April 21, 2017
|
Otterbein - Westerville, OH

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Carly Rose JR-3 Cedarville 5:03.10 4:43.27 4:48.94 10
2 Kacy Dunn SR-4 Cedarville 5:28.99 4:43.61 4:01.07 8
3 Ariel Young SO-2 Ohio Christian 6:10.45 4:47.17 5:38.86 6
4 Brooke Smith SO-2 Shawnee State 4:31.57 4:48.90 5:26.46 5
5 Rachel Wentworth FR-1 Malone 4:30.17 4:50.50 5:19.55 4
6 Alyssa Taylor SO-2 Shawnee State 4:44.16 4:52.94 3:25.06 3
7 Katy Foltz SO-2 Otterbein 5:13.78 4:53.25 4:38.59 2
8 Olivia Kundo FR-1 Cedarville 6:00.81 4:55.74 4:02.51 1
9 Lucy Williams SO-2 Rio Grande 3:49.07 4:57.49 4:03.95 -
10 Hailey Blackwell SR-4 Cedarville 3:55.04 4:57.51 5:48.09 -
11 Katie Saling SO-2 Shawnee State 5:44.03 4:59.15 4:56.16 -
12 Meredith Wesco SR-4 Otterbein 3:37.23 5:01.70 4:58.69 -
13 Gabby Johnson SO-2 Cedarville 4:21.11 5:03.61 4:05.93 -
14 Madison MacElrevey SO-2 Otterbein 4:27.88 5:04.41 5:16.59 -
15 Erin Simko SO-2 Otterbein 4:46.63 5:04.92 4:00.89 -
16 Mackenzie Meyers SO-2 Capital 5:57.98 5:05.96 6:19.39 -
17 Jennifer Coffell SR-4 Spring Arbor 4:20.55 5:06.52 5:09.59 -
18 Allison Currey FR-1 Otterbein 5:22.90 5:07.52 5:29.05 -
19 Shaniah Begley SO-2 Shawnee State 4:33.78 5:07.61 6:24.52 -
20 Aubrey Dunfee JR-3 Rio Grande 5:27.30 5:08.77 4:56.42 -
21 Samantha Koester SO-2 Capital 3:48.59 5:08.90 4:41.10 -
22 Megan Jones FR-1 Spring Arbor 3:40.13 5:10.03 4:26.63 -
23 Danielle Anderson SR-4 Spring Arbor 4:17.36 5:10.07 5:19.38 -
24 Carolyn Skledar FR-1 Malone 6:26.74 5:11.88 4:15.75 -
25 Aly Turrentine FR-1 Ohio Christian 6:31.13 5:12.90 6:15.48 -
26 Danielle Deshuk FR-1 Capital 4:48.06 5:13.10 5:28.76 -
27 Reilly Walsh SO-2 Muskingum 6:21.31 5:15.13 4:37.32 -
28 Dana Risley FR-1 Malone 6:24.52 5:15.18 5:02.58 -
29 Erin Ashley SO-2 Cedarville 4:34.29 5:15.27 5:02.66 -
30 Makayla Mohre FR-1 Malone 5:09.41 5:15.72 6:18.87 -
31 Donna Mayhew FR-1 Capital 5:32.85 5:17.00 3:48.24 -
32 Sydney Vanhoy FR-1 Malone 6:43.93 5:20.58 5:55.85 -
33 Rachel Ball JR-3 Rio Grande 4:56.80 5:22.60 4:30.99 -
34 Kierra Lathrop SR-4 Otterbein 5:44.10 5:27.71 5:21.16 -
35 Lauren Hunt FR-1 Muskingum 4:29.75 5:28.96 5:15.81 -
36 Maggie Dellinger SO-2 Rio Grande 5:49.21 5:32.58 7:09.03 -
37 Leah Robertson FR-1 Muskingum 5:02.83 5:36.47 6:47.13 -
38 Megan Brown FR-1 Spring Arbor 5:21.36 5:38.27 4:06.94 -
39 Kyria Shoemaker FR-1 Spring Arbor 4:27.38 5:38.45 6:19.07 -
40 Mackenzy Kasper FR-1 Spring Arbor 4:30.80 5:38.49 6:56.35 -
41 Mackenzi Clemens SO-2 Cedarville 4:14.52 5:39.35 4:31.48 -
42 Lydia Haavisto FR-1 Spring Arbor 6:03.93 5:43.33 4:14.07 -
43 Madaline Bodie   Unattached 4:16.22 5:50.98 5:22.91 -
44 Rheeme Zayed FR-1 Cedarville 6:59.71 5:58.72 4:25.46 -
45 Heidi Sines FR-1 Muskingum 6:55.37 6:01.19 7:20.66 -
46 Ally Ulery JR-3 Otterbein 6:56.25 6:11.65 5:56.79 -
47 Skylar Cowan SO-2 Muskingum 8:13.45 6:44.46 8:17.49 -
48 Brittany Ditzhazy SR-4 Spring Arbor 8:25.96 6:48.03 7:41.08 -
49 Emily Murray FR-1 Spring Arbor 6:15.48 6:48.13 4:45.70 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
23 Danielle Anderson SR-4 Spring Arbor 5:41.08 5:10.07 -
30 Makayla Mohre FR-1 Malone 5:12.57 5:15.72 -
32 Sydney Vanhoy FR-1 Malone 6:56.76 5:20.58 -
33 Rachel Ball JR-3 Rio Grande 5:00.02 5:22.60 -
