January 21, 2017
|
Tiffin-Heminger Center - Tiffin, OH
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 James Ngandu SR-4 Tiffin 3:33.19 4:56.38 5:32.78 3:27.99 4:19.98 4:14.78 3:35.79
2 David Rose   Ohio State Running Club 4:54.27 4:23.44 3:18.98 5:53.12 4:40.25 5:25.09 3:18.98
3 Parker Blain JR-3 Shawnee State 3:38.97 4:57.57 5:45.29 4:15.46 4:40.72 3:53.00 4:26.69
4 Brady Woods   Ohio State Running Club 5:09.01 4:07.20 5:51.14 4:43.72 4:40.91 5:03.39 5:06.20
5 Matthew Cheeseman JR-3 Shawnee State 5:50.62 6:07.72 4:02.30 4:27.95 4:45.05 6:04.87 5:13.56
6 Connor Gulick FR-1 Bluffton 3:23.83 5:44.50 3:46.80 3:32.44 4:47.08 4:58.57 4:01.15
7 Nicholas Sheridan SR-4 Adrian 4:24.25 4:24.25 5:04.46 4:04.14 4:47.22 5:44.67 5:27.43
8 Andrew Polanco JR-3 Shawnee State 4:10.42 5:22.37 3:58.90 4:59.35 4:47.83 4:01.78 6:11.30
9 Evan Sergent   Ohio State Running Club 4:27.73 5:31.07 6:14.25 5:33.94 4:47.88 5:51.22 4:01.82
10 Evan Hatton   Ohio State Running Club 3:56.62 3:33.54 4:25.48 5:54.93 4:48.56 5:17.42 5:49.16
11 Daniel Maher JR-3 Tiffin 4:22.72 5:57.99 3:39.42 5:17.57 4:48.70 5:20.46 4:45.82
12 Hannon Ayer SR-4 Oberlin 3:22.65 4:08.97 3:25.54 4:14.76 4:49.49 4:32.12 5:38.71
13 Jacob Hill SO-2 Bluffton 4:23.75 4:06.36 4:44.04 5:27.51 4:49.83 6:02.29 4:46.94
14 Matthew Jutte FR-1 Lourdes 4:30.83 3:50.06 4:33.74 3:55.88 4:51.21 3:26.76 4:36.65
15 Devon Applegate SO-2 Shawnee State 3:49.02 3:31.17 5:42.04 5:47.99 4:57.42 5:33.11 6:17.73
16 Regan Roshetko Senior Ohio State Running Club 5:01.17 3:34.69 5:16.07 6:09.75 4:58.18 5:19.06 3:28.73
17 Caleb Blanchong   Ohio State Running Club 6:12.33 5:27.29 4:45.25 4:39.25 5:00.26 4:51.26 6:27.34
18 Isaac Hietanen JR-3 Oberlin 4:15.48 5:15.59 5:57.67 5:48.65 5:00.56 6:12.70 4:45.54
19 Zach Napholz   Ohio State Running Club 5:13.01 4:54.95 5:06.99 5:34.08 5:00.97 3:33.69 5:43.11
20 Daniel Goodman   Ohio State Running Club 6:10.60 5:13.36 4:46.24 4:01.04 5:01.30 5:04.32 5:37.46
21 Zach Abbee FR-1 Concordia (Mich.) 5:48.03 4:53.56 6:21.32 4:50.53 5:02.63 5:38.95 4:44.48
22 David Frey SO-2 Adrian 3:47.75 5:52.25 4:09.01 3:59.90 5:03.66 5:12.77 5:03.66
23 Zach Dombi Senior Ohio State Running Club 5:09.82 3:32.62 5:18.93 3:35.66 5:03.74 5:43.23 4:24.26
24 Clayton Lange SO-2 Adrian 4:16.46 6:30.80 5:45.00 3:58.15 5:05.31 5:11.42 6:21.64
25 Austin Ridenour FR-1 Shawnee State 4:57.83 4:20.21 5:41.72 5:07.23 5:13.50 3:58.26 5:32.31
26 Ryan Heckman   Ohio State Running Club 5:37.47 5:12.00 4:21.06 6:28.40 5:18.36 6:44.32 6:50.69
27 Daren Gies SO-2 Defiance 3:59.10 6:03.44 6:19.38 4:53.30 5:18.80 5:15.62 4:56.49
28 Greg Antonini   Ohio State Running Club 5:51.15 4:12.19 5:12.84 5:44.76 5:19.22 5:35.19 5:12.84
29 Kyle Kuchynsky   Ohio State Running Club 5:51.89 3:43.93 5:48.70 5:23.10 5:19.90 5:23.10 5:35.90
30 Miguel Gonzales-Feliciano SR-4 Concordia (Mich.) 5:57.12 4:06.74 6:36.08 4:55.44 5:24.65 6:42.57 6:16.60
31 Alex Art   Ohio State Running Club 6:19.87 6:16.62 5:18.18 4:58.70 5:24.67 6:19.87 4:58.70
32 Shawn Campo SR-4 Bluffton 4:30.52 4:33.78 6:14.81 4:56.59 5:25.92 4:14.22 4:50.07
33 Patrick Brean SR-4 Bluffton 4:50.98 4:36.95 6:32.64 7:11.21 5:50.57 5:57.59 4:43.97
34 Brandon Zartman FR-1 Defiance 4:23.51 4:48.44 4:34.19 4:44.88 5:56.09 7:07.31 6:28.14
