January 21, 2017
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amanda Farrough SR-4 Lewis 4:43.59 5:11.63 4:24.89 6:13.96 3:56.84 6:42.01 5:14.75
2 Mollie Dalton SR-4 Lewis 5:28.86 5:16.21 5:00.40 5:38.35 6:47.91 4:09.81 6:22.62
3 Molly Ogren JR-3 Lewis 5:38.94 5:19.75 4:34.99 5:06.96 6:04.52 6:55.68 4:09.41
4 Megan Shaffer SO-2 Lewis 5:53.80 5:21.63 6:16.31 6:54.91 4:36.61 5:44.15 4:39.82
5 Abby Tripp SO-2 Lewis 6:55.90 5:22.40 6:01.09 4:43.72 5:38.52 4:43.72 4:46.94
6 Ashley Lafayette SO-2 Lewis 5:49.16 5:23.29 6:18.25 5:52.39 5:00.66 3:56.01 5:39.46
7 Angela Budach FR-1 Olivet Nazarene 5:25.08 5:31.71 6:04.89 4:15.42 4:51.91 4:58.54 6:54.64
8 Miranda Slaback FR-1 Wis.-Whitewater 6:54.16 5:34.00 3:53.80 5:17.30 6:37.46 7:14.20 4:53.92
9 Alena Pacheco SR-4 Roosevelt 4:05.55 5:36.36 3:58.82 4:05.55 4:52.64 5:39.73 4:05.55
10 Andrea Holm SR-4 Lewis 5:17.43 5:37.69 7:15.62 6:14.84 5:17.43 3:59.76 7:05.49
11 Hollie Sinn JR-3 Lewis 6:40.73 5:39.60 4:38.48 5:29.42 6:23.75 3:57.72 4:24.89
12 Liz Mielke SO-2 Wis.-Whitewater 4:35.14 5:39.67 4:58.91 5:56.66 4:48.72 4:24.95 5:32.88
13 Gracie Ball SR-4 St. Francis (Ill.) 6:46.51 5:41.60 7:17.25 6:49.92 4:16.20 7:17.25 4:57.20
14 Gaby Sanchez FR-1 Lewis 4:40.24 5:41.75 5:07.58 5:31.50 5:31.50 4:09.48 7:10.61
15 Kaley McLawhorn JR-3 Lewis 4:45.46 5:48.12 5:55.09 5:20.27 7:25.60 4:21.09 4:31.54
16 Karalynn Brock SO-2 Olivet Nazarene 7:13.68 5:49.74 6:00.24 6:07.23 4:43.29 5:18.27 4:57.28
17 Megan Burgener SR-4 Lewis 6:53.30 5:50.25 5:39.75 6:42.79 7:35.33 6:21.78 7:07.31
18 Mara Wiebke JR-3 Wis.-Whitewater 5:15.85 5:50.94 7:15.17 5:47.43 6:47.09 4:16.19 4:26.72
19 Sydney Prestifilippo FR-1 Wis.-Whitewater 7:29.35 5:51.05 5:15.95 7:08.29 5:47.54 7:04.77 5:54.56
20 Celine Espinoza JR-3 St. Francis (Ill.) 5:26.86 5:59.18 6:31.51 5:12.49 4:47.35 6:42.29 7:25.39
21 Sarah Ganster JR-3 Olivet Nazarene 7:35.87 6:04.69 6:04.69 5:17.28 5:13.64 7:32.22 7:03.04
22 Morayma Barron FR-1 St. Francis (Ill.) 4:48.96 6:05.77 4:45.30 5:58.46 6:02.12 4:23.36 6:13.09
23 Abril Malagon JR-3 Lewis 5:13.56 6:08.89 4:58.80 5:09.87 5:20.94 6:16.27 7:30.05
24 Kayla Rice JR-3 St. Francis (Ill.) 5:33.13 6:10.14 6:36.05 6:32.35 5:07.22 6:32.35 4:30.21
25 Emily Vanderwaal JR-3 Aurora 5:30.17 6:10.97 4:53.07 6:10.97 7:47.43 5:52.43 7:40.01
26 Felicia Klingenberg JR-3 Olivet Nazarene 4:22.92 6:15.59 7:34.47 4:52.96 6:19.35 5:07.99 4:22.92
27 Jacqueline Fuller FR-1 Roosevelt 7:45.96 6:18.83 5:33.37 8:12.48 5:14.43 6:26.41 4:44.13
28 Ashley Paulick JR-3 Wis.-Whitewater 7:08.55 6:19.24 5:22.36 6:45.79 4:52.02 5:07.19 7:08.55
29 Morgan Curry FR-1 Roosevelt 7:03.86 6:36.13 5:56.52 7:27.63 6:16.33 4:41.26 8:03.28
30 Janeth Sanchez SO-2 Aurora 6:34.64 6:42.69 7:31.02 6:02.43 4:57.99 6:22.56 8:31.42