35 Lauren Hunt FR-1 Muskingum 4:49.49 5:28.96 -
37 Leah Robertson FR-1 Muskingum 6:50.50 5:36.47 -
38 Megan Brown FR-1 Spring Arbor 4:47.53 5:38.27 -
39 Kyria Shoemaker FR-1 Spring Arbor 6:35.99 5:38.45 -
40 Mackenzy Kasper FR-1 Spring Arbor 6:12.34 5:38.49 -
42 Lydia Haavisto FR-1 Spring Arbor 7:19.47 5:43.33 -
43 Madaline Bodie   Unattached 6:12.04 5:50.98 -
44 Rheeme Zayed FR-1 Cedarville 7:24.82 5:58.72 -
45 Heidi Sines FR-1 Muskingum 7:31.49 6:01.19 -
46 Ally Ulery JR-3 Otterbein 7:07.40 6:11.65 -
47 Skylar Cowan SO-2 Muskingum 4:43.13 6:44.46 -
48 Brittany Ditzhazy SR-4 Spring Arbor 8:05.56 6:48.03 -
49 Emily Murray FR-1 Spring Arbor 8:34.25 6:48.13 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Lucy Williams SO-2 Rio Grande 5:42.12 5:12.37 4:57.49 5:15.34 -
10 Hailey Blackwell SR-4 Cedarville 6:11.89 6:26.77 4:57.51 4:54.54 -
17 Jennifer Coffell SR-4 Spring Arbor 3:46.83 6:17.02 5:06.52 3:37.63 -
18 Allison Currey FR-1 Otterbein 5:56.73 6:12.10 5:07.52 6:18.25 -
19 Shaniah Begley SO-2 Shawnee State 5:53.76 4:49.16 5:07.61 4:15.32 -
20 Aubrey Dunfee JR-3 Rio Grande 5:27.30 6:16.70 5:08.77 3:39.23 -
21 Samantha Koester SO-2 Capital 4:53.46 4:04.04 5:08.90 3:51.68 -
22 Megan Jones FR-1 Spring Arbor 6:21.34 6:39.94 5:10.03 4:42.13 -
24 Carolyn Skledar FR-1 Malone 5:39.95 6:32.97 5:11.88 5:15.00 -
25 Aly Turrentine FR-1 Ohio Christian 5:22.29 4:51.00 5:12.90 4:25.97 -
26 Danielle Deshuk FR-1 Capital 6:31.38 4:10.48 5:13.10 3:54.83 -
27 Reilly Walsh SO-2 Muskingum 6:27.61 3:50.05 5:15.13 6:18.16 -
28 Dana Risley FR-1 Malone 6:05.61 6:33.98 5:15.18 3:59.54 -
29 Erin Ashley SO-2 Cedarville 5:24.73 3:40.69 5:15.27 5:05.82 -
31 Donna Mayhew FR-1 Capital 6:52.10 5:20.17 5:17.00 6:26.74 -
34 Kierra Lathrop SR-4 Otterbein 5:24.44 4:18.89 5:27.71 6:03.76 -
36 Maggie Dellinger SO-2 Rio Grande 6:19.15 5:55.86 5:32.58 4:09.44 -
41 Mackenzi Clemens SO-2 Cedarville 7:07.59 4:11.12 5:39.35 7:00.80 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Carly Rose JR-3 Cedarville 4:23.45 6:08.26 4:43.27 3:32.46 4:03.62 5:34.26 4:14.95 10
2 Kacy Dunn SR-4 Cedarville 6:00.19 4:18.09 4:43.61 5:40.34 4:57.79 4:01.07 3:32.71 8
3 Ariel Young SO-2 Ohio Christian 4:15.59 3:26.77 4:47.17 5:56.09 5:07.28 5:27.38 5:33.12 6
4 Brooke Smith SO-2 Shawnee State 4:43.13 5:12.02 4:48.90 5:20.68 5:43.79 5:09.13 4:14.24 5
5 Rachel Wentworth FR-1 Malone 4:12.74 3:55.31 4:50.50 3:49.50 4:53.41 4:53.41 4:33.07 4
6 Alyssa Taylor SO-2 Shawnee State 3:30.92 6:12.04 4:52.94 4:17.79 6:03.25 5:45.67 6:20.83 3
7 Katy Foltz SO-2 Otterbein 4:44.46 4:38.59 4:53.25 5:34.31 6:03.63 5:43.11 5:46.04 2
8 Olivia Kundo FR-1 Cedarville 4:32.08 5:13.49 4:55.74 4:14.34 4:20.26 5:04.62 5:48.98 1
11 Katie Saling SO-2 Shawnee State 3:53.34 5:55.99 4:59.15 3:53.34 5:47.02 6:04.97 5:35.05 -
12 Meredith Wesco SR-4 Otterbein 5:22.82 6:29.20 5:01.70 5:34.89 6:14.11 5:40.92 4:25.50 -
13 Gabby Johnson SO-2 Cedarville 4:33.25 4:36.29 5:03.61 4:15.04 4:45.40 4:51.47 3:44.68 -
14 Madison MacElrevey SO-2 Otterbein 4:43.11 6:05.30 5:04.41 3:33.09 5:25.72 3:48.31 6:26.60 -
15 Erin Simko SO-2 Otterbein 5:44.56 6:36.40 5:04.92 6:08.96 6:27.25 4:22.24 4:06.99 -
16 Mackenzie Meyers SO-2 Capital 4:17.01 6:13.28 5:05.96 4:26.19 3:43.35 4:59.84 6:13.28 -