January 14, 2017
|
Wabash-Knowling FH - Crawfordsville, IN
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Bastian Grau JR-3 Southern Indiana 2:07.36 1:56.84 1:27.63
2 Chase Broughton SR-4 Southern Indiana 1:43.20 1:57.27 1:22.09
3 Bobby Thompson   Unattached 1:57.73 1:57.73 2:28.34
4 Darin Lawrence FR-1 Southern Indiana 1:47.62 1:59.57 2:00.77
5 Javan Winders FR-1 Southern Indiana 2:04.38 1:59.59 2:25.90
6 James Cecil JR-3 Southern Indiana 2:00.19 2:01.40 1:44.41
7 Noah Lutz SR-4 Southern Indiana 1:42.61 2:06.67 1:47.67
8 Nathan Hall FR-1 Southern Indiana 1:35.16 2:06.87 1:44.04
9 Seth Pfeil SO-2 Vincennes 2:24.00 2:07.43 2:43.11
10 Janzen Franklin FR-1 Vincennes 1:42.13 2:07.66 1:49.79
11 Cory Heslin SR-4 Spalding 2:20.71 2:07.91 2:16.87
12 Justin Gallagher JR-3 Spalding 1:57.96 2:08.21 2:33.86
13 Justin Greathouse FR-1 Southern Indiana 1:42.74 2:10.04 1:42.74
14 Free Kashon SR-4 Wabash 2:01.87 2:11.04 2:07.11
15 David Reed Senior Unattached 1:58.17 2:11.29 2:45.43
16 Josh Ratts FR-1 Southern Indiana 2:22.19 2:11.65 2:02.44
17 Austin Nolan FR-1 Southern Indiana 2:29.29 2:12.11 1:43.05
18 Clayton Corey SO-2 Wabash 1:53.01 2:12.95 1:41.05
19 Patrick Chavis Junior Unattached 1:41.53 2:13.59 2:02.91
20 Robbie Wunderlich JR-3 Wabash 2:20.52 2:13.82 2:47.28
21 Lucas Overmyer SO-2 Spalding 2:13.07 2:15.78 2:32.08
22 Tyler Cook   Indy's Racing Cheetahs 1:55.21 2:20.50 2:12.07
23 Steven Reidell FR-1 Wabash 2:59.76 2:21.54 2:54.10
24 Michael Powell SR-4 Franklin 2:55.69 2:21.68 2:17.43
25 Tung Phung FR-1 Earlham 3:27.08 2:55.49 3:37.61
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Bastian Grau JR-3 Southern Indiana 1:59.18 1:56.84 1:22.96
2 Chase Broughton SR-4 Southern Indiana 2:11.35 1:57.27 1:45.55
3 Bobby Thompson   Unattached 2:17.75 1:57.73 2:04.80
4 Darin Lawrence FR-1 Southern Indiana 2:28.27 1:59.57 2:04.36
5 Javan Winders FR-1 Southern Indiana 2:34.28 1:59.59 1:53.61
6 James Cecil JR-3 Southern Indiana 2:13.54 2:01.40 1:32.27
7 Noah Lutz SR-4 Southern Indiana 1:55.27 2:06.67 1:31.21
9 Seth Pfeil SO-2 Vincennes 2:31.65 2:07.43 2:07.43
11 Cory Heslin SR-4 Spalding 2:01.52 2:07.91 2:45.01
17 Austin Nolan FR-1 Southern Indiana 2:43.82 2:12.11 2:01.55
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Nathan Hall FR-1 Southern Indiana 2:06.87 1:46.57 2:10.68
10 Janzen Franklin FR-1 Vincennes 2:07.66 2:00.00 2:30.64
12 Justin Gallagher JR-3 Spalding 2:08.21 2:22.32 2:40.27
13 Justin Greathouse FR-1 Southern Indiana 2:10.04 2:10.04 2:46.46
14 Free Kashon SR-4 Wabash 2:11.04 2:29.39 2:22.84
15 David Reed Senior Unattached 2:11.29 2:37.55 2:30.99
16 Josh Ratts FR-1 Southern Indiana 2:11.65 1:57.17 2:15.60
18 Clayton Corey SO-2 Wabash 2:12.95 2:16.94 2:08.97
20 Robbie Wunderlich JR-3 Wabash 2:13.82 2:44.60 1:47.06
21 Lucas Overmyer SO-2 Spalding 2:15.78 2:34.79 2:23.93
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Patrick Chavis Junior Unattached 2:14.93 2:18.94 2:13.59 2:42.98 1:44.20 1:41.53
22 Tyler Cook   Indy's Racing Cheetahs 2:05.05 1:56.62 2:20.50 2:03.64 2:03.64 1:56.62
23 Steven Reidell FR-1 Wabash 2:27.21 1:50.41 2:21.54 2:20.13 1:44.74 2:17.30
24 Michael Powell SR-4 Franklin 2:58.52 1:42.01 2:21.68 2:01.85 2:55.69 2:35.85
25 Tung Phung FR-1 Earlham 2:43.21 3:09.53 2:55.49 2:27.42 2:06.36 2:32.68