April 14, 2017
|
SUNY Brockport - Brockport, NY

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chris Davitt FR-1 Le Moyne 4:46.81 4:39.52 3:16.88 4:03.06 4:32.23
2 Eric Franklin JR-3 Rochester 4:54.98 3:11.74 4:32.85 4:05.81 3:53.52
3 Adrian Mazur FR-1 Roberts Wesleyan 5:15.20 3:31.78 3:49.02 4:06.25 4:21.03
4 Dylan Brickner SO-2 Brockport St. 3:06.72 4:31.37 5:13.69 4:08.96 3:14.19
5 Justin Shaffer SO-2 Roberts Wesleyan 4:17.26 4:22.25 4:24.75 4:09.76 4:39.74
6 Griffin Klein SO-2 Le Moyne 5:09.50 5:22.08 4:14.14 4:11.62 4:21.69
7 Michael Bastedo SR-4 Rochester 3:24.12 4:37.19 5:20.03 4:11.99 4:14.51
8 Christopher Schwab SR-4 RIT 3:41.95 3:11.68 4:02.13 4:12.21 3:59.60
9 Leo Orsini FR-1 Rochester 3:16.76 3:14.24 5:22.88 4:12.25 4:22.34
10 Matt Battaglia SR-4 Nazareth 3:04.16 3:16.77 5:17.86 4:12.27 3:52.09
11 Joe Northup FR-1 Brockport St. 3:15.05 3:35.32 3:09.99 4:13.31 4:51.31
12 Lucas Canales SO-2 Daemen 3:27.93 3:30.47 4:59.22 4:13.57 3:43.15
13 Andrew Chabot FR-1 RIT 4:39.71 5:02.60 4:54.97 4:14.28 5:25.48
14 Kevin Seitz FR-1 SUNY Geneseo 3:05.77 3:13.40 3:33.76 4:14.47 3:10.86
15 Jack Wessel SO-2 Nazareth 3:51.58 5:15.56 4:52.66 4:14.48 3:15.95
16 Dan Jones JR-3 RIT 3:39.37 5:01.00 4:30.39 4:15.08 3:54.68
17 Zak Kellerman FR-1 Fredonia 4:23.13 2:58.83 3:44.81 4:15.46 5:11.67
18 Jake Miller FR-1 SUNY Geneseo 5:11.75 4:20.64 5:24.53 4:15.53 4:43.64
19 Matthew Penberthy SO-2 Brockport St. 5:27.12 4:43.68 4:28.34 4:15.56 3:34.67
20 Ryley Robinson FR-1 Rochester 2:59.57 4:39.61 3:58.57 4:16.52 3:22.65
21 Sean Beney JR-3 Le Moyne 3:32.95 3:38.08 3:53.47 4:16.56 3:32.95
22 Aidan Pollard FR-1 Fredonia 5:26.66 5:11.23 4:19.79 4:17.21 3:56.64
23 Erik Johnson JR-3 Roberts Wesleyan 3:42.41 5:15.51 3:29.48 4:18.61 3:21.72
24 Anthony Casullo SO-2 Roberts Wesleyan 4:03.19 5:15.63 5:31.15 4:18.71 4:29.06
25 Michael Lee JR-3 St. John Fisher 4:58.39 5:32.13 4:11.69 4:19.47 4:01.31
26 Kevin Killigrew SO-2 Brockport St. 3:38.26 5:24.79 4:04.24 4:19.83 4:48.42
27 Matthew Gostomski SO-2 Houghton 3:33.85 4:23.40 4:44.27 4:20.79 4:52.09
28 Collin Gwilt FR-1 Rochester 4:58.14 3:34.45 5:21.67 4:21.52 3:57.99
29 Alphonse Mugisha SR-4 Rochester 3:39.91 3:21.58 4:40.12 4:21.79 4:19.18
30 Abshir Yerow FR-1 Onondaga CC 5:18.21 3:30.39 3:22.50 4:22.98 3:17.24
31 Stephen Loce FR-1 SUNY Geneseo 4:39.04 5:18.52 4:07.45 4:23.24 3:09.54
32 Tyler Deuschle FR-1 Houghton 3:17.61 5:00.37 5:31.99 4:23.48 4:10.31
33 Christopher Kjellqvist FR-1 Rochester 3:10.09 4:02.89 5:32.66 4:24.01 5:11.54
34 Adam Taylor SO-2 RIT 4:51.28 4:53.93 4:06.27 4:24.80 4:27.45
35 Bernard Daoust FR-1 St. John Fisher 3:37.98 5:18.99 4:47.09 4:25.82 5:13.67
36 Joshua Bodnar FR-1 Daemen 4:56.37 4:51.03 4:16.32 4:27.00 5:39.09
