February 4, 2017
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Trevor Damkot JR-3 Wis.-Oshkosh 6:22.11 9:05.86 9:11.32 8:27.65 11:27.79 6:33.02 10
2 Bennet Krueger FR-1 Wis.-Oshkosh 7:08.93 9:09.90 8:03.92 7:47.42 10:21.39 9:20.90 8
3 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 7:49.14 9:11.92 11:57.50 7:38.10 8:44.33 7:21.54 6
4 Max Zeitler SO-2 Wis.-Stevens Point 10:01.11 9:16.58 7:14.14 12:03.56 9:05.45 7:36.40 5
5 Daniel Sikora JR-3 Wis.-Stevens Point 7:51.21 9:20.96 7:11.94 7:39.99 9:15.35 11:29.98 4
6 Hunter Styka SO-2 Wis.-Stevens Point 11:59.75 9:22.30 8:31.70 8:37.32 11:31.63 6:44.86 3
7 Jed Dodge   Unattached 12:03.54 9:25.26 10:10.48 6:41.34 11:35.27 7:32.21 2
8 Bastian Shea   Unattached 10:48.32 9:28.70 7:29.28 10:54.01 11:50.88 7:23.59 1
9 Abraham Skwira SO-2 Wis.-Stevens Point 8:17.23 9:44.97 10:37.62 12:28.77 9:44.97 11:24.42 -
10 Henry Laste FR-1 Wis.-Oshkosh 11:25.59 9:45.97 10:21.13 12:18.33 7:54.64 10:03.55 -
11 Ben Schaefer SO-2 Lawrence 7:38.46 9:47.77 8:19.61 7:03.20 9:41.90 8:37.24 -
12 Nathan Arrigoni FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 10:41.41 9:48.45 11:40.26 7:09.57 8:31.96 10:41.41 -
13 Robert Szymanski FR-1 Wis.-Oshkosh 11:59.40 9:49.67 12:17.09 11:35.81 11:35.81 8:33.02 -
14 Collin Borazo FR-1 Wis.-Oshkosh 10:13.89 9:56.01 12:19.06 6:57.21 11:49.26 11:49.26 -
15 Kassahun Lehman FR-1 Lakeland 9:50.57 9:56.53 11:26.01 6:57.57 11:14.08 8:38.99 -
16 Kenneth Holbrook SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 9:37.97 10:02.05 10:44.20 12:20.53 7:25.52 12:02.46 -
17 Casey Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 8:13.89 10:02.30 11:38.67 9:32.19 7:37.75 12:32.88 -
18 Hagen Opitz FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 12:19.63 10:06.25 11:00.82 9:42.00 7:58.94 9:42.00 -
19 Jacob Leiden SO-2 Marian (Wis.) 9:35.91 10:32.86 9:35.91 7:23.01 9:35.91 10:45.52 -
20 Ryan Esch FR-1 Wis.-Stevens Point 12:34.76 10:39.62 12:47.55 13:13.13 13:32.32 8:31.70 -
  Alec Timpe SO-2 Lawrence DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Abraham Skwira SO-2 Wis.-Stevens Point 9:44.97 -
10 Henry Laste FR-1 Wis.-Oshkosh 9:45.97 -
12 Nathan Arrigoni FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 9:48.45 -
14 Collin Borazo FR-1 Wis.-Oshkosh 9:56.01 -
15 Kassahun Lehman FR-1 Lakeland 9:56.53 -
16 Kenneth Holbrook SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 10:02.05 -
17 Casey Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 10:02.30 -
18 Hagen Opitz FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 10:06.25 -
19 Jacob Leiden SO-2 Marian (Wis.) 10:32.86 -
20 Ryan Esch FR-1 Wis.-Stevens Point 10:39.62 -
  Alec Timpe SO-2 Lawrence DNF -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Trevor Damkot JR-3 Wis.-Oshkosh 10:33.20 9:05.86 10
2 Bennet Krueger FR-1 Wis.-Oshkosh 10:48.89 9:09.90 8
3 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 9:11.92 9:11.92 6
4 Max Zeitler SO-2 Wis.-Stevens Point 10:17.81 9:16.58 5
5 Daniel Sikora JR-3 Wis.-Stevens Point 9:20.96 9:20.96 4
6 Hunter Styka SO-2 Wis.-Stevens Point 8:14.83 9:22.30 3
7 Jed Dodge   Unattached 9:02.65 9:25.26 2
8 Bastian Shea   Unattached 8:31.83 9:28.70 1
11 Ben Schaefer SO-2 Lawrence 11:51.21 9:47.77 -
13 Robert Szymanski FR-1 Wis.-Oshkosh 8:33.02 9:49.67 -