January 21, 2017
|
Embry-Riddle (I) - Daytona Beach, FL
|
400m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Alex Orr   UNAT-Embry-Riddle 12:14.84 12:02.06 10:38.99
2 Julie Johnson Sophomore Florida College 8:21.95 13:43.71 10:43.52
3 Sydni Ogilvie JR-3 Southeastern U. 8:37.88 8:11.98 10:47.34
4 Clarissa Consol Senior Unattached 8:07.06 11:24.51 10:58.18
5 Samantha Folio Senior Unattached 10:29.58 8:17.04 11:02.71
6 Allison Wright FR-1 Florida Southern 8:07.09 11:33.93 11:07.24
7 Ingrid Sjogren FR-1 Stetson 9:03.88 11:45.03 11:11.45
8 Hannah McAuliffe   NuspeedII Track Club 10:51.37 8:03.49 11:11.51
9 Brianne Boldrin JR-3 Stetson 12:24.40 14:26.21 11:16.72
10 Sarah Bomkamp Junior Unattached 8:46.31 11:50.86 11:23.52
11 Sydney Avery Sophomore Unattached 14:15.08 14:49.28 11:24.06
12 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 8:06.48 12:13.15 11:25.18
13 Sarah Edens   UNAT-Embry-Riddle 12:35.00 14:17.95 11:26.36
14 Molly Price SR-4 Florida Southern 10:16.08 14:04.51 11:32.22
15 Jolene Vergauwen SO-2 Florida Southern 14:52.55 12:40.06 11:37.30
16 Aleksa Guerra SO-2 Florida Southern 12:28.99 12:07.99 11:39.99
17 Ellie Palm SO-2 Southeastern U. 12:19.68 10:48.10 11:44.45
18 Sophie Piniella Junior Unattached 10:03.50 14:04.89 11:49.99
19 Kamryn Anderson Junior Unattached 10:05.29 11:02.26 11:52.10
20 Haley Blem SO-2 Florida Southern 13:44.96 14:35.17 11:57.35
21 Amanda Slattery SO-2 Florida Southern 11:15.71 13:03.54 11:58.84
22 Susie Doyle 8 Unattached 11:14.15 13:53.63 12:04.89
23 Margaret Wiederman JR-3 Truett-McConnell 12:47.33 9:42.87 12:17.81
24 Ashley Williams 8 Miami Elite Track Club 12:09.80 13:47.61 12:32.37
25 Bryanna Pado Sophomore Father Lopez 12:14.86 16:19.82 12:45.48
26 Sydney Kurtz FR-1 Southeastern U. 10:52.01 14:26.79 12:47.07
27 Norah fennelly Junior Unattached 12:32.98 14:12.86 12:48.34
28 Kalyn Buteyn FR-1 Warner 16:58.08 11:39.93 13:15.37
29 Brianna Paczynski JR-3 Embry-Riddle 14:33.63 10:33.81 14:16.50
30 Skylar Stolte   Florida Running Club 14:21.41 17:26.66 15:26.24
31 Francesca Nivrose   Johnson & Wales (Fla.) 16:47.35 18:19.86 17:07.90
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alex Orr   UNAT-Embry-Riddle 10:38.99 12:59.57 13:12.35 12:59.57 7:40.08 12:34.01
2 Julie Johnson Sophomore Florida College 10:43.52 13:11.53 8:54.13 13:43.71 8:41.26 7:30.47
3 Sydni Ogilvie JR-3 Southeastern U. 10:47.34 9:29.66 9:16.72 12:24.45 8:24.93 11:45.60
4 Clarissa Consol Senior Unattached 10:58.18 8:39.97 10:51.60 11:04.77 9:12.88 11:11.35
5 Samantha Folio Senior Unattached 11:02.71 8:36.92 11:15.97 9:49.82 13:41.76 13:08.63
6 Allison Wright FR-1 Florida Southern 11:07.24 11:00.57 11:20.59 12:33.99 13:40.71 10:00.52
8 Hannah McAuliffe   NuspeedII Track Club 11:11.51 11:51.80 9:57.65 8:50.50 13:12.39 8:03.49
9 Brianne Boldrin JR-3 Stetson 11:16.72 12:17.63 14:39.74 9:35.22 14:19.44 12:58.23
10 Sarah Bomkamp Junior Unattached 11:23.52 10:22.01 14:41.74 9:54.67 8:46.31 13:47.06
12 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 11:25.18 12:20.00 12:33.70 11:45.74 9:49.26 13:42.22
13 Sarah Edens   UNAT-Embry-Riddle 11:26.36 12:28.14 13:43.64 13:43.64 10:52.05 10:04.00
14 Molly Price SR-4 Florida Southern 11:32.22 13:16.06 9:06.86 10:23.00 12:20.68 8:18.40
15 Jolene Vergauwen SO-2 Florida Southern 11:37.30 8:08.11 14:38.60 11:09.41 14:17.68 13:07.95
16 Aleksa Guerra SO-2 Florida Southern 11:39.99 12:42.99 8:24.00 12:28.99 11:18.99 10:23.00
20 Haley Blem SO-2 Florida Southern 11:57.35 12:11.70 14:20.82 10:24.10 14:42.34 11:07.14
21 Amanda Slattery SO-2 Florida Southern 11:58.84 14:08.24 14:29.80 14:51.37 9:06.32 14:58.55
23 Margaret Wiederman JR-3 Truett-McConnell 12:17.81 14:30.62 13:53.73 10:49.28 10:27.14 11:04.03
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Ingrid Sjogren FR-1 Stetson 11:11.45
11 Sydney Avery Sophomore Unattached 11:24.06
17 Ellie Palm SO-2 Southeastern U. 11:44.45
18 Sophie Piniella Junior Unattached 11:49.99
19 Kamryn Anderson Junior Unattached 11:52.10
22 Susie Doyle 8 Unattached 12:04.89
24 Ashley Williams 8 Miami Elite Track Club 12:32.37
25 Bryanna Pado Sophomore Father Lopez 12:45.48
26 Sydney Kurtz FR-1 Southeastern U. 12:47.07
27 Norah fennelly Junior Unattached 12:48.34
28 Kalyn Buteyn FR-1 Warner 13:15.37
29 Brianna Paczynski JR-3 Embry-Riddle 14:16.50
30 Skylar Stolte   Florida Running Club 15:26.24
31 Francesca Nivrose   Johnson & Wales (Fla.) 17:07.90