37 Carl Daigler JR-3 Roberts Wesleyan 4:45.85 4:48.53 3:57.77 4:27.15 4:27.15
38 Reid Kovacs FR-1 RIT 4:59.28 3:17.74 4:16.53 4:27.21 3:07.05
39 Evan Ireland FR-1 Saint Rose 3:39.20 5:28.80 3:12.47 4:27.31 5:42.16
40 Jake Greenberg SR-4 Rochester 3:31.57 5:18.69 3:15.50 4:27.80 4:51.91
41 Alexander Schmitt JR-3 St. John Fisher 5:05.38 4:14.48 4:17.16 4:27.87 4:49.30
42 Mohamed Mohamed FR-1 Onondaga CC 4:28.39 3:42.77 4:25.71 4:28.39 5:46.23
43 Jonathan Richards JR-3 Roberts Wesleyan 4:34.28 4:31.59 3:51.26 4:28.90 3:24.37
44 John Pinto FR-1 Rochester 5:39.79 3:27.65 4:40.46 4:29.67 4:43.16
45 Josh Roselund FR-1 Roberts Wesleyan 5:38.28 3:17.56 3:36.50 4:30.62 4:44.16
46 Timothy Poole SO-2 Daemen 4:56.96 3:10.71 5:40.55 4:32.44 4:24.27
47 John Stewart SO-2 Roberts Wesleyan 3:20.71 5:07.94 4:10.20 4:34.94 3:59.20
48 Jacob Murray SR-4 Nazareth 4:59.06 3:35.99 5:04.59 4:36.90 4:25.83
49 Nicholas Skakal FR-1 Le Moyne 4:45.39 5:21.41 5:24.18 4:37.07 3:36.12
50 Kyle Holmes FR-1 Herkimer County CC 3:50.10 5:18.82 4:40.01 4:37.23 5:35.45
51 Brandon Moore Sophomore Bryant & Stratton 5:16.38 4:34.01 6:07.23 4:42.48 4:02.94
52 Tommy Lannon SR-4 Nazareth 4:03.96 4:15.31 3:21.41 4:43.67 5:20.55
53 Connor Price FR-1 Le Moyne 5:11.97 4:34.77 4:31.90 4:46.21 3:26.08
54 Yussuf Sirat FR-1 Onondaga CC 4:55.74 3:32.47 6:13.26 4:47.12 3:38.22
55 John Vernick FR-1 Houghton 5:16.88 4:33.67 3:44.70 4:48.07 4:45.19
56 Ashton Miller Freshman Bryant & Stratton 6:30.40 3:42.65 6:02.95 5:05.00 4:25.35
57 Jared Kenney SO-2 Onondaga CC 5:29.64 4:09.73 4:59.68 5:32.97 4:39.70
  Tanner Craun SO-2 Roberts Wesleyan DNF DNF DNF DNF DNF
  Kyle Richards FR-1 Fredonia DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
36 Joshua Bodnar FR-1 Daemen 4:27.00 5:41.76 5:17.73 3:54.96 4:00.30
42 Mohamed Mohamed FR-1 Onondaga CC 4:28.39 4:28.39 4:20.34 3:42.77 5:16.70
43 Jonathan Richards JR-3 Roberts Wesleyan 4:28.90 4:07.39 4:20.84 4:10.08 4:31.59
44 John Pinto FR-1 Rochester 4:29.67 5:39.79 4:24.28 5:02.03 4:08.10
46 Timothy Poole SO-2 Daemen 4:32.44 4:07.92 5:37.83 5:46.00 4:29.72
47 John Stewart SO-2 Roberts Wesleyan 4:34.94 5:29.93 3:20.71 3:23.46 4:34.94
49 Nicholas Skakal FR-1 Le Moyne 4:37.07 5:32.49 3:25.04 6:00.20 4:50.93
50 Kyle Holmes FR-1 Herkimer County CC 4:37.23 3:52.88 4:20.60 4:59.41 5:49.31
51 Brandon Moore Sophomore Bryant & Stratton 4:42.48 4:53.78 6:07.23 4:14.24 5:07.91
52 Tommy Lannon SR-4 Nazareth 4:43.67 3:32.76 4:03.96 4:35.16 3:52.61
53 Connor Price FR-1 Le Moyne 4:46.21 3:40.39 5:17.70 6:00.63 4:26.18
54 Yussuf Sirat FR-1 Onondaga CC 4:47.12 3:58.31 3:29.60 5:35.93 4:32.77
55 John Vernick FR-1 Houghton 4:48.07 5:02.48 6:02.97 3:30.30 5:16.88
56 Ashton Miller Freshman Bryant & Stratton 5:05.00 5:20.25 5:38.55 6:27.35 5:05.00
