April 1, 2017
|
Linfield College - McMinnville, OR

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kristen Rohde Junior Skechers/High Performance 4:28.20 4:47.55 4:36.49 3:21.84 4:42.02
2 Kaelia Neal JR-3 Linfield 4:49.85 3:53.57 4:41.40 5:34.87 5:51.75
3 Courtney Beard SO-2 Linfield 4:33.33 3:26.45 4:50.77 6:12.19 6:09.28
4 Stephenie Spencer JR-3 Pacific (Ore.) 6:00.66 6:03.57 4:50.85 5:54.84 4:30.49
5 Emma Knudson JR-3 Linfield 4:28.80 3:27.44 4:52.17 3:39.13 5:18.47
6 Faith Homer JR-3 Eastern Oregon 5:29.44 4:54.14 4:54.14 5:02.97 4:24.73
7 Hazel Carr SO-2 Willamette 6:06.46 5:51.68 4:55.53 5:57.60 5:48.73
8 Molly Gwinn JR-3 Northwest Christian 5:49.94 6:04.77 4:56.56 3:39.46 5:38.08
9 Samantha Bowen FR-1 Lewis & Clark 6:09.09 6:06.09 5:00.07 5:09.08 5:03.07
10 Natalie Smith   Team Athena 4:04.39 6:31.02 5:05.48 4:07.44 6:21.85
11 Jaime Rodden JR-3 Linfield 5:58.91 6:01.98 5:06.76 5:00.63 3:56.21
12 Kate Mann   Unattached 3:36.68 4:29.30 5:09.54 4:07.64 4:04.54
13 Kyla Shade FR-1 Willamette 5:40.11 6:42.51 5:12.02 4:40.82 6:08.19
14 Jassmine Reill FR-1 Southern Oregon 4:16.17 5:37.40 5:12.40 4:31.79 6:46.12
15 Keira Crabtree FR-1 Lewis & Clark 5:22.61 6:44.84 5:16.28 6:03.73 4:16.19
16 Rebecca Anna SO-2 Warner Pacific 5:00.93 4:16.58 5:16.76 6:13.78 3:41.74
17 Naomi Gonzales Freshman Treasure Valley CC 4:48.10 5:46.36 5:23.70 6:57.58 5:43.13
18 Katie Higinbotham SR-4 Linfield 4:03.87 5:51.17 5:25.15 6:13.93 4:55.89
19 Elaina Gillespie SR-4 Pacific (Ore.) 5:42.81 6:21.99 5:26.48 6:44.84 5:55.87
20 Madison Sullivan SR-4 Lewis & Clark 5:45.64 6:22.55 5:35.57 6:09.13 5:59.06
21 Cece Hall FR-1 Pacific (Ore.) 4:38.12 5:29.00 5:39.17 5:56.13 7:14.14
22 Martina Avendano FR-1 Warner Pacific 3:59.32 4:47.18 5:41.88 6:02.40 6:40.00
23 Micaela Frick FR-1 Pacific (Ore.) 7:52.44 5:50.64 6:09.09 5:10.04 5:21.11
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kristen Rohde Junior Skechers/High Performance 5:04.14 4:36.49 4:30.96 3:27.37 5:48.38 3:52.26
2 Kaelia Neal JR-3 Linfield 3:50.75 4:41.40 5:17.99 5:06.73 4:16.08 3:56.38
3 Courtney Beard SO-2 Linfield 5:54.74 4:50.77 5:14.04 3:26.45 3:46.80 5:48.93
4 Stephenie Spencer JR-3 Pacific (Ore.) 4:36.31 4:50.85 4:10.14 3:58.50 4:21.77 5:43.21
5 Emma Knudson JR-3 Linfield 6:11.06 4:52.17 4:11.27 4:40.49 6:19.83 4:43.41
6 Faith Homer JR-3 Eastern Oregon 4:30.61 4:54.14 6:22.39 3:46.49 5:20.62 4:30.61
7 Hazel Carr SO-2 Willamette 4:17.12 4:55.53 6:12.37 3:32.79 3:44.61 4:17.12
8 Molly Gwinn JR-3 Northwest Christian 5:05.46 4:56.56 4:26.91 4:23.94 4:26.91 4:44.70
9 Samantha Bowen FR-1 Lewis & Clark 5:51.09 5:00.07 4:54.07 5:39.08 4:09.06 4:12.06
10 Natalie Smith   Team Athena 3:52.17 5:05.48 4:28.83 6:03.53 4:13.55 4:53.26
11 Jaime Rodden JR-3 Linfield 4:57.56 5:06.76 3:56.21 4:42.22 3:56.21 4:11.55
12 Kate Mann   Unattached 4:07.64 5:09.54 5:55.98 4:26.21 5:52.88 3:36.68
13 Kyla Shade FR-1 Willamette 5:55.71 5:12.02 4:31.46 4:06.50 6:01.95 4:03.38
18 Katie Higinbotham SR-4 Linfield 6:04.17 5:25.15 5:57.67 7:02.70 4:16.87 5:28.41
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Jassmine Reill FR-1 Southern Oregon 4:53.66 5:28.02 5:12.40
15 Keira Crabtree FR-1 Lewis & Clark 6:00.56 5:35.26 5:16.28
16 Rebecca Anna SO-2 Warner Pacific 5:26.27 5:35.77 5:16.76
17 Naomi Gonzales Freshman Treasure Valley CC 4:41.62 6:31.68 5:23.70
19 Elaina Gillespie SR-4 Pacific (Ore.) 4:27.72 3:51.80 5:26.48
20 Madison Sullivan SR-4 Lewis & Clark 6:29.27 5:38.93 5:35.57
21 Cece Hall FR-1 Pacific (Ore.) 5:45.96 4:07.60 5:39.17
22 Martina Avendano FR-1 Warner Pacific 5:00.86 4:09.58 5:41.88
23 Micaela Frick FR-1 Pacific (Ore.) 7:37.68 5:02.66 6:09.09