March 4, 2017
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joanna Podosek JR-3 Monmouth (Ill.) 2:14.93
2 Rachel Atchison JR-3 Wis.-La Crosse 2:15.04
3 Courtney Shaffer JR-3 Wis.-Stout 2:15.56
4 Madeleine Pape   Wisconsin Track Club 2:15.67
5 Mallory Hall SR-4 Wis.-La Crosse 2:16.64
6 Taylor Gibson SR-4 St. Scholastica 2:16.78
7 Haley Joosten SR-4 St. Norbert 2:17.41
8 Hanna Docter   Wisconsin Track Club 2:18.33
9 Victoria Capozziello SR-4 North Central (Ill.) 2:18.42
10 Jenna McKinney SO-2 U. of Chicago 2:19.11
11 Ellie Waddle SR-4 Beloit 2:19.17
12 Kayla Janto SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:19.56
13 Valerie Jones JR-3 Wis.-La Crosse 2:19.94
14 Sara Wegner FR-1 Bethel (Minn.) 2:21.43
15 Natalie Kintop SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:21.45
16 Clarissa Jauregui SR-4 St. Norbert 2:22.39
17 Jazzmine Reyes SO-2 Aurora 2:23.96
18 Stephanie Melchor FR-1 Wis.-Stout 2:25.17
19 Samantha McKibbon FR-1 George Fox 2:27.60
20 Sylvia Lechnir FR-1 Wis.-Stout 2:27.94
21 Rachel Hirsch FR-1 Wis.-Eau Claire 2:27.96
22 Brittany Staab FR-1 Wis.-Stout 2:28.72
23 Sara Kaiser   Wisconsin Track Club 2:29.36
24 Megan Parks FR-1 George Fox 2:30.42
25 Hannah Wappes FR-1 Manchester 2:31.47
26 Morgan Sauer SO-2 Bethany Lutheran 2:33.36
27 Alyssa Gruender FR-1 Wis.-Stevens Point 2:34.65
28 Anna Lieske JR-3 Bethany Lutheran 2:34.97
29 Zoe Panos   Wisconsin Track Club 2:36.76
30 Talyn Solinsky FR-1 Wis.-Stevens Point 2:40.10
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Clarissa Jauregui SR-4 St. Norbert 2:57.99 2:55.14 2:22.39 2:45.18 2:08.15 2:40.90
20 Sylvia Lechnir FR-1 Wis.-Stout 2:57.53 2:32.38 2:27.94 1:52.44 2:10.19 1:48.00
26 Morgan Sauer SO-2 Bethany Lutheran 2:14.96 3:10.17 2:33.36 2:41.03 1:50.42 2:05.76
27 Alyssa Gruender FR-1 Wis.-Stevens Point 2:39.29 1:49.81 2:34.65 3:21.05 1:59.08 2:19.19
28 Anna Lieske JR-3 Bethany Lutheran 3:16.82 3:02.87 2:34.97 3:13.72 2:33.42 2:45.82
30 Talyn Solinsky FR-1 Wis.-Stevens Point 2:56.11 3:20.13 2:40.10 1:52.07 1:58.48 2:27.30
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Stephanie Melchor FR-1 Wis.-Stout 2:38.24 2:25.17 2:39.69 2:10.66 2:44.05 2:46.95 1:47.43
21 Rachel Hirsch FR-1 Wis.-Eau Claire 2:54.60 2:27.96 1:53.93 2:04.29 3:10.87 2:33.88 2:53.12
22 Brittany Staab FR-1 Wis.-Stout 2:58.47 2:28.72 2:42.11 2:39.13 2:18.31 2:45.08 2:19.80
23 Sara Kaiser   Wisconsin Track Club 2:54.76 2:29.36 3:14.17 2:59.24 1:53.52 2:29.36 2:06.96
24 Megan Parks FR-1 George Fox 2:57.50 2:30.42 2:03.35 2:54.49 2:59.00 2:03.35 2:33.43
29 Zoe Panos   Wisconsin Track Club 2:41.47 2:36.76 3:03.41 1:52.87 3:00.28 3:14.39 2:57.14
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Sara Wegner FR-1 Bethel (Minn.) 2:21.43
15 Natalie Kintop SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:21.45
17 Jazzmine Reyes SO-2 Aurora 2:23.96
19 Samantha McKibbon FR-1 George Fox 2:27.60
25 Hannah Wappes FR-1 Manchester 2:31.47
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Madeleine Pape   Wisconsin Track Club 2:15.67
6 Taylor Gibson SR-4 St. Scholastica 2:16.78
8 Hanna Docter   Wisconsin Track Club 2:18.33
9 Victoria Capozziello SR-4 North Central (Ill.) 2:18.42
10 Jenna McKinney SO-2 U. of Chicago 2:19.11
11 Ellie Waddle SR-4 Beloit 2:19.17
13 Valerie Jones JR-3 Wis.-La Crosse 2:19.94
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Joanna Podosek JR-3 Monmouth (Ill.) 2:17.63 2:14.93 1:47.95
2 Rachel Atchison JR-3 Wis.-La Crosse 1:53.44 2:15.04 1:43.98
3 Courtney Shaffer JR-3 Wis.-Stout 2:37.25 2:15.56 2:00.65
5 Mallory Hall SR-4 Wis.-La Crosse 1:42.48 2:16.64 1:53.42
7 Haley Joosten SR-4 St. Norbert 1:49.93 2:17.41 2:20.16
12 Kayla Janto SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:00.03 2:19.56 2:20.96