January 14, 2017
|
Utica-Hutton Sports and Rec Dome - Utica, NY
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mackenzie Ross SR-4 SUNY Geneseo 1:46.13 2:40.62 1:56.17 2:23.41 2:50.66 3:03.57
2 Jackie Endres SO-2 Stevens Institute 2:56.62 2:38.96 1:43.03 2:27.18 2:37.49 2:44.85
3 Mary Lundin SO-2 Hamilton 2:59.14 2:31.02 2:20.65 2:28.05 2:22.13 2:36.94
4 Makenna Cooley JR-3 Utica 1:45.79 2:48.37 2:49.86 2:29.00 2:00.69 1:53.24
5 Mattie Seamans JR-3 Hamilton 2:47.26 2:53.24 2:53.24 2:29.34 2:30.84 2:47.26
6 Juliette Miller SO-2 St. John Fisher 2:46.02 2:31.06 2:19.09 2:29.56 3:08.45 2:32.56
7 Kylie McFall SO-2 Oneonta 1:51.34 3:00.54 2:12.40 2:30.45 2:59.04 3:02.05
8 Annibel Coolican FR-1 SUNY Geneseo 2:37.16 2:53.95 3:13.78 2:32.58 2:53.95 2:37.16
9 Michaela Guinee JR-3 Hamilton 2:22.55 2:30.21 2:19.48 2:33.27 2:33.27 3:13.12
10 Katherine McCormack JR-3 SUNY Geneseo 2:21.82 2:43.40 2:37.24 2:34.15 3:17.32 2:14.11
11 Mckenzie Angus FR-1 SUNY Geneseo 1:48.04 2:14.28 3:00.58 2:34.34 3:00.58 3:14.47
12 Kristen Madeia SO-2 Springfield 1:57.54 2:40.84 1:54.45 2:34.65 1:54.45 2:54.76
13 Eileen Shea SO-2 Nazareth 3:18.05 3:00.89 2:23.47 2:35.94 2:23.47 2:32.83
14 Christina Treyz SO-2 Oneonta 2:21.53 2:24.67 3:16.57 2:37.25 3:21.28 2:40.40
15 Abigail Schaible SR-4 Utica 2:39.29 2:48.85 2:45.67 2:39.29 2:58.41 2:04.25
16 Cassidy McGinn FR-1 SUNY Geneseo 1:52.07 2:25.70 3:05.72 2:40.10 2:27.30 2:00.08
17 Macayla LaChance SO-2 Springfield 3:12.42 2:00.27 2:54.79 2:40.35 3:01.20 3:10.82
18 Lesley Nicosia FR-1 Utica 2:31.78 2:03.73 2:35.08 2:44.97 2:26.83 2:30.13
19 Abbie McCann SO-2 Springfield 3:03.59 2:50.12 2:34.96 2:48.43 2:53.49 3:01.91
20 Erin Brosnan FR-1 Oneonta 2:19.13 2:31.01 3:20.21 2:49.67 2:53.07 2:39.49
21 Kaitlyn Phillips SO-2 Utica 3:03.91 3:38.17 3:45.38 3:00.30 2:18.84 3:27.35
22 Danielle Royal FR-1 Utica 3:51.45 2:11.22 3:07.71 3:02.24 3:38.69 2:40.38
23 Taquasha Crown FR-1 Alfred 3:11.43 3:52.32 3:17.01 3:05.85 2:41.69 2:10.10
24 Justine Roth FR-1 Saint Rose 3:38.96 3:23.46 2:27.27 3:13.77 2:46.65 2:58.27
25 Joni-Rae Partridge SR-4 Union (N.Y.) 4:11.26 2:35.82 2:28.03 3:14.77 2:47.51 4:11.26
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Christina Treyz SO-2 Oneonta 2:23.10 2:16.81 2:52.98 2:52.98 2:37.25 2:38.83
20 Erin Brosnan FR-1 Oneonta 2:14.04 2:03.86 2:15.74 2:22.53 2:49.67 2:49.67
23 Taquasha Crown FR-1 Alfred 3:18.86 3:48.60 3:33.73 2:37.98 3:05.85 2:10.10
25 Joni-Rae Partridge SR-4 Union (N.Y.) 3:49.83 2:33.87 4:01.52 3:32.30 3:14.77 3:06.98
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Abigail Schaible SR-4 Utica 1:54.69 2:23.37 3:12.74 3:03.19 2:39.29
18 Lesley Nicosia FR-1 Utica 3:32.82 2:35.08 2:58.17 1:57.13 2:44.97
21 Kaitlyn Phillips SO-2 Utica 2:31.46 3:16.53 2:42.27 3:18.33 3:00.30
22 Danielle Royal FR-1 Utica 3:36.87 3:35.05 3:29.58 2:16.68 3:02.24
24 Justine Roth FR-1 Saint Rose 3:40.90 2:15.64 3:06.02 4:09.97 3:13.77
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Makenna Cooley JR-3 Utica 2:29.00
6 Juliette Miller SO-2 St. John Fisher 2:29.56
8 Annibel Coolican FR-1 SUNY Geneseo 2:32.58
11 Mckenzie Angus FR-1 SUNY Geneseo 2:34.34
12 Kristen Madeia SO-2 Springfield 2:34.65
13 Eileen Shea SO-2 Nazareth 2:35.94
17 Macayla LaChance SO-2 Springfield 2:40.35
19 Abbie McCann SO-2 Springfield 2:48.43
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mackenzie Ross SR-4 SUNY Geneseo 2:19.11 2:23.41 1:46.13
2 Jackie Endres SO-2 Stevens Institute 3:01.04 2:27.18 2:38.96
3 Mary Lundin SO-2 Hamilton 1:55.48 2:28.05 3:09.51
5 Mattie Seamans JR-3 Hamilton 1:53.50 2:29.34 2:12.92
7 Kylie McFall SO-2 Oneonta 1:45.32 2:30.45 2:19.92
9 Michaela Guinee JR-3 Hamilton 2:30.21 2:33.27 1:50.36
10 Katherine McCormack JR-3 SUNY Geneseo 2:14.11 2:34.15 3:03.44
16 Cassidy McGinn FR-1 SUNY Geneseo 3:00.92 2:40.10 1:53.67