February 10, 2017
|
Houston-Yeoman FH (Flat) - Houston, TX
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kenyon Butler   Austin Track Club 2:24.70 1:42.21 2:21.26 2:23.55 1:54.84 1:42.21
2 Reagan Olguin SO-2 Rice 2:30.02 2:09.09 1:38.85 1:44.67 1:56.29 2:18.39
3 Aaron Hurd SO-2 Houston 2:24.78 1:59.86 1:32.57 1:51.55 1:58.67 2:27.15
4 Rahim Aponte SR-4 Jackson State 2:24.90 2:10.65 1:49.27 1:57.59 1:58.77 2:28.47
5 William Carroll JR-3 Jackson State 2:04.72 1:46.91 2:08.29 1:25.53 1:58.78 1:37.40
6 Veeral Shah SO-2 Rice 1:35.97 2:05.96 2:15.56 1:46.77 1:59.96 1:28.77
7 Dario Johnson SO-2 UTSA 2:00.15 2:27.79 2:13.37 1:56.55 2:00.15 1:49.34
8 Austin Brown FR-1 Texas Southern 1:36.28 2:24.42 1:56.74 2:30.44 2:00.35 1:55.54
9 Steven Grousnick Senior Austin Track Club 1:59.57 2:26.14 2:26.14 1:37.83 2:00.77 1:26.96
10 Caleb Beachem JR-3 Houston 2:07.06 2:05.85 1:24.71 1:44.07 2:01.01 1:29.55
11 Matt Parmley JR-3 Houston 1:35.79 2:30.35 1:38.22 2:03.68 2:01.25 2:02.47
12 Riley Burnside FR-1 UTSA 2:02.11 2:09.51 1:39.91 1:37.44 2:03.34 2:26.78
13 Trevor Heinz Freshman Texas Running Club 1:27.94 2:03.86 2:31.11 1:47.76 2:03.86 2:15.01
14 Johnathan Medina SO-2 Texas Southern 2:37.93 2:35.44 2:11.82 1:46.94 2:04.35 1:45.70
15 James Curtis SR-4 Jackson State 2:35.15 1:41.35 1:35.10 1:45.10 2:05.12 1:31.34
16 Mike Otoo SO-2 Rice 2:06.64 1:46.58 2:05.38 2:32.97 2:05.38 2:37.98
17 Stephen Southall   UNAT-Sam Houston St. 2:34.85 2:28.55 1:45.75 2:00.86 2:05.89 2:31.07
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kenyon Butler   Austin Track Club 1:36.47 1:54.84 1:51.40
2 Reagan Olguin SO-2 Rice 2:05.60 1:56.29 1:37.69
3 Aaron Hurd SO-2 Houston 2:25.97 1:58.67 1:32.57
4 Rahim Aponte SR-4 Jackson State 2:34.41 1:58.77 1:55.21
5 William Carroll JR-3 Jackson State 2:26.10 1:58.78 1:36.22
6 Veeral Shah SO-2 Rice 2:16.76 1:59.96 1:26.38
10 Caleb Beachem JR-3 Houston 2:24.01 2:01.01 1:33.18
11 Matt Parmley JR-3 Houston 2:12.17 2:01.25 2:10.95
15 James Curtis SR-4 Jackson State 2:13.88 2:05.12 1:36.35
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Dario Johnson SO-2 UTSA 2:22.98 2:01.36 1:24.11 2:04.96 2:00.15
8 Austin Brown FR-1 Texas Southern 1:47.12 2:32.85 1:31.47 2:23.22 2:00.35
9 Steven Grousnick Senior Austin Track Club 2:09.23 2:32.17 1:36.62 2:35.80 2:00.77
12 Riley Burnside FR-1 UTSA 1:38.68 1:51.01 1:47.31 1:47.31 2:03.34
13 Trevor Heinz Freshman Texas Running Club 2:29.87 2:31.11 1:44.05 2:15.01 2:03.86
14 Johnathan Medina SO-2 Texas Southern 1:37.00 1:50.68 2:00.62 2:29.22 2:04.35
16 Mike Otoo SO-2 Rice 2:16.67 2:04.13 2:16.67 2:16.67 2:05.38
17 Stephen Southall   UNAT-Sam Houston St. 2:41.14 2:43.66 1:38.20 2:10.93 2:05.89