31 C.J. Iwanicki SR-4 Aurora 6:33.15 6:45.30 4:55.87 6:00.72 5:12.09 5:03.98 8:42.84
32 Autumn Oley SO-2 Aurora 7:09.27 6:52.76 5:54.98 6:28.00 7:05.15 7:25.78 7:29.91
33 Alejandra Zamudio SO-2 Olivet Nazarene 9:46.48 8:17.01 8:17.01 6:32.64 7:07.43 9:56.42 7:37.25
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 Sarah Ganster JR-3 Olivet Nazarene 6:48.46 5:39.17 6:04.69
22 Morayma Barron FR-1 St. Francis (Ill.) 5:51.14 7:11.61 6:05.77
25 Emily Vanderwaal JR-3 Aurora 6:18.39 7:36.30 6:10.97
27 Jacqueline Fuller FR-1 Roosevelt 7:42.18 7:49.75 6:18.83
28 Ashley Paulick JR-3 Wis.-Whitewater 4:33.06 5:14.77 6:19.24
29 Morgan Curry FR-1 Roosevelt 6:44.06 8:15.17 6:36.13
30 Janeth Sanchez SO-2 Aurora 7:31.02 5:38.26 6:42.69
31 C.J. Iwanicki SR-4 Aurora 5:36.40 4:55.87 6:45.30
32 Autumn Oley SO-2 Aurora 8:48.34 8:52.46 6:52.76
33 Alejandra Zamudio SO-2 Olivet Nazarene 9:56.42 7:57.13 8:17.01
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Angela Budach FR-1 Olivet Nazarene 4:48.59 4:28.69 6:31.42 5:31.71 5:54.93
8 Miranda Slaback FR-1 Wis.-Whitewater 6:14.08 4:20.52 4:53.92 5:34.00 5:57.38
9 Alena Pacheco SR-4 Roosevelt 6:40.27 5:02.73 6:16.73 5:36.36 4:05.55
15 Kaley McLawhorn JR-3 Lewis 7:29.08 4:07.17 7:15.15 5:48.12 5:06.35
16 Karalynn Brock SO-2 Olivet Nazarene 6:38.71 6:28.22 7:10.18 5:49.74 7:03.19
18 Mara Wiebke JR-3 Wis.-Whitewater 7:25.70 6:57.62 5:54.45 5:50.94 6:08.49
19 Sydney Prestifilippo FR-1 Wis.-Whitewater 5:33.50 6:54.24 4:12.76 5:51.05 5:37.01
20 Celine Espinoza JR-3 St. Francis (Ill.) 5:08.90 5:52.00 7:11.02 5:59.18 5:55.59
23 Abril Malagon JR-3 Lewis 6:34.72 7:44.81 6:42.09 6:08.89 7:30.05
24 Kayla Rice JR-3 St. Francis (Ill.) 6:43.46 7:16.77 5:07.22 6:10.14 7:53.78
26 Felicia Klingenberg JR-3 Olivet Nazarene 7:45.74 7:53.25 6:34.37 6:15.59 4:49.21
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amanda Farrough SR-4 Lewis 4:43.59 4:15.54 5:11.63 6:26.43 4:15.54
2 Mollie Dalton SR-4 Lewis 4:35.11 4:16.13 5:16.21 5:47.84 6:09.97
3 Molly Ogren JR-3 Lewis 4:41.38 3:47.03 5:19.75 5:13.36 5:16.56
4 Megan Shaffer SO-2 Lewis 6:22.74 6:25.96 5:21.63 5:24.85 4:26.96
5 Abby Tripp SO-2 Lewis 5:22.40 5:06.28 5:22.40 5:57.87 3:55.36
6 Ashley Lafayette SO-2 Lewis 5:26.53 6:21.49 5:23.29 4:47.73 4:47.73
10 Andrea Holm SR-4 Lewis 4:50.42 6:18.22 5:37.69 5:47.82 6:08.09
11 Hollie Sinn JR-3 Lewis 6:06.77 4:31.68 5:39.60 7:14.69 6:50.92
12 Liz Mielke SO-2 Wis.-Whitewater 6:17.04 4:38.53 5:39.67 4:31.74 5:46.47
13 Gracie Ball SR-4 St. Francis (Ill.) 4:12.79 4:33.28 5:41.60 4:26.45 4:33.28
14 Gaby Sanchez FR-1 Lewis 6:29.60 7:07.19 5:41.75 6:33.02 4:23.15
17 Megan Burgener SR-4 Lewis 6:39.29 6:25.28 5:50.25 7:03.81 6:00.76