April 29, 2017
|
St. John Fisher - Rochester, NY

Women's 100 Meters Finals

W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tatiana Aholou   Sherbrooke 12.95 9.44 12.10 11.26 10.65 12.71
2 Satin Holmes FR-1 Buffalo State 9.49 12.73 12.99 15.59 14.16 12.60
3 Dajah Plummer FR-1 Buffalo State 13.14 11.84 13.01 11.06 10.54 11.97
4 Sha'nice Hamilton SR-4 Brockport St. 14.20 15.25 13.14 14.20 11.70 16.69
5 Hannah Madden SO-2 SUNY Geneseo 15.57 10.29 13.19 14.12 14.91 11.88
6 Grace Windschitl FR-1 St. John Fisher 10.77 11.97 13.29 9.84 16.88 15.02
7 Brittany Schutrum SR-4 Rochester 11.08 16.29 13.35 13.35 12.95 15.22
8 Kate Hochbrueckner SR-4 Brockport St. 10.45 9.51 13.39 12.86 14.33 10.72

Women's 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tatiana Aholou   Sherbrooke 8.60 10.41 15.25 9.20 12.10 12.95
2 Sha'nice Hamilton SR-4 Brockport St. 9.28 11.90 10.72 13.07 13.07 10.85
3 Satin Holmes FR-1 Buffalo State 13.76 10.48 16.38 13.50 13.10 9.31
4 Dajah Plummer FR-1 Buffalo State 10.79 15.92 10.79 11.97 13.15 16.18
5 Brittany Schutrum SR-4 Rochester 13.08 15.86 14.93 13.21 13.21 11.76
6 Grace Windschitl FR-1 St. John Fisher 15.62 10.72 9.79 10.59 13.23 15.75
7 Hannah Madden SO-2 SUNY Geneseo 12.05 15.16 15.80 13.73 12.95 12.44
8 Kate Hochbrueckner SR-4 Brockport St. 15.20 10.35 16.77 16.38 13.10 16.90
9 Anaelle Amy JR-3 Utica 11.24 12.70 12.96 9.92 13.22 14.55
10 Kasey Cannister SR-4 Houghton 14.77 11.18 15.03 15.96 13.30 12.77
11 Brenna James FR-1 Rochester 10.64 10.64 12.77 11.31 13.30 9.71
12 Tiffany Raymond FR-1 Buffalo State 17.19 14.39 11.06 12.92 13.32 13.72
13 Haley Brust SO-2 St. John Fisher 13.90 10.16 12.30 11.89 13.36 11.09
14 Emily Young JR-3 RIT 10.16 15.77 13.50 11.63 13.36 10.29
15 Lauryn Krupa FR-1 SUNY Geneseo 15.66 14.19 10.98 10.71 13.38 14.05
16 Chelsea Burrus SR-4 Buffalo State 12.86 17.28 11.52 15.00 13.39 14.73
17 Mackenzie Maxam FR-1 Oswego State 13.73 12.39 13.87 15.08 13.46 14.54
18 Raven Jones SO-2 Buffalo State 13.07 11.59 12.40 16.17 13.47 13.74
19 Laura Gardner FR-1 St. Lawrence 11.33 16.72 11.19 14.43 13.48 11.87
20 Ashalee Joseph SR-4 Oswego State 10.58 14.51 12.21 12.34 13.56 10.04
21 Erica Pawlewicz SO-2 St. John Fisher 14.86 9.95 15.41 16.63 13.63 16.77
22 Bethany Christensen   s.w.i.f.t. racing 17.50 13.81 13.54 17.23 13.67 16.68
23 Alexis Acevedo SO-2 Oswego State 13.96 11.22 12.86 15.33 13.68 10.40
24 Kyla Whannell SO-2 Roberts Wesleyan 12.80 17.62 11.84 10.87 13.76 11.56
25 Meghan Evans FR-1 Utica 14.65 17.14 10.09 13.69 13.82 15.48
26 Fiona Daloia SR-4 Houghton 12.94 16.42 16.00 10.44 13.91 13.64
27 Melinda Vilarinho JR-3 Roberts Wesleyan 13.93 17.59 12.81 12.95 14.07 18.15
28 Kalei Brautlacht FR-1 Houghton 16.67 12.29 12.71 14.69 14.12 17.37
