March 11, 2017
|
Dade Christian - Miami, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Owen Allen Sophomore Key West 2:22.66 1:51.38 2:05.14 1:47.62 1:28.85 10
2 Peterley Louis Senior Key West 1:45.94 1:48.47 2:06.12 2:41.44 2:27.56 8
3 Nick Mourra Junior Dade Christian 1:56.88 2:41.21 2:14.34 1:50.16 1:59.57 6
4 Gianni Pestano Freshman Doctor's Charter 2:19.92 2:38.75 2:14.53 2:30.68 2:11.84 5
5 Demir Sanal Sophomore Gulliver Prep 2:01.34 2:13.75 2:17.88 1:54.44 1:39.28 4
6 Cesar Molina Senior Divine Savior Academy 2:21.66 3:00.55 2:18.88 2:29.99 2:45.27 3
7 Mauricio Biaz Junior Divine Savior Academy 2:17.01 2:04.30 2:21.24 2:17.01 2:53.73 2
8 Looni Mejia   SLAM 2:05.01 2:27.99 2:23.68 2:32.30 2:43.80 1
9 Caleb Jordan Junior Pompano Beach 2:19.16 1:48.72 2:24.95 2:27.85 1:55.96 -
10 Julian Rashid Sophomore Florida Christian 2:20.36 2:14.45 2:27.74 2:33.65 1:43.42 -
11 Sanni Gargallo Sophomore Pompano Beach 2:43.86 2:25.98 2:28.96 3:12.16 3:10.67 -
12 Joshua Wilson Junior Northwest Christian 2:53.80 2:03.93 2:31.13 2:47.76 2:46.25 -
13 Erold Francois   SLAM 1:55.38 3:03.06 2:33.83 2:10.76 3:03.06 -
14 Brian Pena 8 Doctor's Charter 3:12.30 2:58.46 2:33.84 3:04.61 2:58.46 -
15 Jorge Arturo Flores Junior Gulliver Prep 3:07.28 3:08.82 2:34.77 2:57.99 3:15.01 -
16 Carmelo de Grazia Sophomore Divine Savior Academy 3:26.08 3:22.86 2:41.00 2:55.49 2:13.63 -
17 Trey Mitchell Sophomore Northwest Christian 2:16.89 3:29.36 2:41.04 2:16.89 2:16.89 -
18 Lenin Mejia   SLAM 2:34.85 2:26.70 2:43.00 2:52.78 2:02.25 -
19 Fabrizio Cassanova Sophomore Divine Savior Academy 2:44.27 3:00.70 2:44.27 2:22.92 2:26.20 -
20 Daniel Pulido 6 iMater Prep Academy 2:58.23 3:34.22 2:51.37 3:35.93 2:59.94 -
21 KYLE ATKINSON Freshman Gulliver Prep 3:36.25 2:14.94 2:53.00 2:25.32 3:27.60 -
22 Bryan Momin Sophomore Florida Christian 3:03.08 2:36.93 2:54.36 2:43.90 3:13.54 -
23 Rayner Gonzalez 8 iMater Prep Academy 2:28.89 2:44.84 2:57.24 2:44.84 2:55.47 -
24 Fernando Notari Freshman Gulliver Prep 3:21.28 2:50.45 3:01.33 2:32.32 2:55.89 -
25 Josh Gonzalez Sophomore Florida Christian 2:56.35 2:39.28 3:09.62 2:22.22 2:27.91 -
  Cruse Sweeney Sophomore Key West DNS DNS DNS DNS DNS -
  Terry Tarius Senior Northwest Christian DNS DNS DNS DNS DNS -
  Micklander Estime Senior Doctor's Charter DNS DNS DNS DNS DNS -
  Exdol Davy Sophomore Pompano Beach DNS DNS DNS DNS DNS -
  Nicholas Garcia Senior Archimedean DNS DNS DNS DNS DNS -
  Christopher Roldos Sophomore Dade Christian DNS DNS DNS DNS DNS -
  Michael Kemp Sophomore Dade Christian DNS DNS DNS DNS DNS -
  Raymond Lopez Junior Somerset Prep North Lauderdale DNS DNS DNS DNS DNS -
  Maximo Machado Senior Dade Christian DNS DNS DNS DNS DNS -
  Andres Del Valle Junior Florida Christian DNS DNS DNS DNS DNS -
  Jabarie Craig   Elite Academy DNS DNS DNS DNS DNS -
  Bryan Hernandez Freshman iMater Prep Academy DNS DNS DNS DNS DNS -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Gianni Pestano Freshman Doctor's Charter 2:14.53 1:34.17 2:38.75 5
6 Cesar Molina Senior Divine Savior Academy 2:18.88 2:41.10 1:53.89 3
7 Mauricio Biaz Junior Divine Savior Academy 2:21.24 2:21.24 2:35.37 2
8 Looni Mejia   SLAM 2:23.68 2:35.18 2:33.74 1
13 Erold Francois   SLAM 2:33.83 2:36.91 2:29.22 -
16 Carmelo de Grazia Sophomore Divine Savior Academy 2:41.00 2:49.05 3:26.08 -
17 Trey Mitchell Sophomore Northwest Christian 2:41.04 2:23.33 3:00.37 -
18 Lenin Mejia   SLAM 2:43.00 2:07.14 2:10.40 -
19 Fabrizio Cassanova Sophomore Divine Savior Academy 2:44.27 2:54.13 2:31.13 -
21 KYLE ATKINSON Freshman Gulliver Prep 2:53.00 2:27.05 2:59.92 -
22 Bryan Momin Sophomore Florida Christian 2:54.36 2:26.47 3:22.26 -
23 Rayner Gonzalez 8 iMater Prep Academy 2:57.24 3:36.24 2:14.71 -
24 Fernando Notari Freshman Gulliver Prep 3:01.33 2:30.51 2:35.95 -
25 Josh Gonzalez Sophomore Florida Christian 3:09.62 2:52.56 2:58.25 -
  Raymond Lopez Junior Somerset Prep North Lauderdale DNS DNS DNS -
  Andres Del Valle Junior Florida Christian DNS DNS DNS -
  Terry Tarius Senior Northwest Christian DNS DNS DNS -
  Jabarie Craig   Elite Academy DNS DNS DNS -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Owen Allen Sophomore Key West 1:38.86 2:05.14 1:43.87 10
2 Peterley Louis Senior Key West 2:30.09 2:06.12 2:38.92 8
3 Nick Mourra Junior Dade Christian 2:41.21 2:14.34 2:13.00 6
5 Demir Sanal Sophomore Gulliver Prep 2:52.35 2:17.88 2:10.99 4
9 Caleb Jordan Junior Pompano Beach 1:47.27 2:24.95 2:59.74 -
10 Julian Rashid Sophomore Florida Christian 2:01.15 2:27.74 2:30.70 -
11 Sanni Gargallo Sophomore Pompano Beach 2:21.52 2:28.96 2:20.03 -
12 Joshua Wilson Junior Northwest Christian 2:05.44 2:31.13 3:02.87 -
14 Brian Pena 8 Doctor's Charter 2:55.38 2:33.84 2:53.84 -
15 Jorge Arturo Flores Junior Gulliver Prep 2:02.27 2:34.77 2:51.80 -
20 Daniel Pulido 6 iMater Prep Academy 3:15.37 2:51.37 2:29.10 -
  Cruse Sweeney Sophomore Key West DNS DNS DNS -
  Micklander Estime Senior Doctor's Charter DNS DNS DNS -
  Exdol Davy Sophomore Pompano Beach DNS DNS DNS -
  Nicholas Garcia Senior Archimedean DNS DNS DNS -
  Christopher Roldos Sophomore Dade Christian DNS DNS DNS -
  Michael Kemp Sophomore Dade Christian DNS DNS DNS -
  Bryan Hernandez Freshman iMater Prep Academy DNS DNS DNS -
  Maximo Machado Senior Dade Christian DNS DNS DNS -