April 8, 2017
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Fynn Timm SO-2 North Florida 3:31.67 4:27.49 4:53.08 3:52.60
2 Noah Perkins FR-1 North Florida 4:22.99 3:55.06 3:31.79 3:52.73
3 Brad Hort JR-3 North Florida 3:45.93 3:48.26 2:52.36 3:52.91
4 Lars Benner JR-3 Tampa 4:17.61 5:00.16 2:52.53 3:56.34
5 Michael Damato SR-4 North Florida 2:57.24 4:45.02 5:01.79 3:59.51
6 Sem Sultanov FR-1 North Florida 4:05.49 3:41.42 4:12.71 4:00.67
7 Joey Maus JR-3 Tampa 4:44.94 3:54.23 3:59.06 4:01.47
8 Will Hasse FR-1 Kennesaw State 5:17.65 4:53.21 3:37.47 4:04.34
9 Joshua Estrada   Unattached 4:39.10 4:44.00 2:58.72 4:04.82
10 Kellen Corson SO-2 UNC Pembroke 3:24.47 3:12.16 3:14.62 4:06.35
11 Jaison Morning SO-2 Valdosta State 3:12.84 3:17.79 4:36.90 4:07.23
12 Rayford James JR-3 North Florida 3:33.30 5:19.95 5:00.11 4:08.02
13 Joe Weber SO-2 Tampa 3:28.73 3:41.15 4:30.85 4:08.48
14 Noah Rotich FR-1 Fairleigh Dickinson 5:14.13 4:29.26 3:46.88 4:09.31
15 Cameron Pack FR-1 Savannah State 5:18.34 4:50.77 5:10.82 4:10.66
16 Connor Dalrymple JR-3 Valdosta State 5:21.85 4:46.65 5:04.25 4:11.44
17 Max Warner FR-1 Kennesaw State 4:33.46 3:14.97 2:57.24 4:13.20
18 Adam Lawrence   UNAT-Embry-Riddle 5:11.48 5:03.88 3:25.12 4:13.23
19 Jonathan Moore JR-3 Bethune-Cookman 4:49.23 5:19.94 5:30.18 4:15.95
20 Cory Munsch JR-3 Tampa 5:14.86 4:46.70 3:01.75 4:15.98
21 Mark Maddox Sophomore Unattached 3:20.64 4:48.10 4:35.24 4:17.23
22 Cristian Slaton SO-2 USC-Beaufort 3:27.36 4:52.90 4:47.72 4:19.20
23 Drew Hart   Unattached 3:10.35 3:12.96 4:52.04 4:20.75
24 Sam Schaeffer FR-1 Tampa 4:26.41 4:02.90 5:02.97 4:21.18
25 Michael Smith JR-3 Savannah State 5:03.03 5:13.48 3:52.50 4:21.23
26 James Fell   UNAT-Embry-Riddle 3:44.82 3:23.66 4:08.62 4:24.49
27 Jeremy Fritz Sophomore Unattached 5:01.84 4:11.54 4:24.77 4:24.77
28 Patrick White FR-1 Embry-Riddle 3:06.65 3:19.98 3:30.64 4:26.63
29 Matthew Bauer   Florida Running Club 3:54.12 4:58.71 4:04.89 4:29.10
30 Jared Lau   Unattached 3:09.07 5:21.41 5:48.42 4:30.09
31 Avonte Boykins JR-3 Keiser University 5:51.77 3:31.06 4:17.06 4:30.59
32 James Oyetunji SO-2 Florida A&M 3:57.01 4:59.67 5:51.43 4:32.42
33 Zebedee Lunsofrd FR-1 Tennessee St. 3:14.03 4:05.96 5:08.81 4:33.28
34 Michael Noltion FR-1 Edward Waters 3:27.70 3:52.63 3:49.86 4:36.93
35 Brandon Park FR-1 SCAD Savannah 4:05.08 4:10.65 4:32.93 4:38.50
36 Jeremiah Coxton-Dease FR-1 Brewton-Parker 3:54.69 5:52.04 5:07.33 4:39.39
37 Abraham Grandison SO-2 Edward Waters 4:54.67 5:00.28 3:22.06 4:40.63
38 Matthew Connor   Florida Running Club 4:46.42 4:23.96 4:32.38 4:40.80
