February 4, 2017
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Victoria Capozziello SR-4 North Central (Ill.) 6:01.18 3:52.42 5:14.07 4:48.95 5:26.64 5:54.90
2 Mackenzie Griffin SR-4 Bradley 5:27.08 3:43.30 5:14.50 4:27.33 4:05.31 5:49.10
3 Casey Kramer SR-4 Bradley 4:25.31 4:28.50 5:19.64 6:04.39 6:07.59 5:16.45
4 Sam Lechowicz FR-1 Bradley 6:07.65 3:58.65 5:22.50 5:45.08 6:10.88 4:56.70
5 Keeley Knobloch SO-2 St. Ambrose 4:33.66 5:55.10 5:25.78 4:49.95 5:19.27 5:48.59
6 Emma Roberts FR-1 Benedictine (Ill.) 4:40.50 4:17.67 5:26.16 4:47.02 6:57.49 5:29.43
7 Morgan Lain SO-2 Bradley 6:03.04 5:56.50 5:27.06 7:01.91 4:08.57 5:10.71
8 Emily Trent SR-4 North Central (Ill.) 5:18.75 5:18.75 5:28.60 4:39.31 6:24.47 4:22.88
9 Elizabeth Soper SR-4 Olivet Nazarene 3:50.44 7:07.96 5:29.20 4:46.41 4:56.28 6:58.09
10 Madelyn Scopp FR-1 North Central (Ill.) 4:58.06 5:57.67 5:31.17 5:34.49 5:37.80 7:03.90
11 Angela Budach FR-1 Olivet Nazarene 4:45.04 7:04.25 5:31.44 5:57.96 6:21.16 6:47.68
12 Melody Mercado SR-4 Bradley 6:47.82 4:31.88 5:31.56 4:31.88 5:24.93 6:34.56
13 Katie Wampole SR-4 Bradley 4:13.79 5:43.95 5:33.93 7:14.11 5:53.97 4:57.20
14 Chloe Gunn SO-2 St. Ambrose 7:06.39 5:31.64 5:38.40 4:34.11 6:56.24 7:13.16
15 Rebecca Kaefring SO-2 North Central (Ill.) 4:28.30 4:11.32 5:39.61 7:21.50 5:05.65 7:11.31
16 Elizabeth Willford JR-3 Olivet Nazarene 6:00.71 4:08.42 5:40.29 6:24.53 4:05.01 7:15.58
17 Jenny Dickes FR-1 St. Ambrose 5:55.65 4:30.16 5:41.97 5:21.46 6:05.91 5:14.62
18 Sara Stockdale FR-1 St. Ambrose 7:15.32 4:51.36 5:42.77 7:15.32 6:44.47 4:10.23
19 Ashlyn Rulis JR-3 St. Ambrose 5:15.50 5:42.93 5:42.93 7:15.53 6:54.95 4:51.49
20 Karyn Paisley JR-3 St. Ambrose 4:51.65 6:03.70 5:43.11 6:17.43 6:34.58 6:10.56
21 Katie Nelson SR-4 St. Ambrose 4:04.24 6:28.71 5:43.99 5:26.79 4:14.56 6:45.91
22 Carly Dagen FR-1 North Central (Ill.) 6:49.76 6:35.98 5:44.33 5:37.45 7:17.30 4:32.02
23 Karalynn Brock SO-2 Olivet Nazarene 4:39.50 7:04.43 5:45.06 7:28.58 7:00.98 4:11.90
24 Yazmin Nunez SO-2 North Central (Ill.) 6:52.76 4:34.02 5:46.85 7:17.04 6:25.01 4:40.95
25 Emily Foley   Illinois Track Club 6:10.56 5:42.59 5:49.58 5:49.58 5:39.10 7:09.99
26 Lizzie Deely SR-4 Benedictine (Ill.) 5:46.22 7:31.13 5:49.71 5:39.22 7:17.14 5:53.21
27 Sarah White JR-3 Olivet Nazarene 4:24.50 4:42.13 5:52.66 6:27.93 6:45.56 6:06.77
28 Sarah Ganster JR-3 Olivet Nazarene 7:22.60 5:43.46 5:54.08 7:08.44 4:11.40 6:50.74
29 Sarah Hudi SR-4 Olivet Nazarene 5:01.47 6:05.30 5:54.66 4:18.91 5:01.47 4:50.83
30 Meredith Wells JR-3 North Central (Ill.) 6:19.60 6:30.24 5:54.76 5:26.38 6:33.79 6:19.60
31 Calan Johnson SO-2 Olivet Nazarene 6:59.59 5:23.58 5:55.58 5:44.92 7:10.26 4:44.47
32 Amy Haderspeck FR-1 Benedictine (Ill.) 5:42.53 5:35.40 5:56.80 6:46.76 6:43.19 5:06.85
33 Yesenia Nunez SR-4 North Central (Ill.) 7:05.86 5:22.08 5:57.86 7:30.91 5:25.66 7:13.01
34 Rebecca Gosselin SR-4 Bradley 5:02.70 7:50.47 6:04.70 5:39.18 7:24.94 4:59.06
35 Felicia Klingenberg JR-3 Olivet Nazarene 7:09.20 5:00.80 6:06.83 4:16.78 4:16.78 6:43.52
36 Katie Thevara SO-2 North Central (Ill.) 4:35.45 6:55.01 6:07.26 6:40.32 7:06.03 6:47.66
37 Sarah Schalk JR-3 North Central (Ill.) 6:28.20 6:46.69 6:09.71 4:37.29 8:00.63 8:00.63
38 Sabina Bukowska JR-3 Benedictine (Ill.) 7:33.44 5:01.06 6:11.67 5:04.77 4:53.62 6:04.24
39 Jamie Rohn JR-3 North Central (Ill.) 5:17.29 4:28.77 6:13.28 6:05.82 4:43.70 5:32.22
