February 4, 2017
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Isaak Haas SR-4 Marian (Ind.) 5:14.85 5:09.60 4:43.36 4:22.37 3:22.03 4:45.99
2 Jordan Annis SR-4 Bethel (Ind.) 5:39.40 5:47.42 3:39.14 4:27.24 4:51.30 4:05.86
3 Ryan Smith SR-4 Goshen 4:47.59 5:14.46 3:10.83 4:28.77 4:04.58 5:41.34
4 Nathan Lane JR-3 Grace 5:28.43 5:12.28 5:39.20 4:29.20 5:09.58 4:50.74
5 Conor Smith SO-2 Marian (Ind.) 5:40.92 4:57.63 4:14.34 4:30.57 5:40.92 4:19.75
6 Valentin Emmanuel   Indiana University Run Club 3:12.30 5:11.47 4:14.59 4:30.84 5:25.01 4:47.09
7 Chandler Ball JR-3 Marian (Ind.) 3:27.14 3:16.24 5:02.53 4:32.55 4:29.83 3:18.97
8 Jesse Saxton FR-1 Indiana Wesleyan 5:19.57 3:54.90 3:38.51 4:33.13 3:46.70 4:52.25
9 Ethan Worthington   Indiana University Run Club 5:34.80 4:53.30 5:56.93 4:36.69 5:54.17 4:17.33
10 Andrew Polanco JR-3 Shawnee State 5:04.89 5:54.78 4:03.91 4:37.17 3:55.60 5:32.61
11 Daniel Klink Junior Unattached 3:50.31 4:43.03 4:48.58 4:37.48 3:22.56 4:06.96
12 Matthew Cheeseman JR-3 Shawnee State 3:48.31 5:25.76 4:32.86 4:38.42 4:18.93 5:39.68
13 Owen Reeher FR-1 Shawnee State 3:40.48 4:50.25 3:54.43 4:39.08 5:43.27 4:00.01
14 Cody Redman JR-3 Shawnee State 5:57.30 5:21.01 5:01.48 4:39.14 3:57.27 4:39.14
15 Ben Rankin FR-1 Grace 4:37.30 5:05.31 4:20.50 4:40.10 5:05.31 3:55.29
16 Dominic Basciano   Indiana University Run Club 5:16.63 4:23.39 4:23.39 4:40.20 4:43.01 5:22.23
17 Nick Bergen   Indiana University Run Club 3:45.00 5:26.25 3:45.00 4:41.25 3:30.94 5:09.38
18 Ryan Haggerty FR-1 Goshen 4:04.80 3:19.78 3:33.85 4:41.38 5:51.73 3:25.41
19 Nick Zak SO-2 Trine 3:37.52 4:36.84 5:24.87 4:42.49 5:07.92 4:11.42
20 Luke Graber SR-4 Goshen 5:51.85 4:32.40 5:14.97 4:43.75 4:49.43 4:38.08
21 Landry Long FR-1 Taylor 4:30.24 5:12.91 3:44.73 4:44.46 3:36.19 5:15.75
22 Seth Miller FR-1 Shawnee State 5:58.68 4:41.82 4:50.36 4:44.66 5:15.98 3:53.43
23 Aaron Scott SR-4 Taylor 4:24.94 3:30.82 4:13.55 4:44.88 3:50.76 4:33.49
24 Steven Adams FR-1 Shawnee State 5:34.34 6:11.81 5:19.93 4:48.22 4:10.76 4:42.46
25 Nate Miller JR-3 Bethel (Ind.) 5:56.74 4:41.33 4:32.63 4:50.03 3:49.13 5:21.94
26 Tyler Anderson SO-2 Indiana Wesleyan 5:12.68 4:52.22 5:27.29 4:52.22 3:56.70 5:41.90
27 Alexander Deluna FR-1 Bethel (Ind.) 3:27.64 5:04.14 6:08.48 4:52.44 5:48.01 4:08.58
28 Jeremy Ambrosio   Indiana University Run Club 5:36.57 6:17.55 5:13.16 4:52.67 3:42.43 4:02.92
29 Breyden Wicker FR-1 Indiana East 5:22.06 4:32.29 5:13.28 4:52.78 4:05.94 3:45.44
30 Timothy Drew JR-3 Grace 4:32.38 5:39.74 4:23.60 4:52.88 5:13.39 4:08.95
31 Kyle Robinson SO-2 Brescia 5:37.31 6:21.69 6:09.85 4:55.88 3:44.87 5:04.76
32 Blake Brooks SO-2 Indiana East 6:12.65 4:55.14 6:12.65 4:58.12 5:45.82 4:55.14
33 Arron Patrick   Unattached 4:07.71 4:07.71 4:49.49 4:58.44 5:01.43 6:27.98
34 Daniel Santos JR-3 Marian (Ind.) 5:19.55 5:10.59 5:34.48 4:58.64 4:58.64 4:58.64
35 Michael Conte FR-1 Marian (Ind.) 6:22.34 4:31.82 5:58.44 4:58.70 4:55.72 5:16.63
36 Aaron Finley   Indiana University Run Club 4:32.20 3:58.93 6:33.18 5:02.44 5:32.69 4:11.03
37 Drayson Beyer FR-1 Indiana Wesleyan 6:12.32 5:16.94 4:30.78 5:07.70 6:21.55 5:10.78
38 Max Burkholder FR-1 Goshen 5:31.36 4:31.97 5:50.12 5:12.60 4:19.46 6:05.75
39 Jonathon Lade SO-2 Bethel (Ind.) 5:02.39 5:05.54 4:18.30 5:14.99 5:08.69 5:02.39
  Brandon Smith SR-4 Grace DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Zawlocki SO-2 Grace DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Taylor Neff JR-3 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jose Ortiz SO-2 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joshua Neideck JR-3 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jacob Leopold SR-4 Trine DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Owen Reeher FR-1 Shawnee State 4:39.08 4:36.29
17 Nick Bergen   Indiana University Run Club 4:41.25 3:28.13
22 Seth Miller FR-1 Shawnee State 4:44.66 5:38.75
24 Steven Adams FR-1 Shawnee State 4:48.22 3:56.34
25 Nate Miller JR-3 Bethel (Ind.) 4:50.03 4:38.43
27 Alexander Deluna FR-1 Bethel (Ind.) 4:52.44 3:39.33
30 Timothy Drew JR-3 Grace 4:52.88 3:54.31
31 Kyle Robinson SO-2 Brescia 4:55.88 4:14.46
33 Arron Patrick   Unattached 4:58.44 6:16.04
36 Aaron Finley   Indiana University Run Club 5:02.44 5:14.54
37 Drayson Beyer FR-1 Indiana Wesleyan 5:07.70 5:35.40
38 Max Burkholder FR-1 Goshen 5:12.60 4:44.47
39 Jonathon Lade SO-2 Bethel (Ind.) 5:14.99 5:40.19
  Daniel Zawlocki SO-2 Grace DNS DNS
  Jose Ortiz SO-2 Goshen DNS DNS
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Conor Smith SO-2 Marian (Ind.) 4:49.51 4:30.57 4:46.81 4:22.46
10 Andrew Polanco JR-3 Shawnee State 4:28.86 4:37.17 5:32.61 5:54.78
11 Daniel Klink Junior Unattached 5:35.75 4:37.48 4:23.61 4:51.36
14 Cody Redman JR-3 Shawnee State 4:58.68 4:39.14 5:43.35 3:32.15
15 Ben Rankin FR-1 Grace 5:58.53 4:40.10 3:41.28 4:26.10
16 Dominic Basciano   Indiana University Run Club 5:50.25 4:40.20 5:25.04 4:23.39
18 Ryan Haggerty FR-1 Goshen 6:02.98 4:41.38 5:01.08 4:49.83
19 Nick Zak SO-2 Trine 4:08.60 4:42.49 5:47.47 3:37.52
28 Jeremy Ambrosio   Indiana University Run Club 5:21.94 4:52.67 3:24.87 4:05.85
29 Breyden Wicker FR-1 Indiana East 5:54.27 4:52.78 4:46.93 4:29.36
32 Blake Brooks SO-2 Indiana East 4:46.20 4:58.12 5:04.09 5:45.82
34 Daniel Santos JR-3 Marian (Ind.) 3:55.93 4:58.64 5:49.41 3:49.96
35 Michael Conte FR-1 Marian (Ind.) 4:19.87 4:58.70 5:10.65 3:50.00
  Taylor Neff JR-3 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS
  Brandon Smith SR-4 Grace DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Isaak Haas SR-4 Marian (Ind.) 3:29.90 4:22.37
2 Jordan Annis SR-4 Bethel (Ind.) 5:26.04 4:27.24
3 Ryan Smith SR-4 Goshen 5:25.22 4:28.77
4 Nathan Lane JR-3 Grace 4:48.05 4:29.20
6 Valentin Emmanuel   Indiana University Run Club 3:58.34 4:30.84
7 Chandler Ball JR-3 Marian (Ind.) 3:29.87 4:32.55
8 Jesse Saxton FR-1 Indiana Wesleyan 3:38.51 4:33.13
9 Ethan Worthington   Indiana University Run Club 5:43.10 4:36.69
12 Matthew Cheeseman JR-3 Shawnee State 5:00.70 4:38.42
20 Luke Graber SR-4 Goshen 4:26.73 4:43.75
21 Landry Long FR-1 Taylor 4:50.15 4:44.46
23 Aaron Scott SR-4 Taylor 4:36.34 4:44.88
26 Tyler Anderson SO-2 Indiana Wesleyan 3:59.62 4:52.22
  Jacob Leopold SR-4 Trine DNS DNS
  Joshua Neideck JR-3 Indiana Wesleyan DNS DNS