March 4, 2017
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jake Schneider FR-1 Wis.-Whitewater 22.16 23.05
2 Jordan Johnson SO-2 Benedictine (Ill.) 22.24 18.24
3 Karl Olsen SO-2 Bethel (Minn.) 22.26 17.37
4 Jalen Griffin SR-4 Benedictine (Ill.) 22.28 18.72
5 Calden Wojt FR-1 Wis.-Stevens Point 22.31 28.11
6 Christian Lopez SO-2 Wis.-Oshkosh 22.39 19.26
7 Zach Rothering JR-3 Wis.-La Crosse 22.45 28.74
8 Jeremiah Davis FR-1 Greenville 22.56 19.86
9 Ernest Winters JR-3 Wis.-La Crosse 22.58 23.94
10 Terry Moore JR-3 Aurora 22.66 23.34
11 Cody Andrus JR-3 Wis.-Eau Claire 22.67 16.33
12 Tommy Cole SR-4 Wheaton (Ill.) 22.78 19.37
13 Matthew Foster SO-2 Wis.-La Crosse 22.80 27.59
14 Jacob Baus JR-3 Ripon 22.92 23.84
15 Michael Von Schledorn FR-1 Wis.-Stevens Point 22.93 24.77
16 Ryan Bjornstal JR-3 Wis.-Stout 22.93 21.10
17 Isaac Erickson FR-1 Bethel (Minn.) 22.97 22.06
18 Danny Trimner SR-4 Wis.-Oshkosh 22.98 25.51
19 Patrick Klamm SR-4 Bethel (Minn.) 23.02 23.02
20 DJ Meagher SR-4 Wis.-Eau Claire 23.16 22.01
21 Shawn Monroe FR-1 Bethel (Minn.) 23.27 24.20
22 Josh Jennerjohn FR-1 Wis.-Oshkosh 23.27 19.55
23 Harrison Hollis JR-3 Manchester 23.34 23.58
24 Bailey Gesteland JR-3 Wis.-Oshkosh 23.41 24.12
25 Ryan Send SO-2 Wis.-La Crosse 23.41 20.37
26 Alex Poncelet FR-1 Wis.-Stevens Point 23.46 30.03
27 Xavier Motley FR-1 Wis.-Eau Claire 23.47 18.78
28 Nolan Peterson JR-3 Wis.-Oshkosh 23.48 22.08
29 Tanner Akers JR-3 Wis.-Stevens Point 23.50 16.69
30 Chris Hess FR-1 Wis.-Oshkosh 23.51 20.46
31 Lucas Lee SO-2 Wis.-Stevens Point 23.88 21.26
32 Jaylen Robinson SR-4 Aurora 23.89 17.44
33 Sean Broihier FR-1 Wis.-La Crosse 24.07 26.00
34 Michael Honer SO-2 Wis.-Eau Claire 24.17 29.73
35 Parker Rongstad SO-2 Wis.-Stout 24.38 22.92
36 Nathan Eisenzimmer FR-1 Wis.-Eau Claire 24.60 21.16
37 Sam Welch FR-1 Wis.-Stevens Point 24.68 22.96
38 Josh Farnsworth SO-2 Wis.-Stevens Point 25.32 25.83
39 Darren McGuire JR-3 Wis.-Stevens Point 25.79 24.76
40 Mike Mangian   Unattached 27.47 21.71
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Parker Rongstad SO-2 Wis.-Stout 24.38
36 Nathan Eisenzimmer FR-1 Wis.-Eau Claire 24.60
37 Sam Welch FR-1 Wis.-Stevens Point 24.68
38 Josh Farnsworth SO-2 Wis.-Stevens Point 25.32
40 Mike Mangian   Unattached 27.47
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
25 Ryan Send SO-2 Wis.-La Crosse 25.76 25.29 16.86 23.41 26.69 26.69 25.52
31 Lucas Lee SO-2 Wis.-Stevens Point 17.44 26.27 21.02 23.88 27.23 29.85 18.39
33 Sean Broihier FR-1 Wis.-La Crosse 29.37 29.13 26.48 24.07 26.00 19.26 26.00
34 Michael Honer SO-2 Wis.-Eau Claire 18.61 20.79 19.58 24.17 31.18 29.97 24.66
39 Darren McGuire JR-3 Wis.-Stevens Point 24.50 26.05 31.21 25.79 20.64 30.95 33.27
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Michael Von Schledorn FR-1 Wis.-Stevens Point 22.93 16.28
22 Josh Jennerjohn FR-1 Wis.-Oshkosh 23.27 26.53
26 Alex Poncelet FR-1 Wis.-Stevens Point 23.46 26.51
27 Xavier Motley FR-1 Wis.-Eau Claire 23.47 22.07
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Matthew Foster SO-2 Wis.-La Crosse 22.80
29 Tanner Akers JR-3 Wis.-Stevens Point 23.50
30 Chris Hess FR-1 Wis.-Oshkosh 23.51
32 Jaylen Robinson SR-4 Aurora 23.89
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Ryan Bjornstal JR-3 Wis.-Stout 22.70 28.67 22.93 23.85 29.58 23.62 27.52
20 DJ Meagher SR-4 Wis.-Eau Claire 20.38 19.00 23.16 18.53 23.16 16.68 21.08
28 Nolan Peterson JR-3 Wis.-Oshkosh 20.20 21.84 23.48 30.53 27.24 27.48 26.54
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Terry Moore JR-3 Aurora 29.01 21.98 19.72 22.66 15.87
11 Cody Andrus JR-3 Wis.-Eau Claire 19.73 18.14 25.39 22.67 27.21
14 Jacob Baus JR-3 Ripon 20.86 27.74 17.88 22.92 24.53
23 Harrison Hollis JR-3 Manchester 30.11 28.48 24.28 23.34 22.41
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Zach Rothering JR-3 Wis.-La Crosse 22.45
9 Ernest Winters JR-3 Wis.-La Crosse 22.58
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Jalen Griffin SR-4 Benedictine (Ill.) 28.30 16.71 26.96 24.96 22.28 16.49
6 Christian Lopez SO-2 Wis.-Oshkosh 17.92 18.36 18.59 22.84 22.39 26.87
21 Shawn Monroe FR-1 Bethel (Minn.) 20.02 17.69 27.23 29.56 23.27 20.48
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jake Schneider FR-1 Wis.-Whitewater 23.05 27.93 22.16 23.05
5 Calden Wojt FR-1 Wis.-Stevens Point 15.84 23.88 22.31 22.09
18 Danny Trimner SR-4 Wis.-Oshkosh 27.58 16.09 22.98 18.62
24 Bailey Gesteland JR-3 Wis.-Oshkosh 21.31 23.18 23.41 18.26
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Jeremiah Davis FR-1 Greenville 22.34 28.20 22.56 18.28
19 Patrick Klamm SR-4 Bethel (Minn.) 19.80 17.96 23.02 27.86
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jordan Johnson SO-2 Benedictine (Ill.) 22.24
3 Karl Olsen SO-2 Bethel (Minn.) 22.26
12 Tommy Cole SR-4 Wheaton (Ill.) 22.78
17 Isaac Erickson FR-1 Bethel (Minn.) 22.97