January 29, 2017
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Leah Hanle FR-1 Mount Olive 4:11.88 6:11.82 4:20.87 4:59.85
2 Taylor Delaney FR-1 UNC-Greensboro 5:29.97 5:48.30 6:21.90 5:05.52
3 Michaela Louw FR-1 Campbell 5:25.01 4:07.63 6:08.34 5:09.53
4 Kennedy Thomson FR-1 Chattanooga 4:35.22 6:43.44 4:19.58 5:12.74
5 Katie MacTurk FR-1 Davidson 4:04.38 4:17.07 4:58.33 5:17.37
6 Valerie Griesche JR-3 Wingate 6:26.48 6:39.25 4:05.94 5:19.40
7 Destiny Johnson JR-3 Florida A&M 5:03.58 5:35.87 4:02.22 5:22.95
8 Bailey Willett JR-3 Georgia Southern 4:54.97 4:54.97 4:45.25 5:24.14
9 Meredith Lorient FR-1 Mount Olive 6:55.39 4:00.15 4:42.34 5:24.52
10 Emily Sorrell FR-1 Jacksonville St. 5:30.03 4:31.21 4:24.68 5:26.76
11 Lize Botha FR-1 Campbell 4:21.60 4:24.87 5:49.89 5:27.00
12 Kaitlin Rocker FR-1 Georgia Southern 6:56.26 6:19.92 6:26.53 5:30.36
13 Sholonda Snell SO-2 Georgia Southern 5:04.21 5:14.13 5:14.13 5:30.66
14 Shona Blades SO-2 Mount Olive 5:04.76 6:47.45 5:44.51 5:31.26
15 Nicole Kvitkauskas SO-2 Florida A&M 4:12.00 5:58.10 4:15.31 5:31.57
16 Fridah Limo JR-3 Florida A&M 6:31.40 6:58.17 6:07.99 5:34.53
17 Julia Otranto SO-2 Belmont Abbey 4:28.59 6:32.81 6:36.17 5:35.73
18 Caroline Kiplagat SO-2 Florida A&M 5:16.21 4:32.48 5:46.49 5:36.39
19 Sarah DeSantis JR-3 UNC-Greensboro 4:39.35 4:15.79 6:50.61 5:36.56
20 Juells McLeod SR-4 Jacksonville St. 5:07.54 4:30.36 4:06.71 5:37.95
21 Domtila Kiplagat JR-3 Winston-Salem St. 7:12.75 5:54.99 5:07.66 5:38.08
22 Kaelyn Yoder JR-3 Campbell 3:56.89 4:37.50 4:03.66 5:38.41
23 Emma Pettit FR-1 Davidson 5:09.19 5:22.79 5:36.38 5:39.77
24 Kelsey Warren JR-3 USC Upstate 5:48.25 7:20.44 6:25.81 5:41.42
25 Kelsey Valentine SR-4 Mount Olive 5:17.85 4:06.08 4:02.66 5:41.77
26 Rachel McKay SR-4 Davidson 6:40.40 4:30.36 4:33.78 5:42.22
27 Holly Mordoff FR-1 UNC-Greensboro 4:29.10 5:38.99 4:18.61 5:49.47
28 Sakinah Omari SO-2 Georgia Southern 5:11.57 6:28.58 5:08.07 5:50.07
29 Nia Payne SR-4 USC Upstate 7:07.98 6:01.33 4:40.64 5:50.80
30 Kayla Wetherell SO-2 UNC-Greensboro 4:53.09 4:24.84 5:53.12 5:53.12
31 Sydney Gilliam FR-1 Chattanooga 7:37.31 6:19.32 6:44.13 5:54.50
32 Ashton Dilley SO-2 USC Upstate 6:17.04 6:09.92 5:45.02 5:55.69
33 Ruby Lewis SO-2 USC Upstate 5:22.85 5:22.85 5:11.97 6:02.75
34 Dayja Simon JR-3 Jacksonville St. 4:40.57 4:36.88 7:52.54 6:09.17
35 Lauren Reaves FR-1 Jacksonville St. 6:11.43 7:18.29 4:27.43 6:11.43
36 Judith Melly JR-3 Barton 6:05.48 6:58.23 6:13.02 6:16.78
37 Justice Nelson FR-1 Belmont Abbey 7:36.43 6:51.16 5:24.40 6:17.21
38 Jamaica Miller JR-3 Claflin 6:14.12 7:34.29 6:40.84 6:21.75
39 Kaylynn Rainey JR-3 Emmanuel (Ga.) 6:10.06 4:41.40 6:56.31 6:25.47
40 Theresa Wilson FR-1 Belmont Abbey 5:57.53 7:19.14 7:15.26 6:28.62
  Taska Johnson SR-4 Winston-Salem St. DNS DNS DNS DNS
  Micalyne Zimmerman SR-4 Winston-Salem St. DNS DNS DNS DNS
  Lauren Morris SR-4 Converse DNS DNS DNS DNS
  Jane Macsay JR-3 Converse DNS DNS DNS DNS
  Chelsea Lewis FR-1 Virginia Union DNS DNS DNS DNS
  Alexus Copeland JR-3 Virginia Union DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Leah Hanle FR-1 Mount Olive 3:47.89 4:59.85 4:20.87 5:56.83
2 Taylor Delaney FR-1 UNC-Greensboro 4:22.75 5:05.52 5:20.80 5:11.63
3 Michaela Louw FR-1 Campbell 4:32.39 5:09.53 3:36.67 6:02.15
4 Kennedy Thomson FR-1 Chattanooga 4:35.22 5:12.74 5:00.23 4:00.81
5 Katie MacTurk FR-1 Davidson 4:01.21 5:17.37 5:42.76 4:45.64
6 Valerie Griesche JR-3 Wingate 6:10.51 5:19.40 6:23.28 4:18.72
7 Destiny Johnson JR-3 Florida A&M 6:34.00 5:22.95 6:17.86 4:08.68
8 Bailey Willett JR-3 Georgia Southern 4:58.21 5:24.14 4:29.04 6:09.52
10 Emily Sorrell FR-1 Jacksonville St. 4:44.29 5:26.76 4:11.61 6:19.05
11 Lize Botha FR-1 Campbell 6:19.32 5:27.00 3:48.90 5:30.27
20 Juells McLeod SR-4 Jacksonville St. 4:40.50 5:37.95 6:38.78 6:15.13
21 Domtila Kiplagat JR-3 Winston-Salem St. 5:38.08 5:38.08 4:23.71 5:21.18
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Meredith Lorient FR-1 Mount Olive 6:45.65 6:32.67 5:24.52 4:55.32
14 Shona Blades SO-2 Mount Olive 5:57.76 5:11.39 5:31.26 4:38.26
15 Nicole Kvitkauskas SO-2 Florida A&M 5:01.73 5:28.26 5:31.57 4:12.00
16 Fridah Limo JR-3 Florida A&M 4:17.59 6:58.17 5:34.53 7:04.86
19 Sarah DeSantis JR-3 UNC-Greensboro 5:26.47 5:09.64 5:36.56 4:42.71
22 Kaelyn Yoder JR-3 Campbell 6:15.64 4:37.50 5:38.41 5:51.95
25 Kelsey Valentine SR-4 Mount Olive 4:19.75 6:05.70 5:41.77 6:22.79
26 Rachel McKay SR-4 Davidson 5:21.69 6:13.02 5:42.22 7:04.36
34 Dayja Simon JR-3 Jacksonville St. 5:39.64 7:41.47 6:09.17 4:44.26
  Lauren Morris SR-4 Converse DNS DNS DNS DNS
  Micalyne Zimmerman SR-4 Winston-Salem St. DNS DNS DNS DNS
  Taska Johnson SR-4 Winston-Salem St. DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Julia Otranto SO-2 Belmont Abbey 5:32.38 6:22.74 4:18.52 6:52.95 5:35.73 3:58.37 4:31.95
18 Caroline Kiplagat SO-2 Florida A&M 4:12.30 6:47.04 3:58.84 4:08.93 5:36.39 5:43.12 6:10.03
23 Emma Pettit FR-1 Davidson 5:32.98 6:13.75 7:21.70 4:28.42 5:39.77 6:20.55 4:31.82
24 Kelsey Warren JR-3 USC Upstate 4:33.14 6:22.39 4:53.63 6:49.71 5:41.42 6:49.71 4:33.14
29 Nia Payne SR-4 USC Upstate 5:43.79 6:32.90 5:33.26 4:26.61 5:50.80 4:16.09 7:29.03
32 Ashton Dilley SO-2 USC Upstate 7:21.06 6:52.60 5:41.47 7:35.29 5:55.69 4:58.78 7:35.29
33 Ruby Lewis SO-2 USC Upstate 7:15.30 7:26.19 5:22.85 4:21.18 6:02.75 6:35.40 5:51.87
35 Lauren Reaves FR-1 Jacksonville St. 4:31.15 6:30.01 4:53.43 6:11.43 6:11.43 4:57.15 5:15.72
  Jane Macsay JR-3 Converse DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Chelsea Lewis FR-1 Virginia Union DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Alexus Copeland JR-3 Virginia Union DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Kaitlin Rocker FR-1 Georgia Southern 4:30.90 7:06.17 4:01.17 5:30.36 7:02.86 4:54.02 5:27.06
13 Sholonda Snell SO-2 Georgia Southern 5:30.66 5:00.90 5:50.50 5:30.66 6:07.04 5:37.28 5:27.36
27 Holly Mordoff FR-1 UNC-Greensboro 7:30.82 7:13.35 4:08.13 5:49.47 4:36.09 5:14.53 4:53.56
28 Sakinah Omari SO-2 Georgia Southern 5:22.07 5:46.57 6:53.09 5:50.07 6:07.58 6:56.59 7:07.09
30 Kayla Wetherell SO-2 UNC-Greensboro 4:49.56 6:39.03 7:28.47 5:53.12 7:32.00 4:21.31 4:56.62
31 Sydney Gilliam FR-1 Chattanooga 5:08.42 7:33.76 6:47.68 5:54.50 6:15.77 6:22.86 4:15.24
36 Judith Melly JR-3 Barton 5:39.11 4:27.52 7:05.77 6:16.78 5:57.95 5:12.73 6:31.86
37 Justice Nelson FR-1 Belmont Abbey 5:50.81 7:47.74 5:09.32 6:17.21 7:40.20 5:13.09 6:43.62
38 Jamaica Miller JR-3 Claflin 7:22.83 6:02.67 4:57.77 6:21.75 5:05.40 6:48.48 7:57.19
39 Kaylynn Rainey JR-3 Emmanuel (Ga.) 4:37.54 7:23.29 7:19.44 6:25.47 4:41.40 6:21.62 7:07.88
40 Theresa Wilson FR-1 Belmont Abbey 6:40.28 7:03.60 7:03.60 6:28.62 7:34.69 6:36.40 6:36.40