April 14, 2017
|
SUNY Brockport - Brockport, NY

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alexa Wandy SR-4 SUNY Geneseo 51.48 57.84 54.95 44.54 1:11.73
2 Laura Lockard SR-4 Rochester 43.27 59.27 1:11.13 53.35 59.87
3 Chelsea Cleveland SR-4 St. John Fisher 1:18.16 1:00.12 1:18.16 44.49 1:17.56
4 Sydney McDonough SO-2 Daemen 53.74 1:00.38 56.76 1:13.67 1:10.04
5 Jordan Sloan FR-1 Le Moyne 49.08 1:01.34 45.40 1:11.16 1:10.55
6 Sarah Bronk SO-2 SUNY Geneseo 46.45 1:01.93 1:08.75 1:12.46 1:13.08
7 Angel Barkley FR-1 Saint Rose 44.22 1:02.27 45.46 56.05 1:02.90
8 Emily Strong SO-2 St. John Fisher 50.84 1:02.76 1:19.08 48.96 1:10.92
9 Haley Drabot FR-1 SUNY Geneseo 48.77 1:03.33 58.90 56.37 1:04.60
10 Siobhan Seigne SO-2 Rochester 56.42 1:03.39 1:11.00 48.81 52.62
11 Sydney Saccone SR-4 St. John Fisher 1:20.52 1:03.40 1:10.38 1:09.74 1:19.25
12 Becca Canale SO-2 Rochester 1:07.45 1:03.63 1:05.54 52.82 1:20.18
13 Kharyn Ethridge JR-3 Brockport St. 50.98 1:03.72 47.79 1:12.64 45.88
14 Elyse Manosh SO-2 SUNY Geneseo 1:23.45 1:04.19 1:15.11 1:05.48 1:06.12
15 Jena Petrocy FR-1 SUNY Geneseo 1:13.07 1:05.24 1:07.85 1:14.38 1:05.24
16 Tymaiah Harper FR-1 Onondaga CC 45.83 1:05.46 47.79 1:13.97 1:23.79
17 Jazmin Velazquez SO-2 Saint Rose 1:10.42 1:05.81 1:10.42 49.36 1:00.55
18 Norah Arnold FR-1 St. John Fisher 1:21.63 1:05.83 1:13.73 1:02.54 50.03
19 Kaitlyn Swain FR-1 Roberts Wesleyan 48.51 1:06.45 1:19.74 53.83 1:13.10
20 Mikayla Baker FR-1 St. John Fisher 1:11.30 1:07.90 1:01.79 1:24.88 1:13.34
21 Alexa LaPierre FR-1 SUNY Geneseo 1:00.12 1:08.31 1:06.95 53.97 1:28.81
22 Ashlyne Sullivan SR-4 SUNY Geneseo 51.48 1:08.63 59.03 1:01.77 1:00.40
23 Megan Farrell JR-3 SUNY Geneseo 1:19.93 1:08.90 55.81 56.50 1:09.59
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Becca Canale SO-2 Rochester 1:03.63 1:13.81 54.09 52.82
16 Tymaiah Harper FR-1 Onondaga CC 1:05.46 1:15.94 59.57 1:01.54
17 Jazmin Velazquez SO-2 Saint Rose 1:05.81 59.89 1:20.95 54.63
18 Norah Arnold FR-1 St. John Fisher 1:05.83 50.69 55.96 1:20.97
20 Mikayla Baker FR-1 St. John Fisher 1:07.90 1:09.94 1:16.05 1:08.58
21 Alexa LaPierre FR-1 SUNY Geneseo 1:08.31 52.60 1:11.05 1:27.44
22 Ashlyne Sullivan SR-4 SUNY Geneseo 1:08.63 49.42 1:23.05 48.73
23 Megan Farrell JR-3 SUNY Geneseo 1:08.90 1:19.93 1:29.57 1:26.82
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Jordan Sloan FR-1 Le Moyne 1:13.00 1:01.34 1:09.32 1:01.96 1:18.52 1:18.52 57.66
7 Angel Barkley FR-1 Saint Rose 48.57 1:02.27 44.22 1:04.76 1:20.33 1:09.75 54.18
10 Siobhan Seigne SO-2 Rochester 1:16.71 1:03.39 1:02.76 53.89 1:21.14 1:02.76 1:09.73
11 Sydney Saccone SR-4 St. John Fisher 1:14.18 1:03.40 1:17.35 58.97 1:10.38 1:17.99 1:21.79
13 Kharyn Ethridge JR-3 Brockport St. 1:05.64 1:03.72 54.80 1:12.01 47.79 1:19.65 50.34
14 Elyse Manosh SO-2 SUNY Geneseo 49.43 1:04.19 1:10.61 54.57 1:04.84 1:13.82 47.50
15 Jena Petrocy FR-1 SUNY Geneseo 48.28 1:05.24 1:07.20 1:07.20 1:02.63 1:03.94 1:24.82
19 Kaitlyn Swain FR-1 Roberts Wesleyan 1:16.42 1:06.45 47.18 51.17 1:13.76 1:10.44 1:21.07
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Alexa Wandy SR-4 SUNY Geneseo 47.43 57.84 53.80
2 Laura Lockard SR-4 Rochester 1:04.02 59.27 49.20
3 Chelsea Cleveland SR-4 St. John Fisher 1:13.95 1:00.12 1:10.95
4 Sydney McDonough SO-2 Daemen 1:00.38 1:00.38 1:16.69
6 Sarah Bronk SO-2 SUNY Geneseo 50.79 1:01.93 1:01.93
8 Emily Strong SO-2 St. John Fisher 43.94 1:02.76 1:17.83
9 Haley Drabot FR-1 SUNY Geneseo 56.37 1:03.33 1:03.97