March 25, 2017
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jesse Saxton FR-1 Indiana Wesleyan 11:26.29 16:32.33 11:54.11 15:27.41
2 Dan Garza SR-4 Spring Arbor 11:46.34 16:19.46 10:59.25 15:41.78
3 Max Runningen Senior Unattached 14:31.40 11:59.85 11:21.97 15:47.17
4 Steven Cranston FR-1 Goshen 15:38.87 11:41.78 16:54.74 15:48.35
5 Jordan Zamarron SO-2 Trine 15:02.91 19:29.03 13:56.38 15:50.43
6 Matthew Sraders Sophomore Unattached 19:33.46 19:23.92 16:32.20 15:54.03
7 Jonathan Phillips SO-2 Trine 20:42.74 19:54.57 20:33.10 16:03.36
8 Robert Duke JR-3 Trine 17:24.13 15:47.45 16:45.46 16:06.78
9 John Wilson   IWU Alumni 15:09.67 18:35.08 11:24.70 16:18.14
10 Michael Howell Sophomore Unattached 15:26.42 14:37.14 16:55.12 16:25.55
11 Isaiah Friesen JR-3 Goshen 18:51.64 19:11.49 18:21.86 16:32.66
12 Jarrett Walbott JR-3 Bethel (Ind.) 19:08.51 21:38.31 16:08.74 16:38.70
13 Jose Ortiz SO-2 Goshen 14:59.64 16:59.60 11:39.72 16:39.60
14 Luke Graber SR-4 Goshen 21:38.81 19:38.00 14:15.81 16:46.83
15 Codi Wiersema SO-2 Huntington 17:32.35 16:11.40 15:20.81 16:51.87
16 Austin Willey SO-2 Huntington 21:22.09 17:17.88 18:08.76 16:57.53
17 Corey Stewart   Unattached 14:15.52 12:54.04 14:56.26 16:58.47
18 Ben Porter Sophomore Unattached 13:25.60 19:12.31 20:23.69 16:59.74
19 Juan Perez FR-1 Goshen 13:58.15 15:30.14 16:00.81 17:02.13
20 Riley Turk Freshman Unattached 15:55.15 21:03.26 21:54.62 17:07.04
21 Ian Fulton SO-2 Spring Arbor 15:08.55 20:18.28 12:23.36 17:12.44
22 Jacob Hoppe JR-3 Spring Arbor 16:36.37 15:13.34 16:36.37 17:17.88
23 Adam Fields FR-1 Indiana Wesleyan 20:57.34 21:59.69 19:03.04 17:19.12
24 Josiah Friedersdorf FR-1 Indiana Wesleyan 17:07.03 18:51.83 19:33.75 17:27.99
25 Joshua Norton JR-3 Spring Arbor 16:15.36 22:32.92 18:52.68 17:28.77
26 Sam Comden SR-4 Spring Arbor 13:09.08 20:09.92 21:23.57 17:32.10
27 Casey Hardin FR-1 Trine 22:28.67 16:38.23 22:18.05 17:41.94
28 Scott Beckmann FR-1 Trine 23:01.22 14:59.40 17:18.59 17:50.71
29 Ryan Haggerty FR-1 Goshen 20:22.75 18:24.76 19:50.57 17:52.58
30 Alex Harrell FR-1 Albion 19:10.15 15:56.67 17:11.91 17:54.90
31 Ben Willey FR-1 Indiana East 14:51.55 15:45.91 15:35.04 18:07.25
32 Micah Maness JR-3 Indiana Wesleyan 17:24.36 22:07.21 18:51.39 18:07.87
33 Daniel Gustas SO-2 Olivet Nazarene 21:57.17 20:29.36 23:46.94 18:17.64
34 Corben Havener JR-3 Trine 17:02.77 19:58.73 17:24.77 18:19.75
35 Zach McIntyre JR-3 Huntington 13:57.28 17:04.57 19:16.77 18:21.68
36 Drayson Beyer FR-1 Indiana Wesleyan 15:36.76 17:17.12 23:25.13 18:35.18
37 Rafael Zuniga FR-1 Goshen 14:42.09 20:17.05 17:29.57 18:36.56
38 Arron Patrick   Unattached 16:34.68 19:05.04 22:56.36 19:16.60
39 Jonathon Lade FR-1 Bethel (Ind.) 20:33.69 24:05.18 14:17.71 19:34.94
  Jack Adair Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS
  Stephen Kays SR-4 Huntington DNS DNS DNS DNS
  David Evans Senior Unattached DNS DNS DNS DNS
  Darius Rawlins SO-2 Goshen DNS DNS DNS DNS
  Tyler Azbell Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS
  Ryan Uppal   Unattached DNS DNS DNS DNS
  Zane Brooks SO-2 Albion DNS DNS DNS DNS
  Jonathan Cramer JR-3 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS
  Alex Steiner SO-2 Goshen DNS DNS DNS DNS
  Stone Miguel SO-2 Trine DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Steven Cranston FR-1 Goshen 15:48.35
11 Isaiah Friesen JR-3 Goshen 16:32.66
13 Jose Ortiz SO-2 Goshen 16:39.60
14 Luke Graber SR-4 Goshen 16:46.83
15 Codi Wiersema SO-2 Huntington 16:51.87
16 Austin Willey SO-2 Huntington 16:57.53
19 Juan Perez FR-1 Goshen 17:02.13
24 Josiah Friedersdorf FR-1 Indiana Wesleyan 17:27.99
25 Joshua Norton JR-3 Spring Arbor 17:28.77
27 Casey Hardin FR-1 Trine 17:41.94
29 Ryan Haggerty FR-1 Goshen 17:52.58
32 Micah Maness JR-3 Indiana Wesleyan 18:07.87
33 Daniel Gustas SO-2 Olivet Nazarene 18:17.64
35 Zach McIntyre JR-3 Huntington 18:21.68
36 Drayson Beyer FR-1 Indiana Wesleyan 18:35.18
37 Rafael Zuniga FR-1 Goshen 18:36.56
38 Arron Patrick   Unattached 19:16.60
39 Jonathon Lade FR-1 Bethel (Ind.) 19:34.94
  Stone Miguel SO-2 Trine DNS
  Alex Steiner SO-2 Goshen DNS
  Jonathan Cramer JR-3 Olivet Nazarene DNS
  Darius Rawlins SO-2 Goshen DNS
  Stephen Kays SR-4 Huntington DNS
  Jack Adair Freshman Unattached DNS
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jesse Saxton FR-1 Indiana Wesleyan 15:27.41
2 Dan Garza SR-4 Spring Arbor 15:41.78
3 Max Runningen Senior Unattached 15:47.17
5 Jordan Zamarron SO-2 Trine 15:50.43
6 Matthew Sraders Sophomore Unattached 15:54.03
7 Jonathan Phillips SO-2 Trine 16:03.36
8 Robert Duke JR-3 Trine 16:06.78
9 John Wilson   IWU Alumni 16:18.14
10 Michael Howell Sophomore Unattached 16:25.55
12 Jarrett Walbott JR-3 Bethel (Ind.) 16:38.70
17 Corey Stewart   Unattached 16:58.47
18 Ben Porter Sophomore Unattached 16:59.74
20 Riley Turk Freshman Unattached 17:07.04
21 Ian Fulton SO-2 Spring Arbor 17:12.44
22 Jacob Hoppe JR-3 Spring Arbor 17:17.88
23 Adam Fields FR-1 Indiana Wesleyan 17:19.12
26 Sam Comden SR-4 Spring Arbor 17:32.10
28 Scott Beckmann FR-1 Trine 17:50.71
30 Alex Harrell FR-1 Albion 17:54.90
31 Ben Willey FR-1 Indiana East 18:07.25
34 Corben Havener JR-3 Trine 18:19.75
  Ryan Uppal   Unattached DNS
  Tyler Azbell Sophomore Unattached DNS
  David Evans Senior Unattached DNS
  Zane Brooks SO-2 Albion DNS