57 Jared Kenney SO-2 Onondaga CC 5:32.97 4:16.39 6:52.89 6:36.24 4:03.07
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Michael Bastedo SR-4 Rochester 3:44.28 4:11.99 5:25.07
20 Ryley Robinson FR-1 Rochester 5:30.91 4:16.52 3:22.65
26 Kevin Killigrew SO-2 Brockport St. 5:19.59 4:19.83 4:04.24
29 Alphonse Mugisha SR-4 Rochester 5:22.01 4:21.79 3:29.44
30 Abshir Yerow FR-1 Onondaga CC 3:17.24 4:22.98 4:07.21
32 Tyler Deuschle FR-1 Houghton 4:36.66 4:23.48 3:59.77
33 Christopher Kjellqvist FR-1 Rochester 5:24.74 4:24.01 3:15.37
34 Adam Taylor SO-2 RIT 3:39.79 4:24.80 4:08.92
35 Bernard Daoust FR-1 St. John Fisher 3:59.24 4:25.82 5:40.25
37 Carl Daigler JR-3 Roberts Wesleyan 4:16.47 4:27.15 4:08.45
38 Reid Kovacs FR-1 RIT 5:15.31 4:27.21 3:33.77
40 Jake Greenberg SR-4 Rochester 5:34.75 4:27.80 3:23.53
41 Alexander Schmitt JR-3 St. John Fisher 5:34.84 4:27.87 4:46.62
45 Josh Roselund FR-1 Roberts Wesleyan 5:03.10 4:30.62 3:47.32
48 Jacob Murray SR-4 Nazareth 4:50.75 4:36.90 3:16.60
  Tanner Craun SO-2 Roberts Wesleyan DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Christopher Schwab SR-4 RIT 4:12.21 3:21.77 3:36.90 5:10.22
9 Leo Orsini FR-1 Rochester 4:12.25 3:34.42 4:22.34 3:59.64
12 Lucas Canales SO-2 Daemen 4:13.57 3:48.22 3:20.32 5:14.43
13 Andrew Chabot FR-1 RIT 4:14.28 4:34.63 3:48.86 3:59.03
15 Jack Wessel SO-2 Nazareth 4:14.48 5:13.01 5:05.38 3:05.77
17 Zak Kellerman FR-1 Fredonia 4:15.46 4:20.57 4:30.79 4:05.25
18 Jake Miller FR-1 SUNY Geneseo 4:15.53 4:38.53 4:51.31 4:07.87
21 Sean Beney JR-3 Le Moyne 4:16.56 4:06.30 3:58.60 3:04.73
22 Aidan Pollard FR-1 Fredonia 4:17.21 3:00.05 3:48.92 3:59.21
23 Erik Johnson JR-3 Roberts Wesleyan 4:18.61 3:44.99 3:57.93 4:03.10
24 Anthony Casullo SO-2 Roberts Wesleyan 4:18.71 4:26.48 3:06.28 4:29.06
27 Matthew Gostomski SO-2 Houghton 4:20.79 3:44.28 4:26.01 3:12.99
28 Collin Gwilt FR-1 Rochester 4:21.52 3:47.53 5:24.29 4:34.60
31 Stephen Loce FR-1 SUNY Geneseo 4:23.24 5:10.63 3:54.29 5:29.05
39 Evan Ireland FR-1 Saint Rose 4:27.31 3:17.81 4:46.03 4:27.31
  Kyle Richards FR-1 Fredonia DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Chris Davitt FR-1 Le Moyne 4:37.09 4:03.06
2 Eric Franklin JR-3 Rochester 4:37.77 4:05.81
3 Adrian Mazur FR-1 Roberts Wesleyan 3:29.32 4:06.25
4 Dylan Brickner SO-2 Brockport St. 3:51.54 4:08.96
5 Justin Shaffer SO-2 Roberts Wesleyan 4:34.74 4:09.76
6 Griffin Klein SO-2 Le Moyne 4:59.43 4:11.62
10 Matt Battaglia SR-4 Nazareth 4:37.50 4:12.27
11 Joe Northup FR-1 Brockport St. 4:46.24 4:13.31
14 Kevin Seitz FR-1 SUNY Geneseo 4:52.64 4:14.47
16 Dan Jones JR-3 RIT 3:11.31 4:15.08
19 Matthew Penberthy SO-2 Brockport St. 3:44.90 4:15.56
25 Michael Lee JR-3 St. John Fisher 4:06.50 4:19.47