  Nigel Carlton SO-2 Tiffin DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Nico Hudson SR-4 Tiffin DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Wan Muhammad Najiy Wan Ali Saifuddin   Ohio State Running Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Paul Bete   Ohio State Running Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Austin Divelbiss JR-3 Shawnee State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kevin Huang FR-1 Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Hannon Ayer SR-4 Oberlin 4:52.39 5:01.07 4:49.49 3:28.44 4:49.49 4:32.12 5:32.92
14 Matthew Jutte FR-1 Lourdes 5:40.72 4:54.13 4:13.36 5:49.46 4:51.21 4:42.48 4:51.21
19 Zach Napholz   Ohio State Running Club 5:52.14 3:51.75 4:36.90 3:57.77 5:00.97 4:06.80 3:39.71
20 Daniel Goodman   Ohio State Running Club 4:31.17 5:13.36 4:01.04 5:49.51 5:01.30 6:22.66 4:22.14
22 David Frey SO-2 Adrian 3:50.79 4:42.41 5:55.29 5:49.21 5:03.66 5:52.25 4:51.52
23 Zach Dombi Senior Ohio State Running Club 5:28.04 4:12.11 4:21.22 6:16.64 5:03.74 4:27.30 5:06.78
24 Clayton Lange SO-2 Adrian 5:54.16 5:29.74 5:41.95 4:01.20 5:05.31 6:00.27 3:33.72
28 Greg Antonini   Ohio State Running Club 6:07.11 4:02.61 4:24.96 3:59.42 5:19.22 4:15.38 6:13.49
30 Miguel Gonzales-Feliciano SR-4 Concordia (Mich.) 4:39.20 4:35.96 4:35.96 5:31.15 5:24.65 5:18.16 4:00.24
31 Alex Art   Ohio State Running Club 5:37.66 5:18.18 4:45.71 6:58.83 5:24.67 6:55.58 6:49.09
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 David Rose   Ohio State Running Club 4:40.25 4:40.25
4 Brady Woods   Ohio State Running Club 4:40.91 4:15.63
8 Andrew Polanco JR-3 Shawnee State 4:47.83 4:24.81
9 Evan Sergent   Ohio State Running Club 4:47.88 6:11.37
10 Evan Hatton   Ohio State Running Club 4:48.56 3:53.74
11 Daniel Maher JR-3 Tiffin 4:48.70 5:17.57
15 Devon Applegate SO-2 Shawnee State 4:57.42 4:09.84
16 Regan Roshetko Senior Ohio State Running Club 4:58.18 5:39.93
17 Caleb Blanchong   Ohio State Running Club 5:00.26 6:06.32
26 Ryan Heckman   Ohio State Running Club 5:18.36 4:08.32
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 James Ngandu SR-4 Tiffin 5:17.18 4:19.98 5:11.98 5:30.18 3:53.99 3:12.39
3 Parker Blain JR-3 Shawnee State 5:31.25 4:40.72 4:46.34 3:22.12 5:03.18 3:22.12
5 Matthew Cheeseman JR-3 Shawnee State 5:10.71 4:45.05 5:42.06 4:36.50 3:42.34 4:27.95
6 Connor Gulick FR-1 Bluffton 4:12.63 4:47.08 5:35.89 5:33.02 4:32.73 5:38.76
7 Nicholas Sheridan SR-4 Adrian 4:38.61 4:47.22 3:29.67 4:04.14 5:01.59 4:07.01
13 Jacob Hill SO-2 Bluffton 4:12.16 4:49.83 6:05.19 3:28.68 4:15.05 5:01.43
21 Zach Abbee FR-1 Concordia (Mich.) 4:38.42 5:02.63 4:53.56 5:35.92 4:29.34 6:09.21
  Nico Hudson SR-4 Tiffin DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Nigel Carlton SO-2 Tiffin DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Paul Bete   Ohio State Running Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Isaac Hietanen JR-3 Oberlin 5:00.56 5:27.61 3:33.40
25 Austin Ridenour FR-1 Shawnee State 5:13.50 5:22.91 5:07.23
27 Daren Gies SO-2 Defiance 5:18.80 6:03.44 4:30.98
29 Kyle Kuchynsky   Ohio State Running Club 5:19.90 5:35.90 3:50.33
32 Shawn Campo SR-4 Bluffton 5:25.92 5:06.37 4:40.30
33 Patrick Brean SR-4 Bluffton 5:50.57 5:29.54 5:15.52
34 Brandon Zartman FR-1 Defiance 5:56.09 4:19.95 5:59.65
  Kevin Huang FR-1 Lourdes DNS DNS DNS
  Wan Muhammad Najiy Wan Ali Saifuddin   Ohio State Running Club DNS DNS DNS
  Austin Divelbiss JR-3 Shawnee State DNS DNS DNS