39 Paul Johnsen FR-1 Keiser University 5:34.32 5:54.18 3:51.71 5:31.01
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Fynn Timm SO-2 North Florida 3:52.60 2:45.15
2 Noah Perkins FR-1 North Florida 3:52.73 4:55.57
3 Brad Hort JR-3 North Florida 3:52.91 3:04.00
4 Lars Benner JR-3 Tampa 3:56.34 4:22.34
5 Michael Damato SR-4 North Florida 3:59.51 4:04.30
6 Sem Sultanov FR-1 North Florida 4:00.67 3:43.83
7 Joey Maus JR-3 Tampa 4:01.47 4:47.35
12 Rayford James JR-3 North Florida 4:08.02 4:10.50
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Will Hasse FR-1 Kennesaw State 3:13.03 4:04.34 4:36.11 3:17.92
9 Joshua Estrada   Unattached 3:50.13 4:04.82 3:28.10 3:33.00
10 Kellen Corson SO-2 UNC Pembroke 5:07.94 4:06.35 4:03.89 4:45.77
11 Jaison Morning SO-2 Valdosta State 2:55.54 4:07.23 4:19.60 5:11.51
13 Joe Weber SO-2 Tampa 4:10.97 4:08.48 4:15.94 3:53.58
14 Noah Rotich FR-1 Fairleigh Dickinson 5:09.15 4:09.31 5:04.16 3:54.36
15 Cameron Pack FR-1 Savannah State 4:40.74 4:10.66 5:00.80 5:20.85
16 Connor Dalrymple JR-3 Valdosta State 5:16.82 4:11.44 3:38.76 3:33.73
17 Max Warner FR-1 Kennesaw State 4:18.27 4:13.20 5:08.91 4:25.86
18 Adam Lawrence   UNAT-Embry-Riddle 2:57.27 4:13.23 3:12.46 4:05.64
19 Jonathan Moore JR-3 Bethune-Cookman 3:35.00 4:15.95 5:17.38 3:35.00
20 Cory Munsch JR-3 Tampa 3:06.87 4:15.98 3:27.35 3:52.95
26 James Fell   UNAT-Embry-Riddle 5:30.62 4:24.49 5:35.91 5:22.68
30 Jared Lau   Unattached 3:41.48 4:30.09 5:24.11 4:21.99
31 Avonte Boykins JR-3 Keiser University 5:05.77 4:30.59 3:31.06 3:41.89
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 Mark Maddox Sophomore Unattached 5:24.11 3:05.21 4:17.23
22 Cristian Slaton SO-2 USC-Beaufort 4:47.72 3:55.88 4:19.20
23 Drew Hart   Unattached 4:39.01 4:54.65 4:20.75
24 Sam Schaeffer FR-1 Tampa 4:29.02 3:52.45 4:21.18
25 Michael Smith JR-3 Savannah State 4:08.17 5:34.38 4:21.23
27 Jeremy Fritz Sophomore Unattached 4:24.77 4:53.90 4:24.77
28 Patrick White FR-1 Embry-Riddle 3:11.98 3:11.98 4:26.63
29 Matthew Bauer   Florida Running Club 5:09.47 5:04.09 4:29.10
32 James Oyetunji SO-2 Florida A&M 3:18.87 4:51.49 4:32.42
33 Zebedee Lunsofrd FR-1 Tennessee St. 3:52.29 5:27.94 4:33.28
34 Michael Noltion FR-1 Edward Waters 4:17.55 5:26.78 4:36.93
35 Brandon Park FR-1 SCAD Savannah 3:40.02 3:48.37 4:38.50
36 Jeremiah Coxton-Dease FR-1 Brewton-Parker 5:40.86 4:39.39 4:39.39
37 Abraham Grandison SO-2 Edward Waters 3:44.51 5:14.31 4:40.63
38 Matthew Connor   Florida Running Club 5:06.08 6:02.24 4:40.80
39 Paul Johnsen FR-1 Keiser University 5:34.32 5:24.39 5:31.01