January 21, 2017
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Riley Kwiatkowski Senior Greensburg Salem 10:51.55 12:32.31 12:59.18 11:04.99 11:11.70
2 TaShala Turner Junior WV Flyers 14:31.73 11:19.54 11:12.68 10:10.90 11:26.40
3 Peyton Kukura Junior WV Flyers 13:01.89 12:33.71 13:58.24 11:16.23 11:44.40
4 Annika Urban Sophomore Fox Chapel Area 9:40.02 10:16.73 11:30.15 15:47.12 12:14.20
5 Sarena Seeger Sophomore Fox Chapel Area 10:38.93 14:33.94 13:49.88 15:10.66 12:14.40
6 Casey Zaitzew Junior Young. Boardman 15:48.48 10:00.21 12:58.05 14:56.61 12:21.00
7 Ryleigh Ludwig Senior Unattached 11:20.87 8:58.71 16:05.18 10:50.94 12:28.20
8 Brooke Krally Freshman Fox Chapel Area 9:43.36 13:15.48 12:22.45 15:24.28 12:37.60
9 Maria DeCello Junior South Fayette 13:56.11 12:02.10 14:56.92 11:46.90 12:40.10
10 Abby Lizewski Junior Seneca Valley 14:37.46 14:29.77 11:32.73 15:31.34 12:49.70
11 Abby Murray Sophomore WV Flyers 11:49.42 14:31.35 10:16.88 16:34.72 12:51.10
12 Jenna Daughbaugh Junior Minerva 16:27.67 15:33.23 15:17.68 9:19.94 12:57.69
13 Marie Scarpa Freshman Greensburg Salem 11:35.27 15:06.20 16:47.75 15:21.82 13:01.20
14 Janessa Martinelli Freshman Unattached 12:23.46 14:05.19 12:54.76 10:18.24 13:02.58
15 Abigail Hutchison Sophomore Neshannock 11:16.88 12:37.46 15:02.50 10:28.53 13:25.80
16 Grace Sisson Freshman Fox Chapel Area 14:58.77 12:08.73 12:08.73 10:15.38 13:29.70
17 Carmen Medvit 8 Shenango 17:25.26 11:23.13 17:08.80 16:44.11 13:43.04
18 Megan Stafford Junior Fox Chapel Area 17:30.41 11:43.03 17:38.68 14:03.64 13:47.09
19 Hannah Ryan Sophomore Young. Boardman 10:46.21 14:21.61 16:50.74 17:57.02 13:48.47
20 Grace Ayers Senior Coach G's FAST Kids Track Club 10:41.82 12:30.18 15:08.55 10:25.15 13:53.53
21 Alissa Beam Junior Hampton 16:31.65 12:19.54 16:14.84 16:06.44 14:00.38
22 Rebekah McFadden Freshman Hempfield Area 15:35.82 14:28.38 13:04.07 12:47.21 14:03.08
23 Josie Mayle Sophomore Coach G's FAST Kids Track Club 13:17.36 11:10.12 10:44.67 12:09.50 14:08.25
24 Emily Denney Senior Coach G's FAST Kids Track Club 15:08.06 13:49.48 16:00.45 16:26.64 14:33.13
25 Tori Panian   Midas Track Club 12:24.09 13:07.86 14:52.91 10:21.54 14:35.40
26 Marissa Polding Freshman New Castle 15:27.39 14:07.90 14:34.39 18:15.20 14:43.22
27 Maria Persichetti Junior South Fayette 12:18.41 10:22.76 18:40.96 13:38.48 14:49.65
28 Kenzie Martin Senior Salem 20:28.50 15:45.00 18:06.75 17:19.50 15:45.00
29 Alyssa Koskinen Junior Salem 13:40.49 16:48.31 11:51.75 20:55.45 16:28.54
30 Viktoria Probeck Junior Hampton 16:38.40 14:02.40 15:15.20 18:01.60 17:20.00
Girls' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Riley Kwiatkowski Senior Greensburg Salem 13:05.89 14:33.21 12:32.31 11:11.70 9:30.95 11:11.70 11:45.29