29 Jessica Young SO-2 St. Lawrence 16.11 15.68 16.25 10.55 14.25 18.53
30 Val Pirro SO-2 Le Moyne 13.95 14.10 12.08 14.96 14.38 11.65
31 Kaitlyn Smith SO-2 Fredonia 15.41 12.96 17.28 17.43 14.40 16.13
32 Mikaela Hummel FR-1 Houghton 12.84 11.54 12.41 10.10 14.42 14.28
33 Sabrina Campbell FR-1 St. John Fisher 15.69 17.14 18.01 13.07 14.52 12.49
34 Gabrielle Bridgewater SO-2 Herkimer County CC 15.85 16.00 17.02 12.65 14.54 12.65
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Sha'nice Hamilton SR-4 Brockport St. 14.90 13.07
9 Anaelle Amy JR-3 Utica 13.49 13.22
21 Erica Pawlewicz SO-2 St. John Fisher 14.32 13.63
23 Alexis Acevedo SO-2 Oswego State 17.38 13.68
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Brittany Schutrum SR-4 Rochester 14.54 16.91 13.21
11 Brenna James FR-1 Rochester 9.58 9.98 13.30
13 Haley Brust SO-2 St. John Fisher 13.50 14.97 13.36
29 Jessica Young SO-2 St. Lawrence 17.39 18.53 14.25
31 Kaitlyn Smith SO-2 Fredonia 10.52 18.58 14.40
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Satin Holmes FR-1 Buffalo State 9.17 13.10 12.32 12.84
12 Tiffany Raymond FR-1 Buffalo State 14.52 13.32 10.93 10.79
19 Laura Gardner FR-1 St. Lawrence 15.51 13.48 9.57 10.79
22 Bethany Christensen   s.w.i.f.t. racing 14.49 13.67 10.94 17.36
26 Fiona Daloia SR-4 Houghton 17.53 13.91 9.88 14.61
33 Sabrina Campbell FR-1 St. John Fisher 10.17 14.52 15.69 11.47
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Dajah Plummer FR-1 Buffalo State 13.02 9.74 13.15
14 Emily Young JR-3 RIT 11.23 12.96 13.36
17 Mackenzie Maxam FR-1 Oswego State 17.50 10.10 13.46
20 Ashalee Joseph SR-4 Oswego State 15.46 16.41 13.56
25 Meghan Evans FR-1 Utica 15.90 15.07 13.82
28 Kalei Brautlacht FR-1 Houghton 16.95 16.10 14.12
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tatiana Aholou   Sherbrooke 10.41 13.68 12.10 13.19 10.41
7 Hannah Madden SO-2 SUNY Geneseo 9.85 14.12 12.95 10.75 9.98
8 Kate Hochbrueckner SR-4 Brockport St. 9.31 11.40 13.10 15.20 15.72
16 Chelsea Burrus SR-4 Buffalo State 15.13 12.72 13.39 10.85 9.91
18 Raven Jones SO-2 Buffalo State 10.38 9.70 13.47 15.49 10.38
27 Melinda Vilarinho JR-3 Roberts Wesleyan 14.64 16.47 14.07 15.20 17.45
34 Gabrielle Bridgewater SO-2 Herkimer County CC 10.91 13.53 14.54 10.91 17.45
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Grace Windschitl FR-1 St. John Fisher 15.35 9.66 14.03 13.23 14.03
10 Kasey Cannister SR-4 Houghton 12.37 11.97 13.84 13.30 15.03
15 Lauryn Krupa FR-1 SUNY Geneseo 10.04 15.26 11.91 13.38 11.24
24 Kyla Whannell SO-2 Roberts Wesleyan 14.45 14.59 9.77 13.76 14.59
30 Val Pirro SO-2 Le Moyne 16.25 13.09 11.65 14.38 15.53
32 Mikaela Hummel FR-1 Houghton 15.00 18.75 17.16 14.42 18.46