January 27, 2017
|
Findlay-Malcolm AC - Findlay, OH
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Agnès Laurent   Unattached 3:29.53 2:18.56 3:37.98 2:48.97 2:37.15
2 Jennifer McKenna SR-4 Northwood (Mich.) 2:32.07 3:58.18 3:10.54 3:03.21 2:32.07
3 Nicole Burlinson   UNAT-Findlay 2:15.90 3:40.37 3:27.52 3:03.64 2:12.22
4 Emily Borchers FR-1 Dayton 2:16.11 3:14.72 3:26.06 3:09.04 2:21.78
5 Cathy Coryell SR-4 Cornerstone 3:56.72 3:39.67 3:54.82 3:09.37 3:54.82
6 Amber Ruiz-Bueno SO-2 Cuyahoga CC 3:38.49 2:32.00 2:45.30 3:09.99 3:30.89
7 Ally Rabe JR-3 Cornerstone 3:18.39 2:30.70 3:56.55 3:10.76 2:34.52
8 Amanda Sorokin FR-1 Cornerstone 3:10.03 2:56.60 3:21.55 3:11.95 3:23.47
9 Tiffany Pryce SO-2 Ashland 3:12.79 4:04.85 2:38.09 3:12.79 2:43.88
10 Johannah Stefanek FR-1 Ashland 4:09.74 2:48.43 2:50.36 3:13.59 2:56.17
11 Emily Schumaker SO-2 Ashland 3:32.72 2:41.98 2:22.46 3:15.15 4:03.94
12 Macy Gustavus FR-1 Macomb CC 3:28.12 2:44.93 3:37.94 3:16.34 3:28.12
13 Megan Cates FR-1 Macomb CC 3:59.97 3:50.06 3:32.21 3:18.32 2:22.79
14 Leah Coonrod JR-3 Wayne St. 3:44.05 3:00.04 3:54.05 3:20.04 3:10.04
15 Madison Secord FR-1 Cornerstone 4:05.70 4:05.70 3:27.44 3:21.39 4:13.76
16 Katya Bohatch FR-1 Cornerstone 2:57.32 3:19.49 2:39.19 3:21.50 3:33.59
17 Alex Ellis SR-4 Rio Grande 3:43.83 4:31.94 3:48.01 3:29.18 3:56.38
18 Corinne Saul SO-2 Otterbein 4:24.63 2:47.25 2:47.25 3:31.70 3:08.42
19 Zoe Baglien FR-1 Northwood (Mich.) 4:36.23 3:21.86 4:00.11 3:32.48 4:04.36
20 Alexis Smith SR-4 Ashland 4:43.90 3:34.02 4:26.43 3:38.38 3:25.28
21 Reaghan Haines FR-1 Rio Grande 3:20.34 3:02.73 2:56.12 3:40.15 4:15.38
22 Dana Dale SR-4 Ashland 4:31.92 4:24.95 3:33.82 3:52.41 3:38.47
23 Sydney Schmidt SR-4 Tiffin 4:59.61 4:52.59 4:52.59 3:54.07 4:38.55
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Agnès Laurent   Unattached 2:25.32 2:08.42 2:48.97 2:57.42 2:25.32 2:25.32
2 Jennifer McKenna SR-4 Northwood (Mich.) 3:10.54 3:03.21 3:03.21 2:44.89 3:32.53 2:37.56
3 Nicole Burlinson   UNAT-Findlay 2:10.39 2:54.46 3:03.64 2:48.95 3:22.01 2:41.61
4 Emily Borchers FR-1 Dayton 3:48.74 2:25.56 3:09.04 2:21.78 3:16.61 4:01.98
5 Cathy Coryell SR-4 Cornerstone 2:48.54 3:30.20 3:09.37 3:58.61 2:58.01 4:04.29
9 Tiffany Pryce SO-2 Ashland 2:40.02 2:59.30 3:12.79 4:10.63 2:16.88 3:05.08
10 Johannah Stefanek FR-1 Ashland 2:29.07 4:11.67 3:13.59 2:40.68 3:01.98 3:07.79
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Amber Ruiz-Bueno SO-2 Cuyahoga CC 4:03.19 3:30.89 2:28.20 3:09.99 3:44.19 3:19.49 3:36.59
7 Ally Rabe JR-3 Cornerstone 2:38.33 2:36.43 2:49.78 3:10.76 2:36.43 2:19.26 2:40.24
8 Amanda Sorokin FR-1 Cornerstone 3:56.10 3:27.31 3:48.42 3:11.95 3:21.55 4:03.78 3:21.55
11 Emily Schumaker SO-2 Ashland 2:20.51 4:13.70 2:59.54 3:15.15 4:13.70 3:26.86 3:34.67
12 Macy Gustavus FR-1 Macomb CC 3:04.56 4:07.39 3:16.34 3:16.34 3:43.83 4:07.39 3:06.53
15 Madison Secord FR-1 Cornerstone 4:05.70 4:19.80 2:45.14 3:21.39 2:29.03 2:29.03 3:13.34
16 Katya Bohatch FR-1 Cornerstone 3:07.40 2:49.26 4:01.80 3:21.50 2:35.16 3:01.35 2:27.10
17 Alex Ellis SR-4 Rio Grande 2:57.81 3:08.27 3:33.37 3:29.18 2:26.43 2:49.44 3:08.27
20 Alexis Smith SR-4 Ashland 4:35.16 4:28.61 3:47.12 3:38.38 3:20.91 2:32.87 3:36.20
Women's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Megan Cates FR-1 Macomb CC 2:36.68 3:40.14 3:18.32 3:24.27
14 Leah Coonrod JR-3 Wayne St. 3:30.05 3:58.05 3:20.04 3:54.05
18 Corinne Saul SO-2 Otterbein 4:20.39 4:07.69 3:31.70 2:40.90
19 Zoe Baglien FR-1 Northwood (Mich.) 4:27.73 2:43.61 3:32.48 2:54.24
21 Reaghan Haines FR-1 Rio Grande 3:09.33 4:19.78 3:40.15 4:13.18
22 Dana Dale SR-4 Ashland 3:45.44 4:50.52 3:52.41 3:54.74
23 Sydney Schmidt SR-4 Tiffin 2:43.85 4:01.10 3:54.07 3:18.96