April 21, 2017
|
Otterbein - Westerville, OH

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Justin Carroll JR-3 Ohio Dominican 2:01.50 2:18.86 2:03.81 1:55.71 2:17.70 2:07.29 1:52.24 10
2 Mike Norris SO-2 Rio Grande 1:23.53 2:16.90 2:23.86 1:56.01 2:12.26 2:25.02 1:47.89 8
3 Kyle Benecke SO-2 Ohio Christian 2:19.77 2:31.42 2:05.79 1:56.47 2:10.45 1:27.36 2:01.13 6
4 Keshawn Jones FR-1 Rio Grande 2:27.19 1:56.58 2:04.82 1:57.75 2:02.46 2:24.84 2:10.71 5
5 Bobby Bogantz SO-2 Ohio Dominican 1:37.27 1:56.25 1:43.20 1:58.62 1:31.34 1:25.41 1:53.88 4
6 Tim De Jong SR-4 Cedarville 1:39.74 1:58.96 2:14.58 2:00.16 1:45.74 1:57.76 1:45.74 3
7 Alec Mueller FR-1 Ohio Dominican 2:22.31 2:16.28 1:42.51 2:00.60 1:50.96 2:31.96 2:07.84 2
8 Jacob Thompson FR-1 Otterbein 1:31.93 2:29.99 1:35.56 2:00.96 2:28.78 1:34.35 2:02.17 1
9 Chad Ellis JR-3 Ohio Dominican 1:56.58 2:02.65 1:35.93 2:01.43 2:11.15 1:39.58 1:48.08 -
10 Nicholas McAfee SR-4 Shawnee State 2:36.76 1:51.80 1:43.30 2:01.52 2:24.61 2:01.52 2:25.83 -
11 Brady Woods   Ohio State Running Club 2:05.62 2:04.40 2:30.01 2:01.96 2:32.45 2:15.38 1:29.03 -
12 Andrew Polanco JR-3 Shawnee State 1:40.09 2:00.84 2:35.02 2:02.06 1:49.86 1:51.08 1:38.87 -
13 Isaac Lacroix SO-2 Cedarville 2:24.44 1:45.27 2:30.56 2:02.40 1:41.60 2:17.09 1:45.27 -
14 Tyler Harroun FR-1 Malone 1:29.45 2:28.27 1:47.83 2:02.53 2:04.98 1:39.25 1:36.80 -
15 Andrew Sucharski SR-4 Otterbein 2:16.57 2:09.19 1:55.65 2:03.03 2:22.72 2:38.71 1:48.27 -
16 Dan Carmany FR-1 Malone 2:21.68 1:29.94 1:49.65 2:03.20 2:06.90 2:00.74 2:00.74 -
17 Eric Lacy JR-3 Otterbein 2:39.07 2:10.71 2:25.51 2:03.31 2:32.91 2:03.31 2:18.11 -
18 Ethan Greenawalt FR-1 Rio Grande 1:38.76 1:52.34 1:42.47 2:03.45 2:08.39 1:26.42 1:42.47 -
19 Erick Martinez JR-3 Otterbein 1:42.51 2:05.97 2:19.56 2:03.50 1:47.45 2:05.97 2:17.09 -
20 John Soppanish FR-1 Muskingum 2:34.58 1:27.80 2:11.08 2:03.66 1:37.70 2:32.11 2:35.82 -
21 Nathan Forney FR-1 Otterbein 2:27.56 1:59.04 1:26.80 2:04.00 2:00.28 2:28.80 1:41.68 -
22 Doug McIntire FR-1 Muskingum 2:29.26 2:21.80 2:14.33 2:04.38 2:41.70 1:46.97 2:25.53 -
23 Logan Skolosh FR-1 Muskingum 1:55.94 2:00.92 1:49.70 2:04.66 1:53.44 2:42.06 1:45.97 -
24 Griffin Stith JR-3 Wilmington (Ohio) 1:50.10 2:15.12 1:58.86 2:05.11 1:51.35 2:36.39 2:26.38 -
25 Jimmy Barton SO-2 Cedarville 2:02.73 2:05.26 1:52.61 2:06.52 1:47.55 1:28.57 1:32.36 -
26 Gage Egner SO-2 Wilmington (Ohio) 2:03.54 2:35.38 1:35.52 2:07.36 2:16.28 1:59.72 1:31.70 -
27 Corey Dillon SR-4 Muskingum 2:00.00 2:26.80 2:19.14 2:07.65 2:17.87 2:25.53 1:31.91 -
28 Andrew Lake JR-3 Wright State 2:05.53 2:08.09 2:08.09 2:08.09 1:54.00 2:23.46 1:45.04 -
29 Austin Divelbiss JR-3 Shawnee State 2:27.39 1:54.07 1:37.41 2:08.16 1:55.35 2:36.36 1:55.35 -
30 Andrew Bitter SO-2 Otterbein 1:45.30 2:35.38 2:17.40 2:08.41 2:19.97 2:31.53 2:18.69 -
31 Hunter Stith JR-3 Wilmington (Ohio) 2:02.11 2:34.24 2:08.53 2:08.53 1:55.68 2:09.82 2:12.39 -
32 Cameron Kyser FR-1 Spring Arbor 2:31.13 1:49.80 2:19.51 2:09.17 1:52.38 1:42.05 2:27.26 -
33 Ben Tornow FR-1 Muskingum 2:27.35 2:45.44 2:11.84 2:09.25 2:05.38 1:47.28 1:31.77 -
34 Jeff Clydesdale FR-1 Wilmington (Ohio) 2:40.31 1:42.14 1:44.72 2:09.28 1:39.55 1:43.43 2:02.82 -
35 Jacob Kemper FR-1 Shawnee State 2:47.19 1:34.61 2:43.30 2:09.60 1:37.20 2:38.12 2:48.48 -
36 Matt Baker SO-2 Wilmington (Ohio) 2:43.22 2:39.30 1:53.60 2:10.57 1:48.38 1:52.29 1:32.71 -
37 Owen Reeher FR-1 Shawnee State 1:34.09 1:49.77 1:31.47 2:10.67 2:27.66 1:41.93 2:06.75 -
38 Elliot Phillimore SO-2 Wilmington (Ohio) 1:59.13 1:42.11 1:43.42 2:10.91 2:50.19 1:36.88 2:27.93 -
39 Jonathan Skeens FR-1 Capital 1:42.14 2:16.19 2:35.83 2:10.95 1:42.14 1:55.24 1:48.69 -
40 Joel Pensworth FR-1 Cedarville 2:38.47 1:38.22 2:47.63 2:10.96 2:24.06 1:56.56 1:57.87 -
41 Ian Fulton SO-2 Spring Arbor 2:15.90 2:18.54 2:40.97 2:11.94 1:37.64 1:45.56 2:43.61 -
42 Matthew Kovacic SO-2 Spring Arbor 2:36.93 1:47.73 2:07.67 2:12.99 2:24.96 1:43.74 2:38.26 -
43 Calvin Lortie FR-1 Capital 1:42.65 2:18.65 1:51.98 2:13.31 1:45.32 2:13.31 1:37.32 -
44 Sam Church FR-1 Ohio Christian 2:26.10 2:52.90 2:40.84 2:14.03 2:19.40 1:53.93 2:15.37 -
45 Jacob Fletcher FR-1 Spring Arbor 2:35.78 1:38.04 2:11.61 2:14.29 1:48.78 1:34.01 2:08.92 -
46 Josh Weigand FR-1 Muskingum 2:17.50 1:42.10 2:24.30 2:16.13 2:21.58 1:48.91 2:43.36 -
47 Ivan Villaneda JR-3 Capital 2:22.49 1:48.24 1:50.98 2:17.01 2:15.64 2:18.38 1:45.50 -
48 Austin Ridenour FR-1 Shawnee State 1:54.23 1:40.47 2:42.40 2:17.62 1:45.97 1:55.60 1:41.84 -
49 Tony Wydra JR-3 Wilmington (Ohio) 1:54.58 2:02.86 2:18.04 2:18.04 2:29.09 1:58.72 2:52.55 -
50 Kevin Smith JR-3 Spring Arbor 2:35.63 2:05.06 1:47.00 2:18.95 2:18.95 2:32.85 1:58.11 -
51 Philip Dannelly SR-4 Cedarville 2:40.57 2:50.43 2:53.25 2:20.85 1:45.64 1:40.01 2:06.77 -
52 Austin Anderson FR-1 Cedarville 1:50.83 3:03.29 2:33.45 2:22.08 2:12.14 1:57.93 2:06.46 -
53 Logan Boote SR-4 Spring Arbor 2:27.09 1:47.25 3:13.05 2:33.21 2:01.04 3:08.45 2:57.73 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Andrew Lake JR-3 Wright State 2:08.09 -
32 Cameron Kyser FR-1 Spring Arbor 2:09.17 -
33 Ben Tornow FR-1 Muskingum 2:09.25 -
40 Joel Pensworth FR-1 Cedarville 2:10.96 -
42 Matthew Kovacic SO-2 Spring Arbor 2:12.99 -
45 Jacob Fletcher FR-1 Spring Arbor 2:14.29 -
46 Josh Weigand FR-1 Muskingum 2:16.13 -
47 Ivan Villaneda JR-3 Capital 2:17.01 -
48 Austin Ridenour FR-1 Shawnee State 2:17.62 -
49 Tony Wydra JR-3 Wilmington (Ohio) 2:18.04 -
50 Kevin Smith JR-3 Spring Arbor 2:18.95 -
52 Austin Anderson FR-1 Cedarville 2:22.08 -
53 Logan Boote SR-4 Spring Arbor 2:33.21 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Dan Carmany FR-1 Malone 1:55.81 2:37.70 2:03.20 1:53.35 2:06.90 1:50.88 -
21 Nathan Forney FR-1 Otterbein 2:37.48 2:07.72 2:04.00 2:02.76 2:30.04 1:31.76 -
22 Doug McIntire FR-1 Muskingum 1:51.95 1:49.46 2:04.38 1:30.80 2:40.45 2:34.24 -
23 Logan Skolosh FR-1 Muskingum 1:50.95 1:29.76 2:04.66 2:03.42 1:31.01 2:24.61 -
24 Griffin Stith JR-3 Wilmington (Ohio) 2:25.13 2:16.37 2:05.11 2:32.64 1:45.10 2:15.12 -
26 Gage Egner SO-2 Wilmington (Ohio) 2:45.57 1:57.18 2:07.36 2:27.74 1:53.35 2:23.92 -
27 Corey Dillon SR-4 Muskingum 1:34.47 1:47.23 2:07.65 2:11.48 1:58.72 2:43.40 -
29 Austin Divelbiss JR-3 Shawnee State 2:19.70 1:31.00 2:08.16 1:38.69 1:33.56 2:36.36 -
30 Andrew Bitter SO-2 Otterbein 1:55.57 2:31.53 2:08.41 1:33.74 2:31.53 2:31.53 -
31 Hunter Stith JR-3 Wilmington (Ohio) 1:36.40 1:53.11 2:08.53 1:46.68 2:18.82 2:23.96 -
34 Jeff Clydesdale FR-1 Wilmington (Ohio) 2:32.55 2:37.73 2:09.28 1:30.50 2:23.50 2:01.53 -
35 Jacob Kemper FR-1 Shawnee State 1:32.02 2:14.79 2:09.60 2:04.42 1:38.50 2:08.31 -
36 Matt Baker SO-2 Wilmington (Ohio) 1:37.93 2:10.57 2:10.57 2:28.85 1:34.01 2:02.74 -
38 Elliot Phillimore SO-2 Wilmington (Ohio) 2:29.24 1:42.11 2:10.91 2:27.93 1:59.13 2:26.62 -
39 Jonathan Skeens FR-1 Capital 2:22.74 2:41.07 2:10.95 2:24.05 1:43.45 2:13.57 -
41 Ian Fulton SO-2 Spring Arbor 2:34.37 2:39.65 2:11.94 2:19.86 2:31.74 1:40.28 -
43 Calvin Lortie FR-1 Capital 2:41.31 2:07.98 2:13.31 1:54.65 2:02.65 2:50.64 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Alec Mueller FR-1 Ohio Dominican 2:18.69 2:00.60 1:26.84 2:29.55 2:29.55 2
8 Jacob Thompson FR-1 Otterbein 2:05.80 2:00.96 2:26.37 1:50.08 2:34.83 1
9 Chad Ellis JR-3 Ohio Dominican 2:01.43 2:01.43 1:48.08 1:56.58 2:35.43 -
11 Brady Woods   Ohio State Running Club 2:08.06 2:01.96 2:08.06 1:57.09 1:50.99 -
13 Isaac Lacroix SO-2 Cedarville 1:51.39 2:02.40 2:18.32 1:30.58 1:50.16 -
14 Tyler Harroun FR-1 Malone 2:04.98 2:02.53 2:25.81 2:04.98 2:02.53 -
15 Andrew Sucharski SR-4 Otterbein 1:35.97 2:03.03 2:15.34 2:25.18 2:31.33 -
17 Eric Lacy JR-3 Otterbein 2:32.91 2:03.31 2:20.58 1:31.25 2:21.81 -
18 Ethan Greenawalt FR-1 Rio Grande 2:19.50 2:03.45 2:00.99 2:14.56 2:40.49 -
19 Erick Martinez JR-3 Otterbein 2:04.74 2:03.50 2:28.20 2:30.67 2:14.62 -
20 John Soppanish FR-1 Muskingum 1:29.04 2:03.66 1:36.46 1:52.53 1:38.93 -
25 Jimmy Barton SO-2 Cedarville 1:45.02 2:06.52 2:24.24 2:09.05 2:17.91 -
37 Owen Reeher FR-1 Shawnee State 1:36.70 2:10.67 2:38.11 1:36.70 2:43.34 -
44 Sam Church FR-1 Ohio Christian 2:50.22 2:14.03 2:07.33 1:51.25 1:55.27 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Justin Carroll JR-3 Ohio Dominican 1:55.71 10
2 Mike Norris SO-2 Rio Grande 1:56.01 8
3 Kyle Benecke SO-2 Ohio Christian 1:56.47 6
4 Keshawn Jones FR-1 Rio Grande 1:57.75 5
5 Bobby Bogantz SO-2 Ohio Dominican 1:58.62 4
6 Tim De Jong SR-4 Cedarville 2:00.16 3
10 Nicholas McAfee SR-4 Shawnee State 2:01.52 -
12 Andrew Polanco JR-3 Shawnee State 2:02.06 -
51 Philip Dannelly SR-4 Cedarville 2:20.85 -