January 20, 2017
|
Grand Valley State-Laker Turf Building - Allendale, MI
|
300m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Alsu Bogdanova SR-4 Eastern Michigan 6:44.72 9:38.16 10
2 Kaitlyn Arnold SR-4 Alma 8:09.77 9:50.08 8
3 Natalie Cizmas JR-3 Eastern Michigan 9:28.96 9:52.66 6
4 Jessica Taylor SO-2 South Florida 9:47.66 9:59.65 4
5 Emily Haynes SR-4 Ferris State 7:52.05 10:21.11 2
6 Kathryn Etelamaki FR-1 Ferris State 10:29.69 10:23.45 1
7 Morgan Posthuma SO-2 Davenport 7:54.18 10:23.91 -
8 Jessica Shaw SR-4 Albion 11:24.37 10:27.86 -
9 Megan Caltagirone FR Unattached 11:02.92 10:31.35 -
10 Sydney Hawkins Junior Windsor 8:31.92 10:39.89 -
11 Racheal McDonald SR-4 Ferris State 11:41.35 10:49.39 -
12 Abbigail Stemple FR-1 Eastern Michigan 14:21.40 11:02.61 -
13 Celeste Ibarra SO-2 Robert Morris (Ill.) 12:05.45 11:11.71 -
14 Megan Cates FR-1 Macomb CC 10:49.43 11:30.88 -
15 Allison Snyder JR-3 Albion 13:43.52 11:32.03 -
16 Stephanie Schaub FR-1 Davenport 12:58.54 11:41.38 -
17 Miranda Cates FR-1 Macomb CC 12:59.90 11:49.00 -
18 Julia Cherwinski SR-4 Northwood (Mich.) 8:17.18 11:50.25 -
19 Casey Lawson SR-4 Davenport 12:26.02 12:11.39 -
20 Shelbi Dyke SO-2 Davenport 15:16.20 12:18.87 -
21 Inez Samuels SO-2 Davenport 10:01.56 12:22.66 -
22 Megan O'Hara FR-1 Macomb CC 14:37.78 12:36.70 -
23 Breunisje Kass-McGrady FR-1 Muskegon CC 14:07.26 12:57.30 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alsu Bogdanova SR-4 Eastern Michigan 11:33.80 7:25.19 10:59.11 11:22.23 9:38.16 10
2 Kaitlyn Arnold SR-4 Alma 7:46.17 10:31.39 8:03.87 12:29.41 9:50.08 8
3 Natalie Cizmas JR-3 Eastern Michigan 12:14.90 7:36.35 12:14.90 7:06.72 9:52.66 6
4 Jessica Taylor SO-2 South Florida 11:41.59 10:17.64 11:35.60 12:35.56 9:59.65 4
5 Emily Haynes SR-4 Ferris State 7:33.41 8:29.31 10:21.11 12:06.70 10:21.11 2
6 Kathryn Etelamaki FR-1 Ferris State 10:35.92 10:42.16 13:30.49 12:28.14 10:23.45 1
7 Morgan Posthuma SO-2 Davenport 12:16.22 10:55.11 9:40.24 9:09.04 10:23.91 -
8 Jessica Shaw SR-4 Albion 11:18.09 7:32.06 7:50.90 10:59.26 10:27.86 -
9 Megan Caltagirone FR Unattached 11:21.86 12:12.37 13:28.13 10:06.10 10:31.35 -
10 Sydney Hawkins Junior Windsor 9:10.31 13:07.07 12:22.28 13:45.46 10:39.89 -
11 Racheal McDonald SR-4 Ferris State 13:38.24 10:10.43 12:07.32 13:51.22 10:49.39 -
15 Allison Snyder JR-3 Albion 10:22.83 13:29.68 10:15.91 8:45.95 11:32.03 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Abbigail Stemple FR-1 Eastern Michigan 11:02.61 12:28.75 10:42.74 -
13 Celeste Ibarra SO-2 Robert Morris (Ill.) 11:11.71 10:31.41 7:56.92 -
14 Megan Cates FR-1 Macomb CC 11:30.88 12:39.97 11:51.61 -
16 Stephanie Schaub FR-1 Davenport 11:41.38 10:24.23 8:39.03 -
17 Miranda Cates FR-1 Macomb CC 11:49.00 14:39.16 11:27.73 -
18 Julia Cherwinski SR-4 Northwood (Mich.) 11:50.25 10:03.72 13:15.48 -
19 Casey Lawson SR-4 Davenport 12:11.39 13:09.91 12:33.34 -
20 Shelbi Dyke SO-2 Davenport 12:18.87 14:39.26 15:38.37 -
21 Inez Samuels SO-2 Davenport 12:22.66 11:30.68 13:14.65 -
22 Megan O'Hara FR-1 Macomb CC 12:36.70 14:22.64 10:43.20 -
23 Breunisje Kass-McGrady FR-1 Muskegon CC 12:57.30 9:42.98 15:40.54 -