2 TaShala Turner Junior WV Flyers 8:27.94 8:14.21 11:05.81 11:26.40 11:05.81 13:09.36 13:29.96
3 Peyton Kukura Junior WV Flyers 15:01.64 13:23.02 11:23.27 11:44.40 8:20.13 12:40.76 14:47.55
4 Annika Urban Sophomore Fox Chapel Area 15:32.44 15:54.46 9:18.00 12:14.20 14:11.68 9:32.68 15:39.78
5 Sarena Seeger Sophomore Fox Chapel Area 13:27.84 15:18.00 15:25.35 12:14.40 10:09.56 9:32.84 14:48.63
6 Casey Zaitzew Junior Young. Boardman 12:28.41 10:29.85 15:18.84 12:21.00 15:41.07 11:06.90 14:49.20
7 Ryleigh Ludwig Senior Unattached 12:50.65 9:43.60 9:13.67 12:28.20 9:28.64 13:50.51 12:58.13
8 Brooke Krally Freshman Fox Chapel Area 14:23.67 14:00.94 11:59.72 12:37.60 12:22.45 12:14.88 11:44.57
9 Maria DeCello Junior South Fayette 14:34.12 12:24.90 9:14.88 12:40.10 9:37.68 10:30.89 11:46.90
10 Abby Lizewski Junior Seneca Valley 13:05.10 11:09.64 12:11.22 12:49.70 16:25.22 13:28.19 13:28.19
11 Abby Murray Sophomore WV Flyers 10:09.17 8:59.77 10:01.46 12:51.10 15:02.19 10:55.44 13:37.37
15 Abigail Hutchison Sophomore Neshannock 15:42.79 14:30.27 10:20.47 13:25.80 16:06.96 13:41.92 11:24.93
16 Grace Sisson Freshman Fox Chapel Area 10:55.86 12:57.32 14:26.38 13:29.70 12:33.03 15:55.45 9:26.79
Girls' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Jenna Daughbaugh Junior Minerva 12:49.92 12:57.69 11:16.59 10:37.71 13:36.58 9:27.72
13 Marie Scarpa Freshman Greensburg Salem 16:55.56 13:01.20 16:39.94 11:35.27 10:32.78 15:21.82
14 Janessa Martinelli Freshman Unattached 16:41.71 13:02.58 13:33.89 12:15.63 11:52.15 15:39.10
17 Carmen Medvit 8 Shenango 17:33.50 13:43.04 15:05.35 17:41.73 16:19.42 16:11.19
18 Megan Stafford Junior Fox Chapel Area 16:15.97 13:47.09 12:07.84 14:03.64 15:59.43 14:28.45
19 Hannah Ryan Sophomore Young. Boardman 10:37.93 13:48.47 13:56.76 10:37.93 12:25.63 17:32.16
20 Grace Ayers Senior Coach G's FAST Kids Track Club 14:01.87 13:53.53 16:56.91 12:05.18 12:38.52 16:23.57
21 Alissa Beam Junior Hampton 14:00.38 14:00.38 17:47.29 11:45.92 13:18.37 16:40.06
22 Rebekah McFadden Freshman Hempfield Area 10:15.45 14:03.08 9:50.16 12:30.35 14:19.95 14:53.67
23 Josie Mayle Sophomore Coach G's FAST Kids Track Club 17:14.87 14:08.25 16:07.01 9:53.78 14:08.25 10:53.16
24 Emily Denney Senior Coach G's FAST Kids Track Club 16:44.10 14:33.13 12:39.63 13:32.01 13:49.48 11:29.78
25 Tori Panian   Midas Track Club 12:15.34 14:35.40 17:04.22 12:06.59 13:51.63 14:52.91
26 Marissa Polding Freshman New Castle 14:16.73 14:43.22 15:18.55 12:21.91 11:28.92 13:14.90
27 Maria Persichetti Junior South Fayette 16:00.83 14:49.65 13:29.59 17:56.48 18:23.17 10:40.55
28 Kenzie Martin Senior Salem 15:26.10 15:45.00 14:10.50 18:06.75 16:32.25 11:01.50
29 Alyssa Koskinen Junior Salem 13:30.61 16:28.54 13:00.95 17:08.09 14:29.92 17:47.63
30 Viktoria Probeck Junior Hampton 18:43.20 17:20.00 20:37.60 22:32.00 15:56.80 18:53.60