February 18, 2017
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nick Zolondek FR-1 Wis.-Stout 10:13.38 10:08.09 6:20.72 6:31.29 6:41.87 11:22.12 8:48.77 10
2 Mike Friedman SO-2 Wis.-Stout 11:29.49 11:07.94 10:41.01 11:24.10 8:31.73 7:37.86 8:58.66 8
3 Nathan Dorn FR-1 Wis.-Stevens Point 9:23.02 7:02.26 7:34.75 9:39.26 9:06.78 9:01.36 9:01.36 6
4 Tyler Ellefson FR-1 Wis.-Stout 9:23.48 6:40.94 7:13.44 9:23.48 8:45.55 7:56.79 9:01.80 5
5 Trevor Blum JR-3 Wis.-Stout 6:35.66 11:12.08 6:35.66 10:34.14 8:34.90 8:40.32 9:02.00 4
6 Benjamin Jurenec SR-4 Wis.-Stevens Point 8:37.56 10:53.76 8:15.77 11:04.66 10:31.97 10:42.87 9:04.80 3
7 Zach Zimmerman JR-3 Wis.-Stout 7:27.34 7:16.43 7:05.52 9:21.90 8:54.62 11:00.10 9:05.53 2
8 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 6:23.16 8:34.52 6:39.58 11:46.10 11:18.73 8:23.58 9:07.36 1
9 Matt Lancour SO-2 Wis.-Stout 11:04.78 11:32.25 9:58.85 7:25.02 11:32.25 7:30.51 9:09.40 -
10 Dennis Hacker   Unattached 8:59.07 8:14.61 7:41.27 8:36.84 8:47.96 8:59.07 9:15.74 -
11 Max Zeitler SO-2 Wis.-Stevens Point 11:54.56 11:15.49 7:32.19 11:48.98 10:02.91 8:44.76 9:18.25 -
12 Daniel Sikora JR-3 Wis.-Stevens Point 9:31.20 11:40.00 8:40.80 11:28.80 11:51.20 9:08.80 9:20.00 -
13 charles schauer Junior Unattached 6:56.00 8:59.68 8:37.19 9:22.16 11:14.60 9:10.92 9:22.16 -
14 Dan Ressler SO-2 Wis.-Stout 10:20.47 11:28.16 11:50.72 8:38.94 8:44.58 7:14.33 9:24.06 -
15 Josh Christensen   Unattached 12:10.11 9:42.95 6:41.84 6:47.50 7:21.46 9:42.95 9:25.97 -
16 Hunter Styka SO-2 Wis.-Stevens Point 10:45.93 11:48.81 11:43.10 6:57.29 10:11.64 6:40.14 9:31.62 -
17 Noah Schulze FR-1 Wis.-Stevens Point 11:07.37 8:48.10 12:22.81 11:36.39 10:55.77 12:11.21 9:40.32 -
18 Abraham Skwira SO-2 Wis.-Stevens Point 7:40.38 8:15.34 11:04.34 7:34.55 7:40.38 10:11.89 9:42.75 -
19 Kody Radtke FR-1 Wis.-Stout 11:28.25 11:28.25 9:25.77 7:17.45 12:14.91 9:49.10 9:43.26 -
20 Cory Burkwald   Copper Country TC 12:12.06 8:57.24 11:07.12 7:28.69 8:51.34 9:26.76 9:50.37 -
21 Riley Hibbard   Copper Country TC 11:36.95 9:27.01 10:26.07 9:56.54 10:37.88 12:36.01 9:50.63 -
22 Bobby Beggs   Copper Country TC 8:19.15 7:37.55 11:41.18 12:16.84 9:36.40 9:12.63 9:54.22 -
23 Harrison Grunert FR-1 St. Norbert 12:12.50 12:24.51 11:36.48 8:06.34 10:00.41 12:00.50 10:00.41 -
24 Ryan Diedrich   Wisconsin Track Club 8:05.69 9:00.33 12:38.89 7:59.62 13:03.18 7:11.05 10:07.11 -
25 Joshua Schill FR-1 St. Norbert 11:26.44 9:55.78 10:47.58 10:47.58 8:31.59 7:52.74 10:47.58 -
  David Rosenlund JR-3 Wis.-Stout DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Daniel Sikora JR-3 Wis.-Stevens Point 9:08.80 8:12.80 6:48.80 9:20.00 -
13 charles schauer Junior Unattached 8:54.06 10:01.52 9:55.89 9:22.16 -
14 Dan Ressler SO-2 Wis.-Stout 11:22.52 9:29.70 8:38.94 9:24.06 -
16 Hunter Styka SO-2 Wis.-Stevens Point 8:17.31 7:03.00 7:14.44 9:31.62 -
17 Noah Schulze FR-1 Wis.-Stevens Point 7:50.06 11:47.99 9:34.52 9:40.32 -
18 Abraham Skwira SO-2 Wis.-Stevens Point 9:01.96 8:32.82 6:53.76 9:42.75 -
19 Kody Radtke FR-1 Wis.-Stout 9:54.93 7:17.45 8:56.60 9:43.26 -
20 Cory Burkwald   Copper Country TC 8:04.11 7:16.88 10:19.89 9:50.37 -
21 Riley Hibbard   Copper Country TC 6:59.35 9:27.01 9:38.82 9:50.63 -
22 Bobby Beggs   Copper Country TC 11:59.01 10:29.88 7:43.50 9:54.22 -
23 Harrison Grunert FR-1 St. Norbert 8:48.36 9:06.38 7:48.32 10:00.41 -
24 Ryan Diedrich   Wisconsin Track Club 11:38.18 12:08.54 11:13.90 10:07.11 -
25 Joshua Schill FR-1 St. Norbert 11:26.44 14:01.86 13:10.05 10:47.58 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Nick Zolondek FR-1 Wis.-Stout 8:48.77 7:24.17 10:34.53 10
2 Mike Friedman SO-2 Wis.-Stout 8:58.66 9:04.05 7:43.25 8
3 Nathan Dorn FR-1 Wis.-Stevens Point 9:01.36 10:06.33 7:18.51 6
4 Tyler Ellefson FR-1 Wis.-Stout 9:01.80 11:28.09 11:01.00 5
5 Trevor Blum JR-3 Wis.-Stout 9:02.00 9:45.36 11:01.24 4
6 Benjamin Jurenec SR-4 Wis.-Stevens Point 9:04.80 10:26.52 9:32.04 3
7 Zach Zimmerman JR-3 Wis.-Stout 9:05.53 9:38.27 11:21.92 2
8 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 9:07.36 11:18.73 6:50.52 1
9 Matt Lancour SO-2 Wis.-Stout 9:09.40 8:58.42 8:03.48 -
10 Dennis Hacker   Unattached 9:15.74 7:02.37 11:23.56 -
11 Max Zeitler SO-2 Wis.-Stevens Point 9:18.25 6:58.69 10:19.66 -
15 Josh Christensen   Unattached 9:25.97 10:22.57 9:48.61 -
  David Rosenlund JR-3 Wis.-Stout DNF DNF DNF -