December 2- 3, 2016
|
St. Scholastica-Burns Wellness Commons - Duluth, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erica Kesseh JR-3 Minnesota-Duluth 9.53 7.23 6.36 10.01 7.23 7.94 10.09
2 Jamie Dompier   Copper Country TC 9.58 8.86 9.58 7.27 6.07 7.98 8.38
3 Avadon James JR-3 Northern Michigan 8.88 8.96 7.20 6.16 8.32 8.00 8.00
4 Jenna Long SO-2 Northern Michigan 9.25 10.30 6.33 6.57 7.06 8.11 8.28
5 Sequoia Borner FR-1 Wis.-Superior 7.23 7.64 7.72 6.42 7.80 8.12 6.99
6 Abigail Christmas FR-1 Northern Michigan 8.14 10.36 6.74 7.32 6.74 8.22 10.44
7 Kendra Monpas SO-2 Minnesota-Duluth 7.16 9.06 5.85 9.55 7.33 8.23 5.93
8 Sydney McPeters FR-1 Northern Michigan 9.83 6.61 7.19 8.68 9.42 8.26 10.49

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Erica Kesseh JR-3 Minnesota-Duluth 7.95 7.95
2 Jamie Dompier   Copper Country TC 9.14 8.01
3 Jenna Long SO-2 Northern Michigan 10.40 8.12
4 Avadon James JR-3 Northern Michigan 6.83 8.13
5 Sequoia Borner FR-1 Wis.-Superior 9.02 8.20
6 Abigail Christmas FR-1 Northern Michigan 10.72 8.24
7 Sydney McPeters FR-1 Northern Michigan 7.53 8.27
8 Kendra Monpas SO-2 Minnesota-Duluth 7.22 8.29
9 Anika Kling FR-1 St. Scholastica 8.91 8.32
10 Kassity Swanson   Copper Country TC 6.37 8.37
10 Lauren Kotajarvi JR-3 Minnesota-Duluth 7.62 8.37
12 Sammi Argir JR-3 St. Scholastica 9.39 8.46
13 Alyssa Nebo FR-1 Minnesota-Duluth 9.71 8.51
14 Amanda Sonnenburg FR-1 Northwestern (Minn.) 9.72 8.60
15 Maria Mazo FR-1 Wis.-Superior 8.87 8.61
16 Ileana Howe FR-1 Minnesota-Duluth 8.90 8.72
16 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 10.56 8.72
18 Suntina Spehar FR-1 St. Scholastica 8.56 8.73
19 Kaitlyn Knutson JR-3 Wis.-Superior 7.45 8.76
20 Alyvia Dobs FR-1 St. Scholastica 8.55 8.81
21 Isabelle Handz-Fritz FR-1 Northern Michigan 6.80 8.82
22 Katelyn Leiden FR-1 St. Scholastica 10.42 8.83
23 Elle Cook   Copper Country TC 7.44 9.07
24 Emily Cox FR-1 Northwestern (Minn.) 8.49 9.12
25 Lydia DeBuhr FR-1 Northwestern (Minn.) 11.09 9.56
26 Danielle Jibben FR-1 Northwestern (Minn.) 12.78 10.56
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Avadon James JR-3 Northern Michigan 8.13 6.18
6 Abigail Christmas FR-1 Northern Michigan 8.24 8.66
8 Kendra Monpas SO-2 Minnesota-Duluth 8.29 7.46
14 Amanda Sonnenburg FR-1 Northwestern (Minn.) 8.60 8.35
15 Maria Mazo FR-1 Wis.-Superior 8.61 7.41
16 Ileana Howe FR-1 Minnesota-Duluth 8.72 10.73
16 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 8.72 7.07
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erica Kesseh JR-3 Minnesota-Duluth 7.95 8.91 8.11 5.73 6.13 6.44 6.84
5 Sequoia Borner FR-1 Wis.-Superior 8.20 5.91 7.06 8.29 6.65 7.47 6.15
10 Lauren Kotajarvi JR-3 Minnesota-Duluth 8.37 7.70 9.38 6.95 6.03 8.96 10.63
19 Kaitlyn Knutson JR-3 Wis.-Superior 8.76 9.46 9.82 10.69 8.59 10.08 9.03
20 Alyvia Dobs FR-1 St. Scholastica 8.81 7.67 8.99 7.93 7.05 7.58 8.29
21 Isabelle Handz-Fritz FR-1 Northern Michigan 8.82 10.68 11.12 8.38 10.15 9.53 8.91
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Jenna Long SO-2 Northern Michigan 7.88 8.12
7 Sydney McPeters FR-1 Northern Michigan 9.27 8.27
9 Anika Kling FR-1 St. Scholastica 9.16 8.32
10 Kassity Swanson   Copper Country TC 9.29 8.37
12 Sammi Argir JR-3 St. Scholastica 8.97 8.46
18 Suntina Spehar FR-1 St. Scholastica 6.46 8.73
24 Emily Cox FR-1 Northwestern (Minn.) 10.13 9.12
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Jamie Dompier   Copper Country TC 8.01 7.29 8.41 6.57 7.45 8.65 6.33
13 Alyssa Nebo FR-1 Minnesota-Duluth 8.51 6.30 7.24 7.75 8.77 10.47 5.96
22 Katelyn Leiden FR-1 St. Scholastica 8.83 6.63 6.98 7.86 9.10 6.80 11.39
23 Elle Cook   Copper Country TC 9.07 10.71 7.26 10.71 7.08 6.44 7.26
25 Lydia DeBuhr FR-1 Northwestern (Minn.) 9.56 10.90 8.89 8.51 8.13 7.17 8.70
26 Danielle Jibben FR-1 Northwestern (Minn.) 10.56 8.45 8.24 12.25 9.93 11.83 9.40