 2
10 Victoria Soncasie JR-3 Truman 10:37.16 12:30.43 11:12.56 13:48.31 11:47.95 1
11 Audrey Sweetland FR-1 Bellarmine 8:31.08 9:49.16 10:38.85 14:11.80 11:49.83 -
12 Sydney Berger JR-3 IUPUI 8:24.27 12:11.55 11:00.53 10:53.42 11:50.24 -
13 Taylor Webb JR-3 Bellarmine 12:00.82 12:07.96 10:49.45 12:57.92 11:53.68 -
15 Mia Cornette JR-3 Lindsey Wilson 9:38.82 8:33.70 14:42.70 12:25.23 12:03.52 -
16 Rebecca Doyle FR-1 Marian (Ind.) 10:21.03 14:17.62 11:05.39 10:13.64 12:19.32 -
17 Sydney Kyker SR-4 Berea 9:24.70 15:36.21 13:15.04 9:32.13 12:23.02 -
18 Callie Tonnis SO-2 Indianapolis 14:03.12 11:41.36 15:17.73 11:11.51 12:26.12 -
20 Abigale Chandler JR-3 Lindsey Wilson 9:58.59 11:16.32 13:51.80 12:57.38 12:57.38 -
21 Marie Didion FR-1 Marian (Ind.) 13:07.41 9:54.58 15:40.08 9:30.47 13:23.48 -
  Hayley Clark FR-1 Berea DNS DNS DNS DNS DNS