April 9, 2017
|
Nazareth - Rochester, NY

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jackson Tate FR-1 SUNY Geneseo 17:49.67 15:38.30 13:36.32
2 Anthony Belfatto FR-1 Canisius 15:18.47 15:46.87 14:02.72
3 Andrew Jarombek SR-4 St. Lawrence 15:57.74 15:48.25 17:51.53
4 Christopher Schwab SR-4 RIT 18:16.18 15:53.20 19:51.50
5 Dylan Brickner SO-2 Brockport St. 13:41.88 15:55.67 15:36.56
6 Andrew Boyce FR-1 Cortland St. 19:46.82 15:57.11 18:39.82
7 Austin Oetinger SO-2 Canisius 17:52.84 15:57.89 16:45.79
8 Dan Serianni 5 L'equipe D'ace 11:49.60 15:58.92 15:39.75
9 Ryley Robinson FR-1 Rochester 19:33.24 16:01.67 16:20.91
10 Patrick Crowley SO-2 Canisius 17:48.18 16:11.07 18:27.02
11 Alphonse Mugisha SR-4 Rochester 11:31.47 16:13.90 20:46.60
12 Grant Boyd SO-2 Cortland St. 18:31.29 16:14.81 11:22.37
13 Michael Larkin SO-2 Brockport St. 13:04.30 16:20.37 19:36.45
14 Joe Northup FR-1 Brockport St. 15:44.19 16:23.53 19:00.90
15 Kevin Seitz FR-1 SUNY Geneseo 20:02.34 16:25.52 19:22.92
16 Arrane Paige-Rispoli SR-4 Canisius 18:56.38 16:28.15 11:51.47
17 Andrew Chabot FR-1 RIT 15:22.33 16:31.75 15:12.41
18 Christopher Thorpe SO-2 Cortland St. 19:11.00 16:32.24 16:42.17
19 Zak Kellerman FR-1 Fredonia 18:12.03 16:32.75 18:51.74
20 Christopher Kjellqvist FR-1 Rochester 19:37.56 16:37.93 13:58.27
21 Aidan Pollard FR-1 Fredonia 17:00.24 16:40.23 14:00.20
22 Alex Burg FR-1 Brockport St. 12:00.61 16:40.84 18:30.94
23 David Carey SR-4 Canisius 16:57.73 16:47.65 17:17.88
24 Bernard Daoust FR-1 St. John Fisher 17:19.24 16:48.97 12:36.73
25 Michael Lee JR-3 St. John Fisher 16:15.29 16:55.92 15:14.33
26 Abshir Yerow FR-1 Onondaga CC 14:36.39 16:59.05 17:09.24
27 Stephen Loce FR-1 SUNY Geneseo 20:45.42 17:00.83 12:55.83
28 John Pinto FR-1 Rochester 20:38.18 17:11.81 14:37.04
29 Carl Daigler JR-3 Roberts Wesleyan 21:09.46 17:12.08 19:46.90
30 Alec Ambruso FR-1 Mohawk Valley CC 15:09.33 17:13.33 15:19.67
31 Mohamed Mohamed FR-1 Onondaga CC 17:58.09 17:16.62 12:36.74
32 Kevin Murnock FR-1 Buffalo State 14:39.86 17:27.45 12:55.12
33 Tommy Lannon SR-4 Nazareth 12:47.22 17:30.98 22:46.28
34 Liam Rodgers SO-2 Utica 14:03.92 17:34.89 20:44.77
35 Caleb Johnson SO-2 St. Bonaventure 22:31.26 17:35.67 22:52.38
36 Derek Smith SO-2 SUNY Poly 13:48.79 17:42.54 17:31.92
37 Zachary Lang SO-2 St. Lawrence 15:36.05 17:43.69 22:20.25
38 Cormac Seyfried FR-1 Union (N.Y.) 20:27.78 17:47.63 22:46.57
39 Brandon Rawson FR-1 Herkimer County CC 22:44.01 17:54.02 18:26.24
40 Greg Avila-Shah SO-2 Buffalo State 14:53.87 17:56.95 17:24.65
41 Karan Patel FR-1 St. Bonaventure 13:17.44 17:57.61 14:43.64
42 Devin Murphy Sophomore SUNY-ESF 21:17.48 18:02.61 15:20.22
43 Ethan Appelgren Sophomore SUNY-ESF 19:54.34 18:25.87 21:44.93
44 Dustin Moore SR-4 Brockport St. 15:09.56 18:29.22 17:55.95
45 Dakota Corney SO-2 Mohawk Valley CC 21:50.83 18:30.87 13:42.05
46 Ryan Signorino SO-2 St. Bonaventure 22:22.54 19:17.36 20:26.81
47 Ben Wasserman Sophomore SUNY-ESF 21:19.52 19:44.74 25:04.62
48 Yussuf Sirat FR-1 Onondaga CC 22:27.56 19:52.53 14:30.55
49 Dahron Wells SO-2 St. Bonaventure 24:03.83 20:13.30 15:46.38
50 Joseph Bass SO-2 Mohawk Valley CC 17:54.35 20:49.24 20:36.75
51 Mark Ptasznik FR-1 Herkimer County CC 27:01.73 21:47.84 18:44.75
52 Alex Buck FR-1 Mohawk Valley CC 17:58.69 23:02.93 23:44.42
  John Panus JR-3 SUNY Geneseo DNF DNF DNF
  Christopher Skeldon FR-1 Hamilton DNF DNF DNF
  Peter Rawinski Sophomore SUNY-ESF DNF DNF DNF
  Ryan Konotopskyj FR-1 Cortland St. DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jackson Tate FR-1 SUNY Geneseo 13:08.18 16:53.37 18:27.20 15:38.30 11:43.73
2 Anthony Belfatto FR-1 Canisius 15:27.94 16:34.22 12:09.09 15:46.87 12:28.03
3 Andrew Jarombek SR-4 St. Lawrence 19:07.39 20:13.76 12:57.57 15:48.25 15:19.81
4 Christopher Schwab SR-4 RIT 20:01.04 12:04.44 20:39.16 15:53.20 13:01.63
5 Dylan Brickner SO-2 Brockport St. 20:13.70 19:54.59 12:06.31 15:55.67 13:03.65
6 Andrew Boyce FR-1 Cortland St. 13:33.55 18:58.96 15:18.83 15:57.11 17:42.40
7 Austin Oetinger SO-2 Canisius 13:24.63 16:45.79 17:43.26 15:57.89 17:52.84
8 Dan Serianni 5 L'equipe D'ace 19:29.89 17:44.41 16:18.10 15:58.92 17:15.64
9 Ryley Robinson FR-1 Rochester 15:42.44 20:50.18 20:50.18 16:01.67 15:42.44
10 Patrick Crowley SO-2 Canisius 18:46.45 16:11.07 13:55.12 16:11.07 18:27.02
11 Alphonse Mugisha SR-4 Rochester 18:20.51 18:59.47 18:30.25 16:13.90 18:01.03
12 Grant Boyd SO-2 Cortland St. 17:42.55 12:20.86 15:45.57 16:14.81 16:14.81
13 Michael Larkin SO-2 Brockport St. 13:04.30 15:01.94 12:44.69 16:20.37 16:00.77
14 Joe Northup FR-1 Brockport St. 17:52.05 12:47.16 17:22.55 16:23.53 11:38.31
15 Kevin Seitz FR-1 SUNY Geneseo 13:28.13 12:29.00 16:55.09 16:25.52 16:55.09
16 Arrane Paige-Rispoli SR-4 Canisius 16:28.15 18:26.73 17:57.09 16:28.15 16:57.80
18 Christopher Thorpe SO-2 Cortland St. 20:00.61 15:02.94 14:53.02 16:32.24 13:33.64
19 Zak Kellerman FR-1 Fredonia 20:31.01 14:33.62 14:33.62 16:32.75 15:03.41
20 Christopher Kjellqvist FR-1 Rochester 14:28.20 20:37.44 17:17.85 16:37.93 20:57.40
21 Aidan Pollard FR-1 Fredonia 14:00.20 21:30.30 14:10.20 16:40.23 16:10.23
22 Alex Burg FR-1 Brockport St. 13:00.66 21:31.09 17:20.88 16:40.84 13:50.70
23 David Carey SR-4 Canisius 18:48.57 18:58.65 18:38.50 16:47.65 17:48.11
24 Bernard Daoust FR-1 St. John Fisher 18:50.05 20:51.13 14:27.72 16:48.97 21:41.58
25 Michael Lee JR-3 St. John Fisher 15:34.65 17:26.40 19:28.31 16:55.92 18:57.83
28 John Pinto FR-1 Rochester 17:22.13 20:48.49 20:07.22 17:11.81 12:12.59
30 Alec Ambruso FR-1 Mohawk Valley CC 13:15.67 12:13.67 21:52.33 17:13.33 12:13.67
37 Zachary Lang SO-2 St. Lawrence 18:04.97 20:23.25 13:49.68 17:43.69 15:25.41
  Ryan Konotopskyj FR-1 Cortland St. DNF DNF DNF DNF DNF
  John Panus JR-3 SUNY Geneseo DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Andrew Chabot FR-1 RIT 16:31.75
26 Abshir Yerow FR-1 Onondaga CC 16:59.05
27 Stephen Loce FR-1 SUNY Geneseo 17:00.83
29 Carl Daigler JR-3 Roberts Wesleyan 17:12.08
31 Mohamed Mohamed FR-1 Onondaga CC 17:16.62
32 Kevin Murnock FR-1 Buffalo State 17:27.45
33 Tommy Lannon SR-4 Nazareth 17:30.98
34 Liam Rodgers SO-2 Utica 17:34.89
35 Caleb Johnson SO-2 St. Bonaventure 17:35.67
36 Derek Smith SO-2 SUNY Poly 17:42.54
38 Cormac Seyfried FR-1 Union (N.Y.) 17:47.63
39 Brandon Rawson FR-1 Herkimer County CC 17:54.02
40 Greg Avila-Shah SO-2 Buffalo State 17:56.95
41 Karan Patel FR-1 St. Bonaventure 17:57.61
42 Devin Murphy Sophomore SUNY-ESF 18:02.61
43 Ethan Appelgren Sophomore SUNY-ESF 18:25.87
44 Dustin Moore SR-4 Brockport St. 18:29.22
45 Dakota Corney SO-2 Mohawk Valley CC 18:30.87
46 Ryan Signorino SO-2 St. Bonaventure 19:17.36
47 Ben Wasserman Sophomore SUNY-ESF 19:44.74
48 Yussuf Sirat FR-1 Onondaga CC 19:52.53
49 Dahron Wells SO-2 St. Bonaventure 20:13.30
50 Joseph Bass SO-2 Mohawk Valley CC 20:49.24
51 Mark Ptasznik FR-1 Herkimer County CC 21:47.84
52 Alex Buck FR-1 Mohawk Valley CC 23:02.93
  Peter Rawinski Sophomore SUNY-ESF DNF
  Christopher Skeldon FR-1 Hamilton DNF