40 Lili Ruiz JR-3 Illinois-Chicago 7:55.38 4:22.02 6:14.31 8:02.86 5:59.34 6:55.49
41 Payton Hartman FR-1 North Central (Ill.) 5:33.28 4:47.83 6:18.72 7:00.38 6:56.60 7:53.40
42 Amy Rotunno SR-4 North Central (Ill.) 5:46.96 4:26.89 6:21.27 5:20.27 6:09.84 8:00.40
43 Riley Maloney   Illinois Track Club 7:16.47 7:04.67 6:33.21 5:18.50 7:20.40 4:58.84
44 Jenna McLaughlin FR-1 North Central (Ill.) 6:21.88 7:05.64 6:37.79 7:17.57 5:38.13 5:14.26
45 Dianne Pedroza SR-4 Ripon 7:37.74 5:33.27 6:41.52 5:33.27 5:09.17 6:49.55
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Carly Dagen FR-1 North Central (Ill.) 5:44.33
24 Yazmin Nunez SO-2 North Central (Ill.) 5:46.85
27 Sarah White JR-3 Olivet Nazarene 5:52.66
28 Sarah Ganster JR-3 Olivet Nazarene 5:54.08
29 Sarah Hudi SR-4 Olivet Nazarene 5:54.66
30 Meredith Wells JR-3 North Central (Ill.) 5:54.76
36 Katie Thevara SO-2 North Central (Ill.) 6:07.26
37 Sarah Schalk JR-3 North Central (Ill.) 6:09.71
38 Sabina Bukowska JR-3 Benedictine (Ill.) 6:11.67
39 Jamie Rohn JR-3 North Central (Ill.) 6:13.28
40 Lili Ruiz JR-3 Illinois-Chicago 6:14.31
41 Payton Hartman FR-1 North Central (Ill.) 6:18.72
43 Riley Maloney   Illinois Track Club 6:33.21
44 Jenna McLaughlin FR-1 North Central (Ill.) 6:37.79
45 Dianne Pedroza SR-4 Ripon 6:41.52
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Rebecca Kaefring SO-2 North Central (Ill.) 5:43.01 5:39.61 5:12.45 5:26.03
16 Elizabeth Willford JR-3 Olivet Nazarene 6:31.34 5:40.29 7:15.58 4:52.65
17 Jenny Dickes FR-1 St. Ambrose 7:10.89 5:41.97 7:10.89 5:41.97
18 Sara Stockdale FR-1 St. Ambrose 4:44.50 5:42.77 7:25.61 7:15.32
19 Ashlyn Rulis JR-3 St. Ambrose 6:30.94 5:42.93 4:17.20 4:03.48
21 Katie Nelson SR-4 St. Ambrose 4:55.84 5:43.99 4:11.12 6:25.27
23 Karalynn Brock SO-2 Olivet Nazarene 5:41.61 5:45.06 4:56.76 4:46.40
25 Emily Foley   Illinois Track Club 5:00.64 5:49.58 7:27.47 7:06.49
26 Lizzie Deely SR-4 Benedictine (Ill.) 7:06.65 5:49.71 6:07.20 4:25.78
31 Calan Johnson SO-2 Olivet Nazarene 5:27.14 5:55.58 7:17.37 5:23.58
32 Amy Haderspeck FR-1 Benedictine (Ill.) 4:27.60 5:56.80 5:10.42 6:21.78
33 Yesenia Nunez SR-4 North Central (Ill.) 6:26.49 5:57.86 6:37.23 5:14.92
34 Rebecca Gosselin SR-4 Bradley 4:55.41 6:04.70 4:26.24 5:13.65
35 Felicia Klingenberg JR-3 Olivet Nazarene 4:49.80 6:06.83 7:09.20 4:27.79
42 Amy Rotunno SR-4 North Central (Ill.) 5:54.59 6:21.27 6:47.96 7:18.46
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Victoria Capozziello SR-4 North Central (Ill.) 4:33.24 4:04.98 4:17.54 5:14.07
2 Mackenzie Griffin SR-4 Bradley 6:17.40 6:45.71 6:07.97 5:14.50
3 Casey Kramer SR-4 Bradley 6:36.36 5:22.84 6:49.14 5:19.64
4 Sam Lechowicz FR-1 Bradley 4:50.25 5:35.40 6:46.35 5:22.50
5 Keeley Knobloch SO-2 St. Ambrose 6:27.68 4:36.92 6:47.23 5:25.78
6 Emma Roberts FR-1 Benedictine (Ill.) 6:02.04 6:18.35 5:49.00 5:26.16
7 Morgan Lain SO-2 Bradley 5:10.71 4:18.38 4:05.30 5:27.06
8 Emily Trent SR-4 North Central (Ill.) 4:16.31 7:07.18 6:47.47 5:28.60
9 Elizabeth Soper SR-4 Olivet Nazarene 6:25.17 4:49.70 6:28.46 5:29.20
10 Madelyn Scopp FR-1 North Central (Ill.) 6:07.60 4:18.32 4:31.56 5:31.17
11 Angela Budach FR-1 Olivet Nazarene 4:48.36 6:31.10 5:18.19 5:31.44
12 Melody Mercado SR-4 Bradley 4:11.99 4:41.83 4:48.46 5:31.56
13 Katie Wampole SR-4 Bradley 5:13.90 5:47.29 5:47.29 5:33.93
14 Chloe Gunn SO-2 St. Ambrose 4:54.41 4:51.03 6:49.47 5:38.40
20 Karyn Paisley JR-3 St. Ambrose 4:51.65 6:51.74 5:36.25 5:43.11