February 18, 2017
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Colett Rampf JR-3 Saint Leo 9:49.18 10
2 Claudia Cancello SR-4 Tampa 10:20.48 8
3 Sydni Ogilvie JR-3 Southeastern U. 10:24.50 6
4 Julia Kaster SO-2 Southeastern U. 10:37.72 5
5 Alex Orr SO-2 Embry-Riddle 10:46.82 4
6 Marina DeBiasi JR-3 Florida Tech 10:50.34 3
7 Maria Fernandez FR-1 Saint Leo 10:51.80 2
8 Thea Ramsey SO-2 Tampa 10:57.72 1
9 Allison Wright FR-1 Florida Southern 10:58.13 -
10 Sarah Bomkamp Junior Unattached 11:02.92 -
11 Gabrielle Trimlett JR-3 Florida Tech 11:07.24 -
12 Clare McMahon JR-3 Tampa 11:10.50 -
13 Emily Iseley JR-3 Florida Tech 11:11.80 -
14 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 11:13.73 -
15 Brieanna Rekow   Eagle Nation 11:14.81 -
16 Ryleigh Donegan SO-2 Tampa 11:15.06 -
17 Susana Gutierrez   St. Thomas (Fla.) 11:18.45 -
18 Aleksa Guerra SO-2 Florida Southern 11:20.05 -
19 Elaina Cancello SR-4 Tampa 11:21.09 -
20 Eliza Gazda JR-3 Embry-Riddle 11:22.00 -
21 Molly Price SR-4 Florida Southern 11:25.09 -
22 Brianna Rischar Sophomore Unattached 11:29.19 -
23 Genevieve Lucas FR-1 Florida Tech 11:29.20 -
24 Grace Miller   Unattached 11:30.28 -
25 Vera Rae Swardstorm FR-1 Tampa 11:31.67 -
26 Aislinn Sroczynski JR-3 Tampa 11:34.49 -
27 Jonelle Plahuta Freshman Unattached 11:37.11 -
28 Eliana Ochoa FR-1 Tampa 11:40.58 -
29 Amanda Sava SR-4 Florida Tech 11:50.48 -
30 Morgan Will FR-1 Nova Southeastern 12:01.95 -
31 Jordyn Bench JR-3 Southeastern U. 12:05.49 -
32 Analiese Morales   Florida Running Club 12:07.72 -
33 Larissa Pereira JR-3 Edward Waters 12:12.00 -
34 Astrid Bodin JR-3 Florida Tech 12:13.00 -
35 Madison Stahler Sophomore Unattached 12:14.14 -
36 Magdalena Ford Sophomore Unattached 12:17.43 -
37 Ashley Williams 8 Miami Elite Track Club 12:20.24 -
38 Therese Moberg JR-3 Keiser University 12:25.88 -
39 Casey Orlando SO-2 Florida Tech 12:32.67 -
40 Emilie Flament SR-4 Florida Southern 12:33.18 -
41 Norah Fennelly   Eagle Nation 12:34.35 -
42 Marina Maguirae SO-2 Edward Waters 12:40.59 -
43 Kalyn Buteyn FR-1 Warner 12:44.01 -
44 Brianna Paczynski JR-3 Embry-Riddle 13:05.82 -
45 Nicole Gilbert   Johnson & Wales (Fla.) 13:35.52 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Colett Rampf JR-3 Saint Leo 9:02.05 9:49.18 10
2 Claudia Cancello SR-4 Tampa 7:26.75 10:20.48 8
3 Sydni Ogilvie JR-3 Southeastern U. 7:17.15 10:24.50 6
4 Julia Kaster SO-2 Southeastern U. 12:00.63 10:37.72 5
5 Alex Orr SO-2 Embry-Riddle 11:51.51 10:46.82 4
6 Marina DeBiasi JR-3 Florida Tech 12:47.41 10:50.34 3
7 Maria Fernandez FR-1 Saint Leo 8:41.44 10:51.80 2
8 Thea Ramsey SO-2 Tampa 10:05.11 10:57.72 1
9 Allison Wright FR-1 Florida Southern 13:22.92 10:58.13 -
10 Sarah Bomkamp Junior Unattached 11:09.55 11:02.92 -
11 Gabrielle Trimlett JR-3 Florida Tech 13:07.35 11:07.24 -
12 Clare McMahon JR-3 Tampa 8:16.17 11:10.50 -
13 Emily Iseley JR-3 Florida Tech 11:38.68 11:11.80 -
14 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 11:00.26 11:13.73 -
15 Brieanna Rekow   Eagle Nation 10:54.57 11:14.81 -
16 Ryleigh Donegan SO-2 Tampa 10:00.81 11:15.06 -
19 Elaina Cancello SR-4 Tampa 14:04.56 11:21.09 -
20 Eliza Gazda JR-3 Embry-Riddle 13:58.86 11:22.00 -
22 Brianna Rischar Sophomore Unattached 9:18.25 11:29.19 -
25 Vera Rae Swardstorm FR-1 Tampa 10:01.76 11:31.67 -
26 Aislinn Sroczynski JR-3 Tampa 12:57.83 11:34.49 -
28 Eliana Ochoa FR-1 Tampa 11:40.58 11:40.58 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Susana Gutierrez   St. Thomas (Fla.) 13:27.36 13:54.50 11:18.45 9:09.55 -
18 Aleksa Guerra SO-2 Florida Southern 8:02.84 8:02.84 11:20.05 13:49.67 -
21 Molly Price SR-4 Florida Southern 13:48.96 14:36.92 11:25.09 11:31.94 -
23 Genevieve Lucas FR-1 Florida Tech 8:50.69 8:23.12 11:29.20 13:12.58 -
24 Grace Miller   Unattached 13:27.63 13:55.24 11:30.28 11:23.38 -
27 Jonelle Plahuta Freshman Unattached 13:56.54 12:18.94 11:37.11 14:45.33 -
29 Amanda Sava SR-4 Florida Tech 13:51.27 8:31.55 11:50.48 10:32.33 -
30 Morgan Will FR-1 Nova Southeastern 15:31.32 11:04.20 12:01.95 15:16.88 -
31 Jordyn Bench JR-3 Southeastern U. 14:01.57 14:01.57 12:05.49 11:50.98 -
32 Analiese Morales   Florida Running Club 15:02.38 15:02.38 12:07.72 15:38.76 -
33 Larissa Pereira JR-3 Edward Waters 8:39.72 9:16.32 12:12.00 14:53.04 -
34 Astrid Bodin JR-3 Florida Tech 14:24.94 13:40.96 12:13.00 10:59.70 -
35 Madison Stahler Sophomore Unattached 10:02.00 13:34.90 12:14.14 10:09.34 -
36 Magdalena Ford Sophomore Unattached 11:55.31 9:57.32 12:17.43 11:33.19 -
37 Ashley Williams 8 Miami Elite Track Club 15:03.10 11:06.22 12:20.24 14:11.28 -
38 Therese Moberg JR-3 Keiser University 13:10.64 12:03.51 12:25.88 12:18.43 -
39 Casey Orlando SO-2 Florida Tech 14:02.99 14:48.15 12:32.67 11:09.88 -
40 Emilie Flament SR-4 Florida Southern 10:47.74 14:03.57 12:33.18 12:40.72 -
41 Norah Fennelly   Eagle Nation 13:49.79 14:19.96 12:34.35 13:34.70 -
42 Marina Maguirae SO-2 Edward Waters 13:26.23 9:00.02 12:40.59 13:56.65 -
43 Kalyn Buteyn FR-1 Warner 10:49.41 9:10.09 12:44.01 15:24.46 -
44 Brianna Paczynski JR-3 Embry-Riddle 12:50.11 17:01.57 13:05.82 9:25.79 -
45 Nicole Gilbert   Johnson & Wales (Fla.) 11:49.51 17:32.02 13:35.52 13:19.21 -