February 4, 2017
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Matt Lang   Indiana University Run Club 1:33.11 1:57.86 1:55.51
2 Isaac Bentz FR-1 Indiana State 1:52.00 1:57.89 1:31.96
3 John Darmody Senior Indiana University Run Club 1:39.45 1:58.39 2:00.76
4 Ben Byrd SO-2 Taylor 2:00.97 1:58.59 1:43.18
5 Jacob Leopold SR-4 Trine 1:28.96 1:58.61 1:24.22
6 Jared Reckard   Indiana University Run Club 2:21.53 1:59.94 1:26.36
7 Seth Harden SO-2 Taylor 1:50.62 2:00.24 1:39.80
8 Grant Keaffaber   UNAT-Indiana Wesleyan 2:25.71 2:00.42 2:14.87
9 Valentin Emmanuel   Indiana University Run Club 1:30.34 2:00.45 2:32.98
10 Adrien Howard FR-1 Trine 2:17.89 2:00.95 2:36.03
11 Collin Wiersema JR-3 Bethel (Ind.) 1:33.41 2:01.30 1:50.39
12 Paul Baker JR-3 Trine 2:23.00 2:02.22 1:54.89
13 Tanner Dye SR-4 Taylor 1:58.77 2:02.44 1:45.30
14 Emilio Giler JR-3 Warner 1:39.38 2:02.69 2:39.50
15 Joel Bertelsen SO-2 Grace 1:40.81 2:02.94 1:35.90
16 Sadrick Severe SO-2 Warner 2:21.82 2:03.32 1:42.36
17 Dylan Cope SR-4 Indiana East 1:55.76 2:04.47 2:19.41
18 Ethan Worthington   Indiana University Run Club 1:38.50 2:06.28 2:08.81
19 Cody Redman JR-3 Shawnee State 1:34.77 2:06.35 1:30.98
20 Dominic Basciano   Indiana University Run Club 2:07.79 2:06.52 2:43.21
21 Owen Reeher FR-1 Shawnee State 2:04.04 2:06.57 1:53.92
22 Derek Gibson SR-4 Indiana Wesleyan 1:52.90 2:06.85 2:11.93
23 Nick Bergen   Indiana University Run Club 2:39.28 2:07.42 1:31.75
24 Caleb Joy FR-1 Indiana Wesleyan 2:09.27 2:07.99 1:42.40
25 Michael Neideck FR-1 Indiana Wesleyan 2:01.71 2:08.11 2:35.02
26 Sage Henderson SR-4 Indiana East 2:37.37 2:08.99 2:30.92
27 Ryan Olson JR-3 Indiana Wesleyan 2:38.99 2:11.39 2:21.91
28 Seth Miller FR-1 Shawnee State 1:36.89 2:12.72 2:39.27
29 Nate Miller JR-3 Bethel (Ind.) 2:43.59 2:13.00 2:52.90
30 Matthew Cheeseman JR-3 Shawnee State 1:45.90 2:14.05 2:35.50
31 Aaron Cawthorn SR-4 Indiana Wesleyan 2:15.78 2:14.43 1:59.65
32 Austin Ridenour FR-1 Shawnee State 2:41.51 2:14.59 2:17.29
33 Steven Adams FR-1 Shawnee State 2:56.92 2:16.09 2:36.51
34 Ahaan Singhal   Indiana University Run Club 2:45.50 2:19.07 2:37.15
35 Alejandro Diaz Junior Unattached 2:09.45 2:22.25 2:05.18
36 Akeem Green SO-2 Indiana Wesleyan 2:04.94 2:25.28 2:57.25
  Angel Soto-Lozada SO-2 Marian (Ind.) DNS DNS DNS
  Cameron Chappell FR-1 Brescia DNS DNS DNS
  Daniel Klink Junior Unattached DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
20 Dominic Basciano   Indiana University Run Club 1:56.40 1:38.69 2:06.52 1:31.10
21 Owen Reeher FR-1 Shawnee State 2:25.56 2:26.83 2:06.57 1:47.59
24 Caleb Joy FR-1 Indiana Wesleyan 1:42.40 1:55.20 2:07.99 1:51.36
25 Michael Neideck FR-1 Indiana Wesleyan 2:08.11 2:06.83 2:08.11 1:56.58
28 Seth Miller FR-1 Shawnee State 2:44.58 2:41.92 2:12.72 2:07.42
30 Matthew Cheeseman JR-3 Shawnee State 1:51.27 2:32.82 2:14.05 2:32.82
31 Aaron Cawthorn SR-4 Indiana Wesleyan 2:30.57 2:52.07 2:14.43 1:39.48
32 Austin Ridenour FR-1 Shawnee State 2:18.63 2:54.97 2:14.59 2:13.25
33 Steven Adams FR-1 Shawnee State 1:48.88 1:42.07 2:16.09 2:56.92
35 Alejandro Diaz Junior Unattached 1:49.54 2:59.24 2:22.25 2:00.92
36 Akeem Green SO-2 Indiana Wesleyan 2:52.89 2:22.38 2:25.28 1:43.15
  Cameron Chappell FR-1 Brescia DNS DNS DNS DNS
  Daniel Klink Junior Unattached DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Adrien Howard FR-1 Trine 2:00.95 2:27.56 2:22.73 1:53.70 2:13.05
12 Paul Baker JR-3 Trine 2:02.22 1:46.34 1:41.45 2:27.89 2:37.67
15 Joel Bertelsen SO-2 Grace 2:02.94 1:50.65 2:12.78 1:27.29 2:17.70
17 Dylan Cope SR-4 Indiana East 2:04.47 2:06.96 1:40.82 2:04.47 1:50.78
18 Ethan Worthington   Indiana University Run Club 2:06.28 2:20.17 2:16.39 2:35.33 2:42.91
19 Cody Redman JR-3 Shawnee State 2:06.35 2:40.47 2:44.26 2:35.41 2:16.46
22 Derek Gibson SR-4 Indiana Wesleyan 2:06.85 1:38.95 1:56.71 2:38.57 1:55.44
23 Nick Bergen   Indiana University Run Club 2:07.42 2:35.46 2:41.83 1:59.78 1:58.50
26 Sage Henderson SR-4 Indiana East 2:08.99 1:32.88 2:38.66 2:08.99 2:34.79
27 Ryan Olson JR-3 Indiana Wesleyan 2:11.39 1:49.06 2:40.30 2:14.02 2:17.96
29 Nate Miller JR-3 Bethel (Ind.) 2:13.00 1:39.75 1:57.04 1:54.38 2:11.67
34 Ahaan Singhal   Indiana University Run Club 2:19.07 1:44.31 1:49.87 1:58.21 1:41.53
  Angel Soto-Lozada SO-2 Marian (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Matt Lang   Indiana University Run Club 1:54.33 1:57.86
2 Isaac Bentz FR-1 Indiana State 2:01.43 1:57.89
3 John Darmody Senior Indiana University Run Club 2:09.05 1:58.39
4 Ben Byrd SO-2 Taylor 1:40.81 1:58.59
5 Jacob Leopold SR-4 Trine 1:57.43 1:58.61
6 Jared Reckard   Indiana University Run Club 2:14.34 1:59.94
7 Seth Harden SO-2 Taylor 2:30.30 2:00.24
8 Grant Keaffaber   UNAT-Indiana Wesleyan 2:07.65 2:00.42
9 Valentin Emmanuel   Indiana University Run Club 1:54.43 2:00.45
11 Collin Wiersema JR-3 Bethel (Ind.) 2:35.27 2:01.30
13 Tanner Dye SR-4 Taylor 1:46.53 2:02.44
14 Emilio Giler JR-3 Warner 2:03.92 2:02.69
16 Sadrick Severe SO-2 Warner 1:41.